Obecnie industrial posiada wyrazisty i ultranowoczesny charakter a kojarzy się właśnie z niebanalną elegancją.

Doskonale prezentuje się w domowej pracowni czy biurze. Na tle ceglanej lub betonowej ściany, charakterystycznych elementów wystroju wnętrz w industrialnej estetyce, pierwszorzędnie wygląda biurko z blatem wykonanym z wysokogatunkowego szkła hartowanego. Model wsparty zgrabną podstawą ze stali chromowanej jest nie tylko stabilny, lecz również efektowny. Praktyczną dekoracją biurka może być lampa kreślarska o zdecydowanej formie oraz regulowanym ramieniu, umożliwiającym własnoręczne manewrowanie źródłem światła.

Załącznik:
biurko-esmond.jpg


Styl wielkomiejskich loftów nie istnieje bez metalu, drewna czy szkła.

Biurka industrialne chętnie korzystają z niebanalnej siły wyrazu tych materiałów. Design mebli często nawiązuje do wyposażenia warsztatów. Są to najczęściej zachowawcze formy pozbawione nadmiernych dekoracji i elementów zdobniczych. Biurka industrialne dostępne w sklepie Edinos.pl stanowią nierzadko połączenie maksymalnie dwóch materiałów. Zatem drewniany blat osadzony na metalowej, wizualnie lekkiej konstrukcji to wyposażenie wielu gabinetów. Oczywiście nie bez znaczenia są biurka w całości wykonane z drewna. "Drewniane biurka industrialne w żaden sposób nie przypominają ciężkich mebli klasycznych lub tych, utrzymanych w stylu angielskim czy art deco."... mówi Edyta Malec- główny specjalista ds. wyposażenia wnętrz w sklepie internetowym Edinos.pl.  Modele bliskie stylowi industrialnemu zostają wyposażone w funkcjonalny drewniany blat dodatkowo zabezpieczany hipoalergiczną emulsją wodną. Podstawa również wykonana zostaje z drewna, jednak lakierowana jest na kolor neutralny – czarny lub grafitowy. We wnętrzach urządzonych w stylu industrialnym rzadkością są intensywne barwy, więc także meble otrzymują wyważoną kolorystykę. Nieprzeciętną propozycją wystroju modernistycznego gabinetu są biurka industrialne, które swoją intrygującą fakturą imitują kamień. Wyglądają, jakby zostały wyciosane z jednej bryły skalnej, więc z pewnością wzbudzą zainteresowanie osób odwiedzających biuro.

Załącznik:
biurko-lusso.jpg

Styl loftowy wysoko ceni funkcjonalność.


Jako że industrial wysoko ceni funkcjonalność, wiele modeli biurek posiada praktyczne szuflady rozciągające się na całą długość blatu lub kontenerki wbudowane w konstrukcje mebli. To bezcenne miejsca do przechowywania ważnej dokumentacji. Biurka loftowe o bardziej rozbudowanej strukturze wbrew pozorom pozwalają na zaoszczędzenie przestrzeni. Regał z półkami będący jednocześnie jednym z filarów, na którym utrzymuje się blat, to użyteczna alternatywa dla wolnostojącej biblioteczki.
 

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny