Jakie funkcje pełnią drzwi do sypialni?

  • Prywatność i bezpieczeństwo – każdy chce się czuć w swojej sypialni bezpiecznie. Jedną z podstawowych funkcji drzwi do sypialni jest więc zapewnienie odpowiedniego poziomu prywatności. Co wpływa na poczucie bezpieczeństwa? Postaw na drzwi wewnętrzne na Komfort.pl z wkładką na klucz. Dzięki temu w razie potrzeby zamkniesz sypialnię od środka. Większą prywatność zapewniają także drzwi pełne, pozbawione przeszkleń. Więcej o szklanych drzwiach do sypialni napiszemy w jednym z kolejnych akapitów.

  • Termoizolacja – w niektórych przypadkach drzwi do sypialni pełnią także funkcję bariery termoizolacyjnej. Pod tym względem nieco lepiej sprawdzają się skrzydła pełne. Słabsze parametry termoizolacyjne mają nowoczesne drzwi bezprzylgowe.

  • Izolacja akustyczna – cisza i spokój to kluczowe element udanego wypoczynku. Wybierając drzwi do sypialni, postaw na model, który skutecznie tłumi dźwięki dochodzące z pozostałych części mieszkania. Jest to szczególnie ważne, jeśli mieszkasz z dużą rodziną.

  • Funkcja dekoracyjna – drzwi wewnętrzne to także bardzo ważny element wizualnej aranżacji sypialni. Zadbaj o dopasowanie koloru i stylu drzwi do sypialni do wystroju obu przestrzeni, które łączą.

​Drzwi do sypialni – jak połączyć estetykę i funkcjonalność?
​Drzwi do sypialni – jak połączyć estetykę i funkcjonalność?

Przeszklone czy pełne – który rodzaj drzwi lepiej sprawdzi się w przypadku sypialni?

Drzwi do sypialni z szybą czy bez? To jedno z najczęściej zadawanych pytań w trakcie wyboru tego elementu wyposażenia sypialni. Wspomnieliśmy już wyżej, że pełne, pozbawione przeszkleń drzwi dają nieco większą prywatność. Takie drzwi są też najczęściej lepszą barierą akustyczną i termiczną. Nie oznacza to jednak, że do sypialni nie nadają się drzwi z przeszkleniem. Zamiast przezroczystej szyby postaw na drzwi wewnętrzne z szybą mleczną lub satynowaną. Taki model z jednej strony zapewnia pełną prywatność, a z drugiej wpuszcza do pomieszczenia więcej światła. W jakich aranżacjach warto postawić na szklane drzwi do sypialni? Przede wszystkim w sypialniach niewielkich z ograniczoną ilością naturalnego światła.

​Drzwi do sypialni – jak połączyć estetykę i funkcjonalność?
​Drzwi do sypialni – jak połączyć estetykę i funkcjonalność?

Ciekawym aranżacyjnym rozwiązaniem są także drzwi z lustrzaną szybą. Duże lustro na drzwiach przyda się w trakcie kompletowania modowych stylizacji czy układania fryzury. Dodatkowo lustrzane drzwi pomogą Ci optycznie powiększyć i rozjaśnić sypialnię.

Jaki kolor i styl drzwi do sypialni wybrać?

Dopasowanie koloru i stylu drzwi wewnętrznych do sypialni to bardzo szerokie zagadnienie. W katalogach renomowanych producentów drzwi znajdziesz dziś setki wzorów inspirowanych naprawdę różnymi, popularnymi aktualnie trendami architektonicznymi. Od surowych i minimalistycznych drzwi bezprzylgowych, przez klasyczne frezowane skrzydła w stylu angielskim, aż po przeszklone drzwi francuskie. Pamiętaj, że zarówno styl, jak i kolor drzwi wewnętrznych powinny korespondować z wystrojem obu przestrzeni, które łączą. Nie ma jednego przepisu na idealne drzwi do sypialni. Jest jednak kilka uniwersalnych wskazówek, które wykorzystasz w trakcie wyboru tego elementu wyposażenia.

  • Najbardziej uniwersalny kolor drzwi do sypialni to ponadczasowa biel. Duże możliwości aranżacyjne dają także drzwi w kolorze jasnego naturalnego drewna lub drzwi jasnoszare.

  • W nowoczesnej lub minimalistycznej sypialni sprawdzą się gładkie skrzydła, lub ewentualnie drzwi z geometrycznymi przeszkleniami, na przykład w postaci poziomych, równomiernie rozłożonych wąskich szyb.

  • Frezowane drzwi wewnętrzne to idealny dodatek do sypialni klasycznej, angielskiej czy wnętrz glamour.

  • Do stylu i kolory drzwi dopasuj także odpowiednią klamkę.

​Drzwi do sypialni – jak połączyć estetykę i funkcjonalność?
​Drzwi do sypialni – jak połączyć estetykę i funkcjonalność?

Drzwi do sypialni to zakup na lata. Liczymy, że kilka naszych praktycznych porad pomoże Ci wybrać produkt, który nie tylko świetnie wygląda, ale także spełni wszystkie Twoje oczekiwania.