Jak stosować impregnat do drewna Drewnochron

W jakim celu stosuje się impregnat do drewna? Drewno od wieków stanowiło wdzięczny materiał do budowy domów i wyrobu przedmiotów. Aby jednak przetrwało dłużej, wymaga impregnacji, czyli zabezpieczenia chemicznego przed działaniem czynników zewnętrznych. Drewno użytkowane na zewnątrz narażone jest na działanie promieniowania UV, wilgoci, owadów, grzybów czy pleśni. Dlatego też, aby przetrwało lata, musi być odpowiednio impregnowane. Aby zabezpieczyć drewno, możemy zastosować preparaty Drewnochron, impregnaty Sadolin czy też impregnaty Altax.

Do zabezpieczanie drewna na zewnątrz, na przykład płotów, mebli ogrodowych, altan czy innych, Drewnochron oferuje Impregnat Extra oraz Impregnat Grunt. Podobne działanie mają impregnaty Vidaron gruntujące i ochronno dekoracyjne.

Drewno użytkowane wewnątrz nie jest narażone na działanie czynników atmosferycznych czy owadów, dlatego też w zasadzie nie stosuje się impregnowania. Nie zalecane jest używanie impregnatów zawierających środki biobójcze w pomieszczeniach, gdzie przebywają ludzie i zwierzęta. Dlatego też wystarczy zabezpieczyć przedmioty drewniane przed wilgocią, na przykład stosując pokost lniany Drewnochron. Jeśli szukasz więcej porad i informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o impregnatach.

Oferta Drewnochron

Drewnochron grunt bezbarwny

Grunt bezbarwny marki Drewnochron to techniczny, głęboko penetrujący impregnat do pielęgnacji surowego drewna. Stanowi on pierwszą warstwę impregnacji, na którą nakłada się impregnaty dekoracyjne. Impregnat grunt bezbarwny Drewnochron zabezpiecza drewno przed działaniem czynników biologicznych jak grzyby, pleśnie i owady oraz czynników atmosferycznych jak promieniowanie UV i zmiany temperatury.

Impregnat ten przeznaczony jest do powlekania mebli ogrodowych, altanek, domków letniskowych, boazerii zewnętrznych, okien, drzwi czy płotów. Wewnątrz stosuje się go do zabezpieczania strychów i poddaszy. Impregnat grunt bezbarwny nie tworzy powłoki na drewnie, lecz zmniejsza jego chłonność. Dzięki czemu można użyć mniejszej ilości kolejnych preparatów jak lakierobejca czy impregnat extra powłokotwórczy.

Impregnat grunt bezbarwny Drewnochron nanosi się pędzlem prosto z puszki. Dla pełnego zabezpieczenia drewna zaleca się nałożenie 2 warstw w odstępie 10 godzin.

Cena tego preparatu kształtuje się w granicach 86 do 103 zł za opakowanie 4.5 l. Najtaniej można nabyć ten preparat na Allegro, gdzie cena zaczyna się od 86 zł. Małe opakowanie 0,75 l można zakupić na Allegro najtaniej za 15.99 zł. Użytkownicy oceniają ten produkt jako skuteczny, trwały i łatwy do stosowania. A może zainteresuje cię także ten artykuł o impregnatach do cegły?

Impregnat do drewna Drewnochron Express

Impregnat ten przeznaczony jest do zabezpieczania i dekoracji przedmiotów drewnianych jak płoty, ogrodzenia drewniane, altanki i pergole ogrodowe, drewutnie, stodoły i inne budynki gospodarcze. Impregnat nakładamy pędzlem lub wałkiem, na drewno surowe 2-3 warstwy, zaś na drewno odnawiane 1-2 warstwy. Kolejne warstwy należy nanosić po upływie 2 godzin. Produkt nie kapie podczas malowania i nie tworzy zacieków.

Dzięki zastosowaniu tego preparatu na drewnie powstaje membrana odpychająca wodę, która chroni drewno przed działaniem wilgoci. Zaletą tego preparatu jest bogata paleta kolorów, która obejmuje także kolor biały.

Na uwagę zasługuje bogata paleta kolorów, która obejmuje takie popularne kolory jak szary, palisander czy biały. Użytkownicy polecają ten produkt jako szybkoschnący, wydajny i łatwy w użyciu. Podkreślają również, że impregnat ten nie wydziela nieprzyjemnego zapachu. Opakowanie 5 l można nabyć najtaniej za 60,55 zł, zaś cena takiego opakowania dochodzi do około 74 zł.

Polecane impregnaty do drewna - zobacz ceny!

Impregnat do drewna Drewnochron Extra Powłokotwórczy

Do malowania dekoracyjnego przedmiotów drewnianych przeznaczony jest impregnat Drewnochron extra powłokotwórczy, który pokrywa drewno powłoką chroniącą przed grzybami i glonami. Woda łatwo spływa z powłoki nie czyniąc szkód na drewnie. Preparat przeznaczony jest do malowania dekoracyjnego mebli ogrodowych czy płotów czy też innych przedmiotów na zewnątrz lub drewna w pomieszczeniach, gdzie ludzie nie przebywają na stałe. W przypadku drewna surowego należy najpierw zastosować bezbarwny impregnat grunt Drewnochron.

Zabezpieczanie drewna impregnatem oraz impregnat do drewna Drewnochron i jego koszt, sposób użycia oraz opinie użytkowników
Drewnochron - opinie, zastosowanie, ceny, porady użytkowe

Paleta kolorów tego impregnatu jest szczególnie imponująca, gdyż zawiera 15 kolorów między innymi popularny palisander, sosna czy biały. Cena popularnego opakowania 2.5 l waha się od 47 do 74 zł. Sprawdź także ten artykuł o wyborze impregnatu do betonu.

Impregnat do Podbitek

Drewnochron przygotował specjalny impregnat przeznaczony do zabezpieczenia elementów znajdujących się pod drewnianym dachem, czyli podbitek dachowych. Dzięki specjalnej formule produkt ten jest bardzo łatwy w użyciu i bez trudu nakłada się nawet w trudno dostępnych miejscach.

Lakierobejca w ofercie Drewnochron

Czy lakierobejca może zastąpić impregnat? Otóż, nie. Lakierobejce stosuje się na drewno już zaimpregnowane, a nigdy bezpośrednio na surowe. Farba do drewna nie występuje w ofercie Drewnochron, zastępują ją lakierobejce, które nadają drewnu modne kolory oraz stanowią końcowe zabezpieczenie drewna przed promieniami UV, czynnikami atmosferycznymi i uszkodzeniami mechanicznymi.

Lakierobejca Extra Drewnochron zawiera wyselekcjonowane żywice, pigmenty mikronizowane oraz filtry UV i przeznaczona jest do końcowego malowania elementów drewnianych na zewnątrz i wewnątrz. Natomiast lakierobejca 2 w 1 to akrylowa lakierobejca wodna przeznaczona do stosowania wewnątrz i na zewnątrz. Możemy nią pomalować meble na bardzo różne kolory, gdyż paleta tego produktu zawiera aż 50 kolorów.

Do czego służy olej do drewna?

Olej do drewna od niedawna wraca do łask, gdyż nadaje się do zabezpieczenia drewna podobnie jak lakierobejca. Olej do drewna Drewnochron zabezpiecza drewno przed wilgocią, owadami, czynnikami biologicznymi i promieniowaniem UV. Mimo że olej do drewna nie tworzy powłoki na drewnie to równie dobrze zabezpiecza przed uszkodzeniami mechanicznymi jak zarysowania czy zadrapania na przykład przez kota.

Mamy do wyboru tylko 4 kolory, gdyż olej nie zastępuje farby do drewna. Barwione oleje do drewna nadają meblom delikatne kolory nie zakrywając naturalnych słojów drewna. Rysunek drewna jest wyczuwalny pod palcami, a samo drewno staje się bardzo przyjemne w dotyku.

Przed olejowaniem drewno powinno być zaimpregnowane preparatem Drewnochron bezbarwny grunt. Następnie nanosimy olej do drewna pędzlem lub wałkiem w dwóch warstwach. Pierwsza warstwa powinna być grubsza. Po 20 minutach nanosimy drugą warstwę cieńszą. A może zainteresuje cię także ten artykuł o wyborze impregnatu do drewna?

Bogata oferta preparatów do zabezpieczania drewna przed działaniem czynników atmosferycznych sprawia, że znajdziemy odpowiedni impregnat zarówno do drewna surowego jak i odnawianego. Mając do wyboru różne kolory impregnatów i lakierobejc możemy zaprojektować ogród czy taras w stylu naturalnym czy nowoczesnym, dobierając kolory mebli ogrodowych naszego gustu.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny