Jak wymienić środki przez internet?

Sposoby przelewania środków finansowych na konta zagraniczne

Raczej rzadko spotyka się firmy, które zlecają przelewy zagraniczne z konta złotówkowego, ponieważ jest to metoda, na której można sporo stracić, a nie zaoszczędzić. Przelew z konta złotówkowego wymaga wymiany środków na docelową walutę, a kursy banków są niekorzystne. Wystarczy porównać ich wysokość ze średnią kursów NBP. Banki pobierają również prowizje za transfer pieniędzy. Ilość naliczonych opłat sprawia, że koszty diametralnie rosną. W przypadku regularnych rozliczeń w danej walucie warto założyć odpowiadające jej konto walutowe. Wówczas koszty przelewu zostaną ograniczone, ponieważ sami decydujemy, gdzie wcześniej wymienić złotówki na potrzebną walutę i możemy rozejrzeć się za możliwie najkorzystniejszym kursem. Koszty samego przelewu między kontami przypisanymi do tej samej waluty także są zwykle niższe. Pewien problem pojawia się, gdy musimy się rozliczać w kilku różnych walutach, ponieważ oznacza to, że potrzebujemy kilku odrębnych kont walutowych dla rozliczeń w każdej z walut. Czy istnieje prostsze rozwiązanie, które także zapewnia firmie oszczędności?

Szybki przelew bez zbędnych operacji

Okazuje się, że kantory internetowe umożliwiają nie tylko wymianę waluty w korzystnej cenie, ale również wykluczają konieczność posiadania konta lub kont walutowych. Wystarczy zlecić jedną operację, podczas której środki pieniężne zostaną przewalutowane w korzystnej cenie i od razu przesłane na wskazane zagraniczne konto kontrahenta. Jak działa usługa można się przekonać, odwiedzając stronę  https://internetowykantor.pl/jak-to-dziala/przelewy-zagraniczne/. Nie ma żadnych ukrytych opłat, a zasady ich naliczania i korzystania z usługi są przejrzyste. Koszt przelewu europejskiego w walucie euro jest stały i wynosi 5 zł. Pieniądze docierają na podane konto jeszcze tego samego dnia. Również przelewy w dolarach są realizowane bardzo szybko. Czas oczekiwania w przypadku innych walut może być zróżnicowany.

Co wpływa na opłacalność przelewu zagranicznego za pośrednictwem kantoru internetowego?

Opłaty za wykonanie przelewu zagranicznego są niższe niż w bankach, ale firma może zaoszczędzić przede wszystkim na samym przewalutowaniu. Kantory internetowe ustalają niski spread na poziomie ok. 1%, a czasem nawet niższym, ponieważ nie ponoszą kosztów utrzymania lokalu i mają możliwość docierania do szerokiego grona klientów ze względu na brak ograniczeń przestrzennych i czasowych. Na dodatek aktualizują kursy walut przeciętnie co 10 sekund, przez co nie muszą zabezpieczać się wysokim spreadem przed nieprzewidzianymi zmianami na rynku walutowym. Za to banki kształtują spread na poziomie 5-7%, ponieważ uaktualniają kursy tylko 2-3 razy na dzień. Na dodatek nie starają się być konkurencyjne ze względu na zyski czerpane z innych usług.

artykuł zewnętrzny

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 20,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny