Domy z bali

Dom z bali to obiekt mieszkalny, wykonany z wysezonowanego, litego drewna. W naszym kraju do budowy najczęściej stosuje się drewno sosnowe. Dom z bali może posiadać tradycyjny lub nowoczesny wygląd. Głównym atutem tej technologii budowlanej jest szybkość wykonywania prac. Jedynymi czynnościami przeprowadzanymi „na mokro” pozostaje wylanie fundamentów. Domy z bali z reguły zostają zwieńczone wielospadowym dachem i lukarnami, które zwiększają funkcjonalność poddasza użytkowego.

Domy z bali - nowość w Polsce, standard na świecie

Zapoznaj się z informacjami na temat domy z bali. Nasze sprawdzone porady związane z domy z bali pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Domy z bali – ceny i projekty interesujących domów drewnianych

Domy z bali – ceny i projekty interesujących domów drewnianych

Domy drewniane cieszą się rosnącą popularnością. Niegdyś tego typu konstrukcje przywoływały na myśl nieszczelne, nietrwałe chaty. Teraz owy surowiec coraz częściej stosowany jest podczas budowy domów mieszkalnych. Dzisiejsze domy drewniane są połączeniem trwałości, praktyczności i energooszczędności, a ich wykończenie jest znacznie łatwiejsze od murowanych budowli. Jaka jest cena domów z bali i co warto o nich wiedzieć?
, 20 maja 2017

Domy z gotowych elementów - jak zbudować dom w kilka tygodni?

Domy z gotowych elementów - jak zbudować dom w kilka tygodni?

Budowa domu jest dość dużą inwestycją, do której warto się odpowiednio przygotować. Współczesne obiekty budowlane nie muszą już powstawać przez kilka lat. Coraz większą popularnością cieszą się domy prefabrykowane, których budowa zajmuje od kilku tygodni do kilku miesięcy. Czym charakteryzuje się owa technologia budowlana? Odpowiedź znajdziecie poniżej.
, 25 kwietnia 2017

Domy z drewna - ceny, opinie, projekty, zalety i wady

Domy z drewna - ceny, opinie, projekty, zalety i wady

Drewno jest wytrzymałym i efektownym materiałem, który od lat wykorzystujemy do budowy domów. Nowoczesne rozwiązania technologiczne sprawiają, że współczesne domy drewniane w niczym nie przypominają starodawnych, nieszczelnych chat. Z drewna wznoszone są zarówno domy letniskowe, jak duże domy całoroczne. Współczesne domy z drewna łączą w sobie energooszczędność, trwałość, a także funkcjonalność. Koszty budowy energooszczędnych domów drewnianych nie są bardzo wysokie, dlatego z pewnością warto zapoznać się z ich charakterystyką. Poniżej wskażemy najważniejsze rodzaje technologii budowy domów drewnianych, ukażemy ich zalety, a także porównamy z tradycyjnym, murowanym budownictwem.
, 25 kwietnia 2017

Domy szkieletowe - ceny, opinie, projekty, zalety i wady

Domy szkieletowe - ceny, opinie, projekty, zalety i wady

Wybór technologii, w której powstanie dom nie jest oczywisty. Najpopularniejsza w Polsce technologia murowana, zwana również tradycyjną nie zawsze okazuje się najlepsza. Przyjrzymy się technologii szkieletowej, która coraz bardziej zyskuje na popularności. Jest to szybka technologia, w której coraz częściej buduje się niedrogie prefabrykowane domy energooszczędne, jak również niewielkie domki letniskowe na bazie szkieletu drewnianego. Jedynym betonowym elementem budynku jest płyta fundamentowa. Mogą być to klasyczne domy z bali lub dom drewniany imitujący wyglądem klasyczny dom murowany.
, 25 kwietnia 2017

Domy z bali - cena, projekty, opinie, wady i zalety

Domy z bali - cena, projekty, opinie, wady i zalety

Domy z bali w technologii szkieletu drewnianego. To ciekawa propozycja, jednak w Polsce wiąż mało popularna. Przyjrzyjmy się zaletom i wadom takiego rozwiązania oraz sprawdźmy, ile kosztuje budowa domu z bali.
, 25 kwietnia 2017

Oszczędności podczas budowy domu - sprawdzone sposoby

Oszczędności podczas budowy domu - sprawdzone sposoby

Budowa domu to dla wielu osób największa inwestycja w życiu. Warto dobrze oszacować jej koszty i ocenić swoje realne możliwości finansowe. Jeśli nie dysponujemy dużym budżetem, zastanówmy się także nad ewentualnymi oszczędnościami budowlanymi. Może zrezygnować ze zlecania budowy jednej firmie i prowadzić ją systemem gospodarczym? Ale nawet przy systemie zleconym przy odpowiednim rozplanowaniu wszystkich działań i wyborze tanich rozwiązań budowlanych możemy zaoszczędzić zarówno czas jak i pieniądze.
, 25 kwietnia 2016

Ile trwa budowa domu?

Ile trwa budowa domu?

Czas trwania budowy nie jest określony w przepisach prawa budowlanego. Wszystko zależy od specyfiki projektu budowlanego, technologii budowlanej, a także od środków finansowych, którymi dysponuje inwestor. Poniżej przedstawimy orientacyjny czas trwania poszczególnych etapów budowy w technologii tradycyjnej, a także wskażemy, jak długo wznosi się domy w technologii szkieletowej. Na koniec zaprezentujemy inne sposoby na szybką budowę domu.
, 23 kwietnia 2016

Domy kanadyjskie – ceny, opinie, polecane projekty i ciekawostki

Domy kanadyjskie – ceny, opinie, polecane projekty i ciekawostki

Domy kanadyjskie, tak popularne właśnie w Kanadzie czy USA, a więc w krajach na dużym obszarze o podobnym klimacie co Polska, wciąż nie mogą konkurować popularnością z tradycyjną technologią murowaną w naszym kraju. Domki kanadyjskie są często energooszczędne, tanie i szybkie w budowie. W czym zatem tkwi problem domów z bali? Przyjrzyjmy się im bliżej i spróbujmy znaleźć odpowiedź na to pytanie.
, 24 kwietnia 2017

Szybkie sposoby na budowę domu

Szybkie sposoby na budowę domu

Przed rozpoczęciem budowy domu często zastanawiamy się nad kosztami inwestycji, a także próbujemy określić orientacyjny czas wykonania wszystkich prac. W Polsce największą popularnością cieszą się budynki wznoszone technologią tradycyjną. Jednak warto pamiętać także o rozwiązaniach alternatywnych - prefabrykowane domy z drewna, czy keramzytu zyskują przecież na popularności. Poniżej opiszemy nowoczesne technologie budowlane, które pozwalają na ograniczenie kosztów inwestycyjnych i znaczne przyspieszenie prac budowlanych.
, 4 września 2016

Jakie są zalety i wady domów szkieletowych?

Jakie są zalety i wady domów szkieletowych?

Nie ma na świecie rzeczy, która byłaby idealna. Nawet czekolada ma wady w postaci tuczących kalorii. Podobnie jest z metodami budowy domów. Każda ma jakieś zalety i wady, o których warto wiedzieć zanim rozpoczniemy budowę upragnionego domu. Jedną z takich metod, która spotyka się z dużą nieufnością inwestorów jest budowa domu za pomocą prefabrykowanych drewnianych szkieletów. Jednak zalety przekonują bardziej niż wady.
, 25 kwietnia 2017

Domy pasywne - liczymy, czy dodatkowe wydatki się zwracają

Domy pasywne - liczymy, czy dodatkowe wydatki się zwracają

Dom pasywny to standard budowy, który gwarantuje nawet ośmiokrotnie niższe zużycie energii, co przekłada się na dużo niższe koszty utrzymania takiego domu. Obecnie takie projekty domów stają się coraz bardziej popularne, a zainteresowanie zdobywają głównie dzięki dotacjom, jakie mogą być pozyskane w celach inwestycyjnych. W Polsce domy pasywne to rozwiązanie wciąż stosunkowo drogie, dlatego tego typu projekty najczęściej realizowane są w Austrii, Szwajcarii i w Niemczech. Nie mniej to własnie w Polsce możesz otrzymać dofinansowanie do domów pasywnych na poziomie nawet 50 000 zł!
, 21 kwietnia 2016

Koszt budowy domu z drewna - sprawdzamy ceny

Koszt budowy domu z drewna - sprawdzamy ceny

Domy z drewna kojarzą się z naturalnością i elegancją. Łączą w sobie atrakcyjny wygląd (zarówno klasycznych domów z bali, jak i imitujących tradycyjne, murowane budynki), funkcjonalność oraz wysoki komfort użytkowy. Dodatkowo bardzo wiele domów drewnianych jest dziś budowanych w technologii energooszczędnej. Budowa domu z drewna może generować bardzo różne koszty. Wszystko zależy od technologii, specyfiki projektu budowlanego oraz rodzaju gruntu. Z pewnością warto określić ceny domów drewnianych i porównać je z nieruchomościami wznoszonymi metodą tradycyjną. Zobaczmy więc, jaki jest koszt budowy domu z drewna. 
, 25 kwietnia 2017

Domy z bali - koszty budowy, ceny materiałów, właściwości i trwałość konstrukcji

Dom z bali cieszy się rosnącą popularnością wśród polskich inwestorów. Wygląd tego rodzaju budowli staje się synonimem luksusu i coraz częściej przypomina tradycyjną, górską architekturę. Dom z bali może służyć do użytku sezonowego. Jednak znacznie częściej spotykamy dobrze zaizolowane domy całoroczne. Oferta wykonawców jest bardzo bogata. Każdy inwestor może zamówić projekt budowlany, który stanie się podstawą do wykonania wymarzonego budynku. Domy z bali drewnianych można zamówić w stanie surowym lub zlecić budowę do stanu pod klucz. Różnorodna oferta wykonawców sprawia, że każdy inwestor znajdzie rozwiązanie na miarę własnych oczekiwań. Jedynym istotnym ograniczeniem pozostaje cena.

Nowoczesne domy z bali drewnianych posiadają szczelną izolację termiczną, wykonaną przy użyciu wełny mineralnej. Tego rodzaju domy całoroczne nie ustępują swoimi parametrami domom wykonanym w technologii tradycyjnej. Co więcej, cena ich budowy może być nieznacznie niższa. Przed rozpoczęciem inwestycji warto zainwestować w dobry projekt. W ofertach biur architektonicznych znajduje się coraz więcej godnych uwagi, gotowych dokumentacji. Jednak ciekawym pomysłem jest też zakup dokumentacji spersonalizowanej. Indywidualny projekt budowy domu z bali będzie w stanie uwzględnić wszystkie niestandardowe wymagania przyszłego użytkownika.

Niestety dom z bali nie jest wolny od wad. Jedną z niedogodności może być trudność w znalezieniu doświadczonej ekipy budowlanej. Domy całoroczne i letniskowe, wykonane z bali wymagają dużej dokładności i znajomości technologii budowlanej. Zaleca się, by do budowy zatrudnić doświadczonych fachowców. Na dobrą ekipę trzeba czasem poczekać kilka miesięcy. Jednak oczekiwanie się opłaca. Dobrze wykonane domy całoroczne i letniskowe zyskują trwałość oraz atrakcyjny design.

Budynki wykonane pod klucz lub znajdujące się w stanie surowym mogą zaspokoić wymagania inwestora. Ich cechą charakterystyczną jest optymalny mikroklimat wnętrz, dobra izolacja akustyczna, a także szybki czas realizacji budowy.

Jeśli interesują Cię domy z bali, zapraszamy do działu poniżej. Zapoznasz się tu z popularnymi technologiami budowlanymi, sprawdzisz ile kosztuje dom z bali, a także zobaczysz jak poczynić oszczędności na placu budowy. Na dole strony znajdziesz listę powiązanych tematów.

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij