Domy z bali

Dom z bali to obiekt mieszkalny, wykonany z wysezonowanego, litego drewna. W naszym kraju do budowy najczęściej stosuje się drewno sosnowe. Dom z bali może posiadać tradycyjny lub nowoczesny wygląd. Głównym atutem tej technologii budowlanej jest szybkość wykonywania prac. Jedynymi czynnościami przeprowadzanymi „na mokro” pozostaje wylanie fundamentów. Domy z bali z reguły zostają zwieńczone wielospadowym dachem i lukarnami, które zwiększają funkcjonalność poddasza użytkowego.
Cennik domów szkieletowych, z bali i domów prefabrykowanych 2018
Cennik domów szkieletowych, z bali i domów prefabrykowanych 2018
Co musisz wiedzieć zanim zbudujesz dom szkieletowy?
Co musisz wiedzieć zanim zbudujesz dom szkieletowy?
Domy z bali – ceny i projekty interesujących domów drewnianych
Domy z bali – ceny i projekty interesujących domów drewnianych
Najlepsze projekty domów drewnianych - na to zwróć uwagę!
Najlepsze projekty domów drewnianych - na to zwróć uwagę!

Domy z bali - nowość w Polsce, standard na świecie

Domy z bali - koszty budowy, ceny materiałów, właściwości i trwałość konstrukcji

Dom z bali cieszy się rosnącą popularnością wśród polskich inwestorów. Wygląd tego rodzaju budowli staje się synonimem luksusu i coraz częściej przypomina tradycyjną, górską architekturę. Dom z bali może służyć do użytku sezonowego. Jednak znacznie częściej spotykamy dobrze zaizolowane domy całoroczne. Oferta wykonawców jest bardzo bogata. Każdy inwestor może zamówić projekt budowlany, który stanie się podstawą do wykonania wymarzonego budynku. Domy z bali drewnianych można zamówić w stanie surowym lub zlecić budowę do stanu pod klucz. Różnorodna oferta wykonawców sprawia, że każdy inwestor znajdzie rozwiązanie na miarę własnych oczekiwań. Jedynym istotnym ograniczeniem pozostaje cena.

Nowoczesne drewniane domy z bali drewnianych posiadają szczelną izolację termiczną, wykonaną przy użyciu wełny mineralnej. Tego rodzaju domy całoroczne nie ustępują swoimi parametrami domom wykonanym w technologii tradycyjnej. Co więcej, cena ich budowy może być nieznacznie niższa. Przed rozpoczęciem inwestycji warto zainwestować w dobry projekt. W ofertach biur architektonicznych znajduje się coraz więcej godnych uwagi, gotowych dokumentacji. Jednak ciekawym pomysłem jest też zakup dokumentacji spersonalizowanej. Indywidualny projekt budowy domu z bali będzie w stanie uwzględnić wszystkie niestandardowe wymagania przyszłego użytkownika.

Niestety dom z bali nie jest wolny od wad. Jedną z niedogodności może być trudność w znalezieniu doświadczonej ekipy budowlanej. Domy całoroczne i letniskowe, wykonane z bali wymagają dużej dokładności i znajomości technologii budowlanej. Zaleca się, by do budowy zatrudnić doświadczonych fachowców. Na dobrą ekipę trzeba czasem poczekać kilka miesięcy. Jednak oczekiwanie się opłaca. Dobrze wykonane domy całoroczne i letniskowe zyskują trwałość oraz atrakcyjny design.

Budynki wykonane pod klucz lub znajdujące się w stanie surowym mogą zaspokoić wymagania inwestora. Ich cechą charakterystyczną jest optymalny mikroklimat wnętrz, dobra izolacja akustyczna, a także szybki czas realizacji budowy.

Jeśli interesują Cię domy z bali, zapraszamy do działu poniżej. Zapoznasz się tu z popularnymi technologiami budowlanymi, sprawdzisz ile kosztuje dom z bali, a także zobaczysz jak poczynić oszczędności na placu budowy. Na dole strony znajdziesz listę powiązanych tematów.

CZYTAJ WIECEJ
Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij