Domy kanadyjskie

W dobie szybkiego tempa życia wiele osób ceni sobie rozwiązania, które oszczędzają czas, co ma odzwierciedlenie także w budowaniu domów. Jeżeli nie chcecie czekać długimi miesiącami na nowe lokum, idealnym pomysłem będą domy w systemie kanadyjskim. Technologia ich wznoszenie jest sucha i polega na łączeniu poszczególnych elementów drewnianych gwoździami i wkrętami, więc nie ma konieczności robienia przerw technicznych. Wyjątkiem jest jedynie przygotowanie fundamentów pod konstrukcję.

Domy w systemie kanadyjskim nie odbiegają trwałością od domów z cegły. Choć konstrukcja jest lekka, ze względu na wykorzystany surowiec, solidność budowli drewnianych jest gwarantowana. Wykonywane są zgodnie z najwyższymi standardami sztuki budowlanej. Odpowiednią sztywność budynku uzyskuje się m.in. poprzez zachowanie wszystkich parametrów projektowych i integralności wszystkich modułów czy wykorzystanie certyfikowanego drewna odpornego na odkształcenia.

Cechą domów w systemie kanadyjskim jest również ich energooszczędność. Drewno to naturalny nośnik ciepła, który dodatkowo "wspomagany" jest profesjonalnie wykonaną izolacją. Wprowadzając najlepszej jakości wełnę mineralną między elementy konstrukcyjne, stosując wiatro- i paroizolację oraz styropian zostaje osiągnięty wysoki poziom energooszczędności. We wnętrzu domu przez cały rok panuje optymalna temperatura, zimą utrzymuje się przyjemne ciepło, a latem nie doskwierają upały.

Dodatkową zaletą jest przyjazny mikroklimat, który tworzy się w pomieszczeniach domów w systemie kanadyjskim. Drewno nie tylko wygląda estetycznie i sprawia, że pomieszczenia stają się przytulne i ciepłe, ale także korzystnie wpływa na zdrowie domowników.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny