Dozownik do mydła

Dozowniki mydła vs. mydelniczki

Kwestia higieny

Łazienki w naszych domach nie są odwiedzane dziennie przez setki różnych ludzi, to niezaprzeczalny fakt. Ale czy to oznacza, że nie powinno się w nich dbać o higienę i minimalizowanie przenoszenia zarazków? W końcu domownicy korzystający z tej samej łazienki, poza domem przebywają w różnych środowiskach i mogą przenosić szkodliwe drobnoustroje. Poza tym z naszej łazienki korzystają również goście, zależnie od tego jak "otwarty" mamy dom, może ich być niewielu, ale mogą też przychodzić kilka razy w tygodniu. Nawet jeśli z mydła korzystamy przed umyciem rąk, nie oznacza to, że mydło w kostce jest to higienicznym rozwiązaniem, poza tym, może to być krępujące dla naszych gości. 

Estetyka 

Dozowniki mydła przewyższają mydło w kostce również pod względami estetycznymi. Mydelniczki dobrze wyglądają, ale tylko na sklepowych aranżacjach, bo gdy przychodzi do używania ich z mydłem, to po pewnym czasie wyglądają bardzo nieporządnie; całe brudne, z zaschniętym mydłem lub z wodą, na pewno nie zachęcają do ich używania i nie sprawiają wrażenia higienicznych. Dozowniki do mydła (zobacz)  mają tą przewagę, że nie brudzą się podczas używania, a aby je wyczyścić podczas sprzątania łazienki, wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką.

Design

Niewiele jest osób, które postawiłyby cokolwiek w swoim salonie lub łazience wiedząc, że nie będzie pasować do reszty. Oczywiście, że chcemy mieć spójne wyposażenie naszego mieszkania, z akcesoriami łazienkowymi włącznie. Na rynku możemy znaleźć naprawdę spory asortyment dozowników do mydła, dzięki czemu możemy dopasować je do wnętrza naszej łazienki. Nieważne w jakim stylu mamy urządzona łazienkę, znajdziemy do niej pasujący dozownik. Możemy wybierać spośród dozowników z drewna, szklanych, z mosiądzu, niklu, stali szlachetnej, kamiennych, ceramicznych i wielu innych nietypowych modeli. Jeśli chcemy kupić mydelniczkę, to ten wybór niestety jest mniejszy dlatego, że powoli odchodzi się od tego rozwiązania i producenci często nie chcą inwestować w nowe modele.

Ekonomia

Wszyscy lubimy ekonomiczne rozwiązania, bo przecież po co przepłacać. W szczególności na rzeczach, których używamy codziennie, jak mydła w naszej łazience. Nie da się ukryć, że dozowniki do mydła w płynie mają w tej kwestii przewagę, choćby ze względu na swoją pojemność. Dozowniki łazienkowe zazwyczaj mieszczą od 200 do 500 ml mydła w płynie, natomiast mydła w kostce nie przekraczają swoją objętością 100 ml. Jeśli zaś chodzi o toalety publiczne, to spotkamy nawet dozowniki o litrowej pojemności. Mydło w płynie, poza tym, że ma bardziej ekonomiczne opakowanie, posiada jeszcze jedną ważną zaletę, czyli oszczędny sposób dozowania. Poza tym, możemy też wybrać mydło w pianie, które uchodzi za jeszcze bardziej ekonomiczne niż to w płynie. Praktycznie nie różni się konsystencją w dozowniku, ale podczas dozowania, pompka spienia płyn, tak że na dłonie otrzymujemy gotową pianę. 

Ole.pl

Ryszard Kurek

Artykuł zewnętrzny


Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny