Domki holenderskie

Domki holenderskie to małe obiekty mieszkalne, których budowa nieco przypomina przyczepy kempingowe. Dom holenderski zostaje osadzony na kołach umożliwiających transport. Zatem jest to budowla mobilna, na której wykonanie nie potrzeba pozwolenia ani zezwolenia budowlanego. W Polsce domki holenderskie wykorzystuje się w czasie lata. Są ciekawą alternatywą dla tradycyjnych domków letniskowych.

Domki holenderskie na miarę Twoich oczekiwań

Zapoznaj się z informacjami na temat domki holenderskie. Nasze sprawdzone porady związane z domki holenderskie pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Budujemy nowy dom… na drzewie. Jak się do tego zabrać?

Budujemy nowy dom… na drzewie. Jak się do tego zabrać?

Nie ma chyba takiego dziecka na świecie, które nie marzyłoby o własnym domku na drzewie. Wbrew pozorom, stworzenie takiego miejsca na swojej działce lub w ogrodzie nie jest bardzo skomplikowanym zadaniem, a może naszym pociechom dostarczyć masę radości. Jak jednak się do tego zabrać i na co zwrócić szczególną uwagę?
, 16 lutego 2017

Domki letniskowe - wybieramy najciekawsze i sprawdzamy ceny

Domki letniskowe - wybieramy najciekawsze i sprawdzamy ceny

Mimo otwartych granic i możliwości podróżowania po całym świecie domy letniskowe nie tracą na popularności. Wiele osób wybiera bowiem wypoczynek w kraju i lubi odpoczywać w znajomym środowisku. Wybór domku letniskowego nie jest jednak prosty. Zobaczmy zatem jak się do tego zabrać.
, 19 kwietnia 2016

Domy mobilne - co warto o nich wiedzieć?

Domy mobilne - co warto o nich wiedzieć?

Wakacje za pasem, a więc czas najwyższy rozejrzeć się za miejscem, w którym chcielibyście je spędzić. Być może ciekawą alternatywą do popularnych domków letniskowych byłby zakup domu mobilnego zwanego też domkiem holenderskim? Postaramy się wskazać wady i zalety tego rozwiązania oraz powiedzieć ile kosztują domki holenderskie.
, 19 kwietnia 2016

Domki holenderskie - ceny, porady i analiza zastosowań

Domki holenderskie - ceny, porady i analiza zastosowań

Do tej pory domki holenderskie kojarzyły się większości osób z wakacjami poza granicami kraju. W takich krajach jak Holandia, Francja czy Włochy można je było spotkać niemal na każdym campingu. Moda ta dotarła również do Polski. Czy u nas są również wykorzystywane w taki sposób?
, 21 kwietnia 2016

Kompendium wiedzy o domkach holenderskich

Domek holenderski stanowi połączenie zalet, którymi odznacza się przyczepa kampingowa oraz dom letniskowy. Jest budynkiem o szerokich możliwościach użytkowych. Jego cechą charakterystyczną są koła, które sprawiają, że transport domków holenderskich nie stanowi większego problemu. Warto także dodać, że budowla tylko pozornie przypomina przyczepy kempingowe. Wymiary tych dwóch typów konstrukcji są zupełnie inne. Przyczepy kampingowe mogą posiadać niewiele ponad 2 metry szerokości i 7 metrów długości. Tymczasem standardowy domek holenderski posiada wymiary 4 metrów szerokości oraz długość 9 metrów. Daje to dużo większą przestrzeń użytkową i możliwości aranżacyjne. Domek holenderski może posiadać wydzielone sypialnie, WC i strefę jadalną. Oferta handlowa jest bardzo różnorodna.

Jak wspomnieliśmy wcześniej transport domów holenderskich nie jest zbyt skomplikowany. Daje to duże możliwości aranżacji działki. Domek holenderski nadaje się zarówno do przydomowej aranżacji, na ogrody działkowe jak i do ośrodków wypoczynkowych. Najczęściej jest wykorzystywany jako budynek letni, znacznie rzadziej jako obiekt całoroczny. Co prawda każdy inwestor może nabyć domek holenderski całoroczny. Jednak jego cena będzie wyższa ze względu na dodatkową izolację termiczną. Warto także dodać, że transport domów holenderskich po drogach najlepiej powierzyć doświadczonej firmie. Jednak na własnej działce możemy już przestawiać budynek samodzielnie.

Cena domów holenderskich nie musi być wcale tak wysoka. Za nowe budynki trzeba zapłacić przynajmniej 35 tysięcy złotych. Cena zakupu wzrasta wraz ze standardem wykończenia oraz rozmiarem obiektu. Oferta handlowa jest także pełna budynków używanych. Za używane domki holenderskie musimy zapłacić od 20 tysięcy złotych w górę. Nie jest to zbyt wygórowana cena jak na taki obiekt mieszkalny.

Jeśli interesują Cię domki holenderskie, zapraszamy do zapoznania się z tym działem. Podpowiemy Ci co warto wiedzieć o domach mobilnych, przedstawimy najciekawsze propozycje domów letniskowych oraz wskażemy możliwości wykorzystania domów holenderskich. Na dole strony odnajdziesz listę powiązanych tematów.

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij