Czym jest domofon IP?

Domofon IP to urządzenie, które łączy w sobie zastosowanie klasycznego domofonu z dodatkowymi funkcjami uprzyjemniającymi użytkowanie. IP to inaczej Internet Protocol, określający możliwość połączenia urządzenia z komputerem i sieciami lokalnymi. Dzięki temu domofon IP daje wiele możliwości każdemu użytkownikowi. Dobierane są one w zależności od potrzeb konkretnych konsumentów, dlatego z takim domofonem każdy może czuć się bezpiecznie.

Domofony IP umieszcza się w różnych miejscach. Mogą one znaleźć się biurze, budynkach mieszkalnych czy na osiedlach. Wystarczy jedynie połączyć je z całym systemem, aby funkcjonowały jak dobrze naoliwiona maszyna, pozwalając na proste użytkowanie, z zachowaniem wysokiego stopnia bezpieczeństwa.

Jakie możliwości daje domofon IP marki basIP?

To, co wyróżnia domofony IP marki basIP, to duża ilość dodatkowych funkcji, którą każdy użytkownik może dopasować do siebie. Wyróżnia się np. zintegrowanie kontroli dostępu, dzięki czemu domofon może rozpoznawać twarz, kartę do wejścia, NFC, kod PIN, brelok, Bluetooth, kod QR, a nawet numer samochodu. To sprawia, że domofony IP mogą być montowane wszędzie i używane przez każdego – dorosłych, dzieci czy przez gości, którzy chcą dostać się na teren, na którym dostępna jest sieć domofonów.

Nowoczesne domofony nie tylko umożliwiają bezproblemowe użytkowanie sprzętu, lecz także pozwalają na połączenie systemu z innymi aplikacjami i instalacjami. Domofony IP integrują się z inteligentnym domem, dzięki czemu tworzą wspólną całość, która ułatwia codzienne życie. Dodatkowo dzięki nim można nagrywać wszystkich, którzy zbliża się do sprzętu. Samodzielnie uruchamiają się, gdy tylko kamery odczytują ruch w pobliżu. W ten sposób zwiększają znacząco bezpieczeństwo wszystkich pracowników czy mieszkańców danego obiektu.

Dla wielu istotny jest fakt, że domofony IP połączone mogą być ze specjalną aplikacją. Działa ona wszędzie, nawet jeśli jest się po drugiej stronie globu. W każdej chwili można sprawdzić, czy ktoś porusza się po okolicy albo próbuje dostać się na chroniony teren. Aplikacja służy również do wysyłania wiadomości do innych użytkowników oraz do swobodnego kontrolowania otwierania i zamykania drzwi.

Jak wyglądają domofony IP?

Domofony IP basIP dostępne są w kilku wersjach. Wybrać można spośród wielu rodzajów paneli wywoławczych i monitorów, dzięki czemu każdy może mieć idealny model dla siebie. Te różnią się rozmiarem, kolorem, a nawet materiałem. Istotne jest to, aby urządzenie dobrać z myślą o swoich potrzebach. Do firm lepiej sprawdzą się większe modele, z możliwością podawania kodów, a do mieszkań polecane są urządzenia z kamerą i bezdotykowymi przyciskami wyjścia. Wystarczy wybrać najlepsze modele dla siebie, aby przez długie lata cieszyć się z domofonu IP.

Dlaczego domofon IP to dobre rozwiązanie?

Nowoczesny domofon IP (sprawdź na: www.bas-ip.com/pl) to przede wszystkim sprzęt, który może zwiększyć bezpieczeństwo wielu domowników czy pracowników. Pozwala on na komfortowe użytkowanie, konfigurację względem własnych potrzeb oraz na stałe kontrolowanie sytuacji nawet będąc setki kilometrów od domu. Domofon IP sprawdzi się u każdego, kto ceni sobie nowoczesne technologie zapewniające wyjątkowe bezpieczeństwo. Może być jedną z podstaw systemu Smart Home, znacząco wpływając na komfort życia każdego domownika. Szukając dobrego domofonu IP, warto postawić na urządzenia marki basIP.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny