Brama garażowa panelowa – charakterystyka oraz zalety

Drzwi panelowe do garażu to coraz bardziej popularne rozwiązanie w domach jednorodzinnych. Taka brama garażowa składa się z kilku segmentów, dzięki którym składanie i chowanie bramy jest dużo prostsze. Wrota panelowe mogą być zamontowane w wielu miejscach zwłaszcza tych, które nie dysponują zbyt dużą ilością wolnego miejsca przed wjazdem. Drzwi garażowe segmentowe mogą zwijać się pod sufit lub do boku, a co ważne nie będzie potrzebny ogranicznik do drzwi.

Bramy garażowe segmentowe wykonane są z wysokiej jakości materiałów podobnie jak bramy przemysłowe czy nowoczesne drzwi wejściowe. Z uwagi na możliwe działanie czynników atmosferycznych wrota do garażu powinny być pokryte specjalną powłoką ochronną. Ewentualna korozja czy odbarwienia na skutek działania promieni słonecznych będą niekorzystnie wpływać na wygląd drzwi garażowych.

Drzwi garażowe segmentowe cenionych producentów charakteryzują się zwiększoną izolacją akustyczną, jak i izolacją ciepłą. Dzięki temu poziom utraty ciepła jest niewielki i pozwala zaoszczędzić na rachunkach za prąd w przypadku, kiedy to garaż wchodzi w skład domu. Wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne będzie ogromną zaletą w przypadku wrót garażowych zamontowanych przykładowo w warsztatach samochodowych. Oczywiście, jeśli wybór padnie na dość tanie drzwi garażowe segmentowe, to niestety mogą posiadać więcej wad niż zalet.

Automatyczne czy podnoszone? Rodzaje drzwi garażowych panelowych

Wygoda domowników często idzie w parze z ceną. Tania brama garażowa najczęściej będzie ręcznie podnoszona i dostępna w podstawowych kolorach. Taki sposób otwierania bramy garażowej segmentowej nie zawsze będzie komfortowy. O ile w lecie czy na wiosnę wyjście z auta, aby bramę otworzyć, nie będzie czymś nieprzyjemnym, to jednak podczas śnieżycy mrozu czy ulewnego deszczu chętniej zostałoby się w aucie.

Automatyczne bramy z napędem są zdecydowanie lepszym wyborem niż ich podnoszona wersja. Ułatwiają one życie niczym ogranicznik do drzwi. Choć w cenniku będą się one zdecydowanie różnić od modeli z ręcznym otwieraniem, to warto się nad nimi zastanowić. Nowoczesne drzwi wejściowe będą się lepiej komponować z drzwiami garażowymi z napędem. Automatyczna brama garażowa segmentowa wyposażona jest w pilot do sterowania zdalnego, co pozwala na otwieranie jej od wewnątrz i z zewnątrz. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o bramach garażowych.

Dostępne są różne kolory bram z napędami lub z ręcznym otwieraniem. Z łatwością będzie można dopasować odcień bramy segmentowej do nowoczesnych drzwi wejściowych. Popularne kolory to antracyt czy imitacje drewna. Bramy przemysłowe zazwyczaj są produkowane w kolorach stali, a bramy w klasycznym budownictwie jednorodzinnym w kolorze brązu. Choć trudno spotkać białe drzwi garażowe, to z uwagi na to, że większość modeli produkowana jest na wymiar, zapewne taka możliwość istnieje.

Bramy garażowe i napędy - sprawdź!

Drzwi garażowe segmentowe – ceny oraz wymiary

Ceny drzwi garażowych segmentowych zależne będą od ich parametrów oraz dodatków. Cennik producentów zazwyczaj wspomina o możliwych modyfikacjach przez klienta. Podobnie jak w przypadku przykładowo domówienia dodatkowego ogranicznika do drzwi wewnętrznych. Bramy garażowe produkowane przez podane przez klienta wymiary są droższe z uwagi na konieczność dostosowania ich. Inaczej będzie w przypadku tanich drzwi garażowych segmentowych, które gotowe można zakupić w marketach budowlanych. Podobnie jest wtedy, kiedy wymiary czy kolory drzwi wewnętrznych są inne niż standardowe i konieczne są dodatkowe prace producenta, co kosztuje znacznie więcej.

Brama garażowa segmentowa, jak i brama przemysłowa dostępna jest u wielu producentów oraz dystrybutorów. Jedną z firm produkujących drzwi garażowe segmentowe jest Gerda. Są to cieple i bezpieczne bramy, których grubość to 40 mm i 45 mm. Dużą zaletą jest szeroki wybór kolorów i wzorów. Dostępna jest również biała brama garażowa, co jest niewątpliwie rzadkością. Jako że wymiary bram garażowych podobnie jak wymiary drzwi wewnętrznych mogą być różne, to producent dostosowuje się do klienta. Cena drzwi Gerda będzie zależna od wybranych parametrów.

Podobną ofertę posiadają tacy producenci Hörmann, Krispol czy Dako. Ze swojej strony gwarantują wysoką solidność wykonania oraz doskonałą izolację cieplną. Drzwi garażowe cenionych producentów odporne są na wszelkie czynniki szkodliwe. Ceny drzwi garażowych panelowych oscylują w granicach od kilku do kilkunastu tysięcy podobnie jak ceny drzwi Gerda.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny