Listwy przypodłogowe firmy Barlinek

Listwy przypodłogowe, dlaczego są takie ważne?

Listwy przypodłogowe przede wszystkim zabezpieczają miejsce łączenia ściany z podłogą, ukrywają wszelkie szczeliny między podłogą a ścianą i chronią przed wnikaniem zanieczyszczeń pod deski przypodłogowe. Mogą one posłużyć do przeprowadzenia i zamaskowania wszelkich przewodów elektrycznych, antenowych lub głośnikowych. Chronią też ścianę przed uszkodzeniami, zabrudzeniami lub zamoczeniem w czasie sprzątania. Można nimi zakryć nierówności i szpary w przypodłogowych częściach ścian, dzięki czemu ograniczy się gromadzenie tam kurzu i brudu oraz utrudni ich zasiedlanie przez różnych „wielonogich” lokatorów, którzy potrafią uprzykrzyć życie, chowając się pod podłogami, zwłaszcza tymi montowanymi na legarach.

Listwy przypodłogowe

Niebagatelna jest także ich funkcja estetyczna, ponieważ dobór odpowiednich listew pozwala na wykończenie wnętrz zgodnie z gustem użytkowników. Należy tylko dobrać listwy do koloru podłogi, do koloru ścian lub dla odmiany – kontrastowe do obu płaszczyzn.

Gdzie kupić dobre listwy przypodłogowe?

Tak jak wygląd listew, ważna jest ich jakość, którą potrafią zapewnić tylko doświadczeni producenci. Warto poszukać listew u producentów podłóg drewnianych, dzięki temu łatwiej będzie dopasować ich kolor i fakturę do wybranej podłogi. Z drugiej strony można poszukać listew w kolorach nawiązujących do innych elementów wnętrza, np. do ościeżnic, stolarki okiennej lub nawet elementów ozdobnych na meblach. Wybór kontrastowych elementów nada wnętrzu nowego charakteru. Firma Barlinek oferuje listwy drewniane malowane, foliowane lub fornirowane o różnych kolorach i wzorach wykończenia, od tradycyjnych białych do wzorów naśladujących różne rodzaje drewna. Listwy przypodłogowe dostępne są w różnych wysokościach, od 4 do 9 centymetrów, dzięki czemu mogą być dobrane indywidualnie do konkretnego wnętrza i wystroju. Również kształt i wykończenie powierzchni listew jest różne. Część oferowanych listew ma prosty kształt, inne z kolei mają ozdobne frezowania.

Listwy przypodłogowe

Montaż listew przypodłogowych

Instalacja listew przypodłogowych nie jest trudna, jednak wymaga starannego wykonania czynności z tym związanych, ponieważ niewłaściwe ich ułożenie będzie skutkowało nieestetycznym wyglądem całości i niespełnianiem podstawowych funkcji takich listew. Listwy przypodłogowe z Barlinka przyczepia się do ścian z użyciem dedykowanych klipsów. Klipsy montuje się na ścianach w odległości 50 od siebie i nie dalej niż 10 centymetrów od narożników. Montaż listew zaczyna się od strony naroży wewnętrznych. Listwy instalowane w narożach przecina się pod kątem 45 stopni tak, by po połączeniu tworzyły spasowaną całość i wpina w klipsy, z którymi tworzą mocno połączoną całość. Jeśli jednak prace przy instalacji listew są zbyt kłopotliwe, można skorzystać z usług autoryzowanej ekipy montażowej Barlinka, która nie tylko przyczepi listwy, ale i wcześniej położy podłogę, tak by służyła jak najdłużej.

Promocje na panele podłogowe - ceny cię zaskoczą!Artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 60,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny