Drzwi balkonowe PCV

Białe drzwi balkonowe PCV to produkt, na który pada wybór w przypadku wielu inwestorów budujących nowe domy. Tak przynajmniej było jeszcze do niedawna, jednak w ostatnich latach producenci stolarki okiennej wyszli naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i wypuścili na rynek okna i plastikowe drzwi balkonowe w różnych wariantach kolorystycznych. Biały nie jest już tutaj tak wiodącym kolorem, gdyż prym zaczynają wieść okna i drzwi balkonowe PCV w kolorach imitujących naturalne odcienie drewna. Dzięki temu możliwy jest ich lepszy dobór do koloru elewacji oraz stylistyki wnętrza.

Drzwi balkonowe PCV warto montować od razu z oknem i właśnie w jego bezpośrednim sąsiedztwie najczęściej się znajdują. Chyba że mamy do czynienia z modnymi w ostatnich latach przesuwnymi drzwiami balkonowymi, które wypełniają całą przestrzeń okienną. Niezależnie od modelu, ważna jest także odpowiednia regulacja drzwi balkonowych, by dobrze spełniały swoją rolę.

Dwuskrzydłowe, a może przesuwne drzwi balkonowe?

Kolor, choć bardzo istotny, to oczywiście nie jedyne kryterium wyboru drzwi balkonowych, gdyż liczy się także ich rodzaj. To, czy będą one występowały w wariancie jedno czy dwuskrzydłowym, powinno być zaplanowane już na etapie sporządzania projektu domu. Warto wziąć pod uwagę fakt, że im większą przestrzeń zajmą drzwi, tym pomieszczenie będzie bardziej doświetlone, a przy okazji będzie się wydawało optycznie większe.

Dobrym wyborem są w takim przypadku przesuwne drzwi balkonowe, których ceny niestety są wyższe od ich tradycyjnych odpowiedników. Jest to jednak inwestycja na dłuższe lata, więc warto przemyśleć jej przeprowadzenie.

Bardzo istotna jest także regulacja drzwi balkonowych, by prawidłowo spełniały swoją funkcję. Można ją przeprowadzić samodzielnie lub wykona ją dla nas osoba z ekipy montażowej. Warto jednak pamiętać z czasem o cyklicznej regulacji, gdyż drzwi tarasowe „pracują” i mogą się obluzowywać.

Moskitiera na drzwi balkonowe i inne elementy wyboru

Wybór odpowiednich drzwi balkonowych, spełniających oczekiwania domowników, to jedno. Kwestią wyboru pozostaje także dobór akcesoriów – nie tylko tych wewnętrznych, ale także zewnętrznych, jak odpowiednio dobrane parapety, jeśli drzwi są montowane wraz z oknem. Ważny jest także dobór odpowiednich rolet – czy to zewnętrznych, czy to wewnętrznych. Wśród tych pierwszych popularne są rolety antywłamaniowe, które podnoszą bezpieczeństwo i komfort użytkowania domu. Wśród rolet wewnętrznych na uwagę zasługują przede wszystkim rolety rzymskie i tak zwane rolety dzień-noc. Warto także zatroszczyć się o inną dekorację okna, jaką mogą stanowić firany i zasłony.

Dobrym pomysłem jest także moskitiera na drzwi balkonowe, która uniemożliwi owadom i innym insektom, a także gryzoniom dostanie się do pomieszczeń mieszkalnych. Jest to szczególnie istotne w przypadku domów znajdujących się w pobliżu lasów czy jezior. Jeśli mamy do czynienia z drzwiami tarasowymi, rodzaj moskitiery powinien umożliwiać swobodne wchodzenie i wychodzenia, dlatego może ona wyglądać jak takie dodatkowe drzwi tarasowe z siatki. Jeśli jednak plastikowe drzwi balkonowe mają być nieuczęszczane, wystarczy zwykła siatka zamontowana na stałe. Kłopot mogą stanowić jedynie przesuwne drzwi balkonowe, w których trudno będzie zamontować jakąkolwiek ochronę. Ceny moskitier są uzależniona od ich rodzaju i rozmiaru.