"DIY" to skrót od słów "Do It Yourself", czyli "Zrób To Sam" (zobacz na ladnydom.pl). Chodzi tu o skorzystanie ze swojej kreatywności i wykonanie pewnych elementów czy ozdób do swojego domu lub ogrodu własnoręcznie. Wielu osobom wydaje się, że to bardzo trudne, jednak w praktyce okazuje się, że wystarczy dobry pomysł i trochę zdolności manualnych - te zaś tkwią w większości ludzi. Co istotne, DIY dla wielu osób staje się pasją. To znakomity sposób na spędzenie wolnego czasu samemu lub z rodziną. Domowe DIY zajmie na pewno dzieci i pozwoli im odkryć własne zdolności oraz skorzystać z wielkiej wyobraźni. Takie dekoracje czy elementy wyposażenia tworzą jednak często dorośli - i w ten sposób sprawiają, że ich dom prezentuje się jeszcze ładniej! Oto kilka pomysłów na domowe DIY!

DIY - sposób na tanie i piękne dekoracje

Pod pojęciem "DIY" kryje się niekomercyjne, samodzielne wykonywanie różnych prac. Takie działanie ma już oczywiście niezwykle długą tradycję, bo przecież bywało w historii, że praktycznie wszystko trzeba było wykonywać samodzielnie. W czasach nowożytnych ten anglojęzyczny skrót pojawił się jednak na początku XX wieku. Po II wojnie światowej zaś wszedł do powszechnego użytku. Wykonując pewne rzeczy samodzielnie nie tylko oszczędzimy w konsekwencji czas - bo nie będziemy musieli go spędzać na żmudnych poszukiwaniach określonej rzeczy - lecz również miło go spędzimy. A jaką satysfakcję odczujemy, gdy uda nam się zrobić wymarzoną rzecz samodzielnie! DIY to także sposób na zaoszczędzenie na dekoracjach. Można bowiem skorzystać z rzeczy, które mamy w domu i jakoś je ze sobą połączyć, zestawić, odnowić. Trzeba postawić na kreatywność i skorzystać ze swojej wyobraźni, jednak są one akurat bezpłatne - a wręcz bezcenne. 

DIY - pomysły na domowe dekoracje

Co można zrobić samodzielnie, by upiększyć swój dom? Tak naprawdę nie ma żadnych ograniczeń! DIY utożsamiane jest często z rękodziełem, więc można wykonać do swojego domu przeróżne dekoracje - rzeźby, obrazy, kalendarze, planery na ścianę czy na biurko. Można samodzielnie uszyć szykowne zasłony, firanki lub obrusy, ozdobić samodzielnie doniczki, wykonać własnoręcznie dekorację na ścianie (malowaną farbą czy sprejem od szablonu). Ze słoika można wykonać pojemnik na długopisy, albo na kosmetyki. Można nawet samodzielnie odnowić meble, nadając im drugie życie. Wystarczy zedrzeć starą warstwę lakieru, pomalować je na przykład na biało i znów nałożyć lakier. Warto po prostu wcześniej obmyślić końcowy efekt, by pokój rzeczywiście jeszcze piękniej się prezentował, zamiast być zbiorowiskiem przypadkowych rzeczy. Im więcej ktoś ma umiejętności i materiałów pod ręką, tym lepszy rezultat można uzyskać. Warto jednak pamiętać, że na początku drogi powinniśmy zaczynać raczej od prostszych do wykonania rzeczy. Jeśli zabierzemy się od razu za coś skomplikowanego, którego wykonanie będzie długo trwało, możemy stracić po drodze zapał i nastawić się negatywnie do DIY - a przecież to wspaniały sposób na pokazanie swojej artystycznej natury i upiększenie domu! 

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej