Domki letniskowe

Domki letniskowe są niewielkimi obiektami mieszkalnymi, nadającymi się do sezonowego użytkowania. Dom letniskowy zostaje osadzony w jednym miejscu i tworzy stały element architektury krajobrazu. Jego powierzchnia i specyfika wnętrza mogą być zróżnicowane. Większość domków letniskowych znajduje zastosowanie w ośrodkach rekreacyjnych, a także na terenach działkowych. Konstrukcja tego budynku nie posiada instalacji grzewczych, ani systemów ocieplenia ścian.

Wypoczynek w wygodnym domku letniskowym

Zapoznaj się z informacjami na temat domki letniskowe. Nasze sprawdzone porady związane z domki letniskowe pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Domki modułowe letniskowe – genialne rozwiązanie na działkę

Domki modułowe letniskowe – genialne rozwiązanie na działkę

Domy modułowe to jeden z najszybszych sposobów na własny dom. Domy modułowe szkieletowe, podobnie jak domy modułowe z keramzytobetonu, można postawić nawet w miesiąc! Aż 80% domu przygotowywane jest w hali produkcyjnej. Domki modułowe letniskowe możemy postawić na rozmaitych gruntach. Mogą być idealnym rozwiązaniem na działkę!
, 20 maja 2017

Domy szkieletowe - ceny, opinie, projekty, zalety i wady

Domy szkieletowe - ceny, opinie, projekty, zalety i wady

Wybór technologii, w której powstanie dom nie jest oczywisty. Najpopularniejsza w Polsce technologia murowana, zwana również tradycyjną nie zawsze okazuje się najlepsza. Przyjrzymy się technologii szkieletowej, która coraz bardziej zyskuje na popularności. Jest to szybka technologia, w której coraz częściej buduje się niedrogie prefabrykowane domy energooszczędne, jak również niewielkie domki letniskowe na bazie szkieletu drewnianego. Jedynym betonowym elementem budynku jest płyta fundamentowa. Mogą być to klasyczne domy z bali lub dom drewniany imitujący wyglądem klasyczny dom murowany.
, 25 kwietnia 2017

Budujemy nowy dom… na drzewie. Jak się do tego zabrać?

Budujemy nowy dom… na drzewie. Jak się do tego zabrać?

Nie ma chyba takiego dziecka na świecie, które nie marzyłoby o własnym domku na drzewie. Wbrew pozorom, stworzenie takiego miejsca na swojej działce lub w ogrodzie nie jest bardzo skomplikowanym zadaniem, a może naszym pociechom dostarczyć masę radości. Jak jednak się do tego zabrać i na co zwrócić szczególną uwagę?
, 16 lutego 2017

Domy kanadyjskie – ceny, opinie, polecane projekty i ciekawostki

Domy kanadyjskie – ceny, opinie, polecane projekty i ciekawostki

Domy kanadyjskie, tak popularne właśnie w Kanadzie czy USA, a więc w krajach na dużym obszarze o podobnym klimacie co Polska, wciąż nie mogą konkurować popularnością z tradycyjną technologią murowaną w naszym kraju. Domki kanadyjskie są często energooszczędne, tanie i szybkie w budowie. W czym zatem tkwi problem domów z bali? Przyjrzyjmy się im bliżej i spróbujmy znaleźć odpowiedź na to pytanie.
, 24 kwietnia 2017

Domki letniskowe - wybieramy najciekawsze i sprawdzamy ceny

Domki letniskowe - wybieramy najciekawsze i sprawdzamy ceny

Mimo otwartych granic i możliwości podróżowania po całym świecie domy letniskowe nie tracą na popularności. Wiele osób wybiera bowiem wypoczynek w kraju i lubi odpoczywać w znajomym środowisku. Wybór domku letniskowego nie jest jednak prosty. Zobaczmy zatem jak się do tego zabrać.
, 19 kwietnia 2016

Domy mobilne - co warto o nich wiedzieć?

Domy mobilne - co warto o nich wiedzieć?

Wakacje za pasem, a więc czas najwyższy rozejrzeć się za miejscem, w którym chcielibyście je spędzić. Być może ciekawą alternatywą do popularnych domków letniskowych byłby zakup domu mobilnego zwanego też domkiem holenderskim? Postaramy się wskazać wady i zalety tego rozwiązania oraz powiedzieć ile kosztują domki holenderskie.
, 19 kwietnia 2016

Domki holenderskie - ceny, porady i analiza zastosowań

Domki holenderskie - ceny, porady i analiza zastosowań

Do tej pory domki holenderskie kojarzyły się większości osób z wakacjami poza granicami kraju. W takich krajach jak Holandia, Francja czy Włochy można je było spotkać niemal na każdym campingu. Moda ta dotarła również do Polski. Czy u nas są również wykorzystywane w taki sposób?
, 21 kwietnia 2016

Domy drewniane - zalety i wady, opinie i ciekawostki

Domy drewniane - zalety i wady, opinie i ciekawostki

Domy z drewna większości z nas kojarzą się najczęściej z niewielkimi domkami letniskowym, dlatego też w Polsce przeważają głównie tradycyjne zabudowy murowane. Zaobserwowano jednak, że w ostatnich latach nastąpił znaczny przełom, który doprowadził do tego, iż domy z bali zaczęły „wyrastać” niczym grzyby po deszczu i to w przeróżnych regionach naszego kraju.
, 24 kwietnia 2017

Co musisz wiedzieć o domkach letniskowych?

Domki letniskowe są popularnymi obiektami, które chętnie budujemy na działkach rekreacyjnych w ogrodach i położonych daleko od domu zakątkach. Standardowy domek letniskowy zazwyczaj posiada lekką, drewnianą konstrukcję. Nic w tym dziwnego, bowiem drewno to materiał łatwy w obróbce. Jego niewątpliwą zaletą jest też elegancki wygląd. Domek drewniany świetnie sprawdzi się zarówno w aranżacjach zainspirowanych stylem klasycznym jak i nowoczesnym.

Nowoczesny domek letniskowy powinien być dopasowany do liczebności oraz potrzeb użytkowników. Dlatego przed rozpoczęciem budowy warto rozważyć wszystkie rozwiązania. Domek drewniany może posiadać odrębne sypialnie, kuchnie i WC. Wszystko zależy od potrzeb inwestora, a także od zasobności jego portfela. Dużą popularnością cieszy się budowa domków z drewna w konstrukcji szkieletowej. Jest to przyjazna technologia budowlana, która odznacza się szybkością wykonywania prac. Nie bez znaczenia jest także cena inwestycji. Szkieletowy domek drewniany bez ocieplenia jest opcją najtańszą.

Innym ciekawym rozwiązaniem jest domek letniskowy z bali. Największy atut tego rodzaju budynku to efektowny design. Domek drewniany z bali świetnie sprawdza się w terenach górskich, a także w aranżacjach zainspirowanych stylem tradycyjnym. Jedynym istotnym minusem jego budowy są koszty. Domek letniskowy z bali może być o kilkanaście procent droższy w budowie niż konstrukcja szkieletowa o takim samym metrażu.

Niektórzy inwestorzy decydują się także na budowę w technologii murowanej. Domek letniskowy murowany nie jest zbyt popularny. Jest to poniekąd związane z wysokim kosztem inwestycyjnym. Nie bez znaczenia jest też fakt, że ciężka konstrukcja budynku nadal kojarzy się z domem całorocznym. Mimo wszystko warto zauważyć, że betonowy domek letniskowy jest najbardziej odporną budowlą. Nie wymaga konserwacji i może być z powodzeniem budowany na szczególnie wilgotnych terenach.

Jeśli interesuje Cię budowa letniskowych domków z drewna lub muru zapraszamy do działu poniżej. Podpowiemy Ci ile kosztuje domek drewniany, jaki domek letniskowy będzie najlepszą inwestycją, a także przedstawimy możliwości budowy obiektów mobilnych. Na dole strony znajdziesz listę powiązanych tematów.

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij