Najlepsze projekty domów jednorodzinnych

Domy z wizją - gdzie szukać inspirujących projektów?

W ofertach architektów znajduje się bardzo wiele gotowych projektów domów. Z pewnością warto odwiedzić lokalne biura projektowe i zapoznać się z ich ofertą. Ciekawe domy z wizją możemy też znaleźć za pośrednictwem Internetu. Większe biura projektowe z reguły posiadają swoje strony, na których przedstawiają najciekawsze projekty. Przed podjęciem ostatecznej decyzji związanej z wyborem projektu warto przejrzeć zasoby Internetu, poszukując najlepsze projekty domów dla rodziny. Dzięki temu będziemy lepiej zorientowani w cenach zakupu i możemy znaleźć inspirujący projekt, który spełni wszystkie nasze oczekiwania.

Domy z wizją, czyli najciekawsze projekty domów jednorodzinnych

Poniżej zaprezentujemy pięć interesujących projektów domów jednorodzinnych. Są to prawdziwe domy z wizją! Gotowe projekty odznaczające się efektownym wyglądem bryły budynku, a także funkcjonalnością wnętrza.

HomeKoncept 21 – to bardzo ciekawy projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym (stworzony przez biuro projektowe HomeKoncept). Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 158 m2 plus garaż dwumiejscowy o powierzchni 31,9 m2. Jest to optymalne rozwiązanie dla kilkuosobowej rodziny. Projekt łączy w sobie tradycyjny design, a także nowoczesne rozwiązania technologiczne. Tego typu domy z wizją cieszą się dość dużą popularnością wśród inwestorów. Ich dużą zaletą jest atrakcyjna cena budowy, która według kosztorysu wynosi 239 886 zł (metoda gospodarcza). Koszt zakupu projektu to 2 300 zł.  

Nowoczesny 2 – warty uwagi projekt domu, sporządzony przez pracownię Domy z Wizją. Odznacza się nowoczesnym wyglądem, a także zastosowaniem efektywnych rozwiązań technologicznych. Jest to typowy projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym. Powierzchnia użytkowa wynosi 182,6m2. Ciekawym rozwiązaniem jest duży balkon nad garażem (o powierzchni 36,9 m2). Możemy go dowolnie zagospodarować i uzyskać ciekawą przestrzeń do wypoczynku (szczególnie przydatną na małych działkach). Według kosztorysu, taki dom pochłonie 503 252 zł (stan deweloperski, budowa wykonana systemem zleconym). Z kolei cena zakupu projektu to 4 500 zł. W kosztach znajduje się już projekt kominka z płaszczem wodnym oraz projekt instalacji kolektorów słonecznych.

Dom przy Cyprysowej 14 – interesujący projekt domu jednorodzinnego przedstawiony na portalu galeriadomow.pl. Powierzchnia użytkowa budynku to 135 m2. Parter składa się z pokoju dziennego, otwartej kuchni, jadalni, spiżarni, niewielkiego pokoju oraz pralni. Z kolei na poddaszu znajdują się cztery pokoje. W projekcie znajduje się także niewielki garaż jednostanowiskowy o powierzchni 18,77 m2. Powyższy projekt zasługuje na uwagę ze względu na swoją funkcjonalność, a także stosunkowo niewielkie koszty. Według kosztorysu, średnia cena budowy domu to 281 012,00 zł. Sam projekt budowlany nie jest zbyt dużym wydatkiem. Nabędziemy go za 2 390 zł.

Najlepsze pompy ciepła - sprawdź promocje!

DOM PK9-45 – projekt dostępny na portalu pracownia-projekty.dom.pl. Stanowi dość ciekawe rozwiązanie, wychodzące naprzeciw współczesnym oczekiwaniom. PK9-45 to projekt domu z drewnianych bali, który spełnia normy energetyczne. Powierzchnia użytkowa wynosi 112 m2. We wnętrzu znajdują się dwie łazienki, kotłownia, wiatrołap, a także trzy pokoje. Budynek posiada klasyczną, prostą bryłę, zwieńczoną tradycyjnym, dwuspadowym dachem. Dodatkowym atutem tego projektu są dwa duże balkony. Warto zaznaczyć, że domy z bali charakteryzują się unikalnym charakterem i szybkością prac budowlanych. Koszt zakupu powyższego projektu budowlanego to 2 580 zł.

Z charakterem 4 – to kolejny nowoczesny projekt wykonany przez biuro Domy z Wizją. Powierzchnia zabudowy budynku wynosi 162 m2 plus garaż jednomiejscowy o powierzchni 20,8 m2 . Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie dużych okien i przeszklonych drzwi, które optymalnie doświetlają pomieszczenia. Projekt wykonany przez biuro Domy z Wizją sprawdza się w przypadku płytkich działek z wjazdem od strony południowej. Oprócz efektownej bryły budynku wyróżnia się funkcjonalnym rozplanowaniem pomieszczeń, a także atrakcyjną ceną. Przybliżony koszt budowy domu to 403 770 zł (stan deweloperski, system zlecony). Cena zakupu projektu budowlanego wynosi 3 400 zł. W cenie zawiera się już dokumentacja projektowa kominka z płaszczem wodnym.Czy warto kupować projekt gotowy?

Zakup gotowego projektu posiada wiele zalet. Jedną z nich z pewnością będzie atrakcyjna cena. Za typowy projekt domu dla rodziny zapłacimy od 2 000 do 5 000 zł. Dla porównania, nowoczesny projekt indywidualny to koszt 10 000 zł. Za nowoczesnymi projektami gotowymi przemawia także ich dostępność. Gotowe projekty są dostępne od ręki, co może stanowić pewne ułatwienie. W ofertach biur projektowych znajdziemy wiele ciekawych, nowoczesnych projektów, które spełniają wymagania inwestorów. O oparciu o gotową, sprawdzoną dokumentację powstają energooszczędne domy z wizją, które odznaczają się efektownym wyglądem, funkcjonalnością oraz energooszczędnością. Jednak wybór pomiędzy projektem gotowym, a indywidualnym nie jest taki oczywisty. Wszystko zależy od wymagań Inwestora, jego budżetu, a także od ustaleń z architektem.

Z pewnością warto przejrzeć branżowe strony internetowe, ocenić ofertę biur projektowych i wybrać wariant optymalny. Podczas wyboru pamiętajmy jedynie, że najważniejsza będzie jakość projektu i wiarygodność architekta. Cena zakupu powinna grać rolę drugorzędną. Zwróćmy uwagę na fakt, że najtańsze projekty domów jednorodzinnych są często stosunkowo drogie w budowie. Nie zmieniają tego korzystne kosztorysy dołączone do dokumentacji, które w większości wypadków są niedoszacowane. Dlatego zalecamy, by przed wyborem konkretnego projektu wykonać własny kosztorys inwestycyjny, który oceni realną skalę wydatków na dom. Możemy wykonać go przy użyciu kalkulatorów dostępnych na stronie kb.pl.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 91,1% czytelników artykuł okazał się być pomocny