Ekonomiczny dom dzięki racjonalnie urządzonej kuchni

Coraz bardziej zaawansowany sprzęt AGD to nie tylko większy komfort użytkowania, lecz także duże oszczędności. Energooszczędne lodówki czy zmywarki redukują miesięczne rachunki za prąd, a płyta indukcyjna pozwala ogrzewać szybciej i efektywniej. Filtr przepływowy doskonale wpisuje się w ten trend ekonomicznej racjonalności w kuchni.

Dzięki systemowi filtrującemu Dafi Flow Comfort woda pitna o wysokiej jakości płynie prosto z kranu. Tym samym nie potrzebujesz kupować wody butelkowanej, której ceny, wraz z inflacją, nieustannie rosną. Każdy kolejny miesiąc użytkowania filtra przepływowego to zwrot inwestycji i mniejsze tygodniowe wydatki na wodę!

W odróżnieniu od konkurencji systemy Flow Comfort dostępne są w przystępnych cenach – najtańsze można nabyć już za mniej niż 500 zł. Co ważne, kupujesz kompletny zestaw gotowy do zamontowania pod kuchennym zlewem. Montaż okazuje się bardzo prosty oraz nie wymaga ani pomocy techników, ani prac budowlanych. Oszczędzasz więc czas i pieniądze, a korzystanie z kuchni nie jest w żaden sposób zaburzone!

Domowe rozwiązania, które pozwalają zaoszczędzić. Filtr przepływowy Flow Comfort
Domowe rozwiązania, które pozwalają zaoszczędzić. Filtr przepływowy Flow Comfort

Dlaczego jakość pitnej wody jest taka ważna?

Smaczna i zdrowa woda to inwestycja dla całej rodziny. Dzieci należy od małego przyzwyczajać do smaku czystego H2O, gdyż soki i napoje gazowane znacząco zwiększają ryzyko otyłości, cukrzycy oraz próchnicy zębów. Odpowiedni bilans wodny pozwala zaś uniknąć przykrych dolegliwości, takich jak bóle głowy, zmęczenie czy kamica nerkowa.

Woda z wodociągu spełnia co prawda podstawowe standardy bezpieczeństwa, ale w wielu miejscach Polski jest po prostu niesmaczna, co odrzuca od picia jej prosto ze zwykłego kranu. Uporczywy smak chloru możesz poczuć nawet w herbacie! Co gorsza, w wyniku awarii w kranówce mogą się pojawić piasek, rdza czy metale ciężkie. Filtracja systemem Flow Comfort od Dafi pozwala zatrzymać zanieczyszczenia mechaniczne, chlor oraz niektóre metale ciężkie.

Twarda woda z kranu obfituje również w sole mineralne, które osadzają się na czajnikach i ekspresach do kawy w formie kamienia. Pokryte kamieniem elementy grzewcze działają mniej efektywnie, co oznacza większe straty energii. Nieusuwany kamień zmniejsza też żywotność sprzętu AGD, co oznacza kolejne przedwczesne wydatki. Dzięki filtrowi przepływowemu oszczędzasz więc podwójnie!

Domowe rozwiązania, które pozwalają zaoszczędzić. Filtr przepływowy Flow Comfort
Domowe rozwiązania, które pozwalają zaoszczędzić. Filtr przepływowy Flow Comfort

Jak działa system Flow Comfort?

Filtr przepływowy od Dafi to zaskakująco kompaktowa instalacja, która zmieści się w każdej kuchni, nawet tej najmniejszej. Montowana jest w szafce pod zlewozmywakiem, bezpośrednio do ujęcia zimnej wody. Filtr pobiera zimną wodę z wodociągu, oczyszcza ją z wydajnością około 3 litrów na minutę skąd trafia bezpośrednio do kranu. W zależności od wybranego zestawu filtrowana woda jest dostarczana do oddzielnej lub trójdrożnej baterii. Ta druga obsługuje również ciepłą i zimą wodę, ale innym torem.

Jak wygląda sam proces filtracji?

W specjalnym wymienialnym wkładzie filtrującym znajdują się trzy warstwy oczyszczające – poliestrowa, żywiczna i węglowa. Każda z nich separuje określone typy niepożądanych substancji typu chlor, nadmiar soli odpowiedzialnych za powstawanie kamienia kotłowego czy piasek. W efekcie z kranu wypływa przejrzysta, chłodna woda pozbawiona niepożądanego smaku oraz zapachu potencjalnych zanieczyszczeń.

Działanie filtra Flow Comfort można łatwo regulować za pomocą zmiany ustawienia głowicy względem wkładu. Nie potrzebujesz przy tym zamawiać drogiej analizy jakości kranówki – w zestawie od Dafi znajdziesz prosty test paskowy, który pozwoli Ci określić twardość wody. Rozwiązanie jest więc zawsze dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb!

Domowe rozwiązania, które pozwalają zaoszczędzić. Filtr przepływowy Flow Comfort
Domowe rozwiązania, które pozwalają zaoszczędzić. Filtr przepływowy Flow Comfort

Nie zapominaj o ekologii!

Myśląc o kosztach i oszczędnościach, warto patrzeć przez pryzmat szerszy niż własna kieszeń. Każda inwestycja oraz wybór zakupowy mają realny wpływ na środowisko naturalne, które jest przecież tylko jedno. Jego postępująca degradacja to zagrożenie dla zdrowia i jakości życia, zwłaszcza kolejnych pokoleń.

Filtr przepływowy Dafi Flow Comfort pozwala drastycznie ograniczyć liczbę plastikowych butelek, które lądują w kontenerach na śmieci. Mniej tworzyw sztucznych to zaś mniejsza emisja szkodliwych gazów cieplarnianych oraz ograniczenie ilości mikroplastiku w morzach i oceanach.

Nie bez znaczenia jest również logistyka zgrzewek z wodą, której jedna rodzina w ciągu tygodnia wypije kilkanaście litrów lub więcej. Na takie zakupy zazwyczaj jedzie się autem, co oznacza wydatki na benzynę i emisję toksycznych spalin do atmosfery. W przypadku posiadania filtra przepływowego torby z kupionymi produktami stają się znacznie lżejsze, co oznacza, że możesz pójść do sklepu piechotą lub pojechać do niego na rowerze. Z korzyścią dla zdrowia oraz kieszeni!

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny