Domki holenderskie na miarę Twoich oczekiwań

Kompendium wiedzy o domkach holenderskich

Domek holenderski stanowi połączenie zalet, którymi odznacza się przyczepa kampingowa oraz dom letniskowy. Jest budynkiem o szerokich możliwościach użytkowych. Jego cechą charakterystyczną są koła, które sprawiają, że transport domków holenderskich nie stanowi większego problemu. Warto także dodać, że budowla tylko pozornie przypomina przyczepy kempingowe. Wymiary tych dwóch typów konstrukcji są zupełnie inne. Przyczepy kampingowe mogą posiadać niewiele ponad 2 metry szerokości i 7 metrów długości. Tymczasem standardowy domek holenderski posiada wymiary 4 metrów szerokości oraz długość 9 metrów. Daje to dużo większą przestrzeń użytkową i możliwości aranżacyjne. Domek holenderski może posiadać wydzielone sypialnie, WC i strefę jadalną. Oferta handlowa jest bardzo różnorodna.

Jak wspomnieliśmy wcześniej transport domów holenderskich nie jest zbyt skomplikowany. Daje to duże możliwości aranżacji działki. Domek holenderski nadaje się zarówno do przydomowej aranżacji, na ogrody działkowe jak i do ośrodków wypoczynkowych. Najczęściej jest wykorzystywany jako budynek letni, znacznie rzadziej jako obiekt całoroczny. Co prawda każdy inwestor może nabyć domek holenderski całoroczny. Jednak jego cena będzie wyższa ze względu na dodatkową izolację termiczną. Warto także dodać, że transport domów holenderskich po drogach najlepiej powierzyć doświadczonej firmie. Jednak na własnej działce możemy już przestawiać budynek samodzielnie.

Cena domów holenderskich nie musi być wcale tak wysoka. Za nowe budynki trzeba zapłacić przynajmniej 35 tysięcy złotych. Cena zakupu wzrasta wraz ze standardem wykończenia oraz rozmiarem obiektu. Oferta handlowa jest także pełna budynków używanych. Za używane domki holenderskie musimy zapłacić od 20 tysięcy złotych w górę. Nie jest to zbyt wygórowana cena jak na taki obiekt mieszkalny.

Jeśli interesują Cię domki holenderskie, zapraszamy do zapoznania się z tym działem. Podpowiemy Ci co warto wiedzieć o domach mobilnych, przedstawimy najciekawsze propozycje domów letniskowych oraz wskażemy możliwości wykorzystania domów holenderskich. Na dole strony odnajdziesz listę powiązanych tematów, a także przykładowe ceny domków holenderskich.