oleole oleole oleole oleole oleole

Drzwi i okna tarasowe - rodzaje, ceny, opinie, popularni producenci, porady przy wyborze

Współcześnie przy wykańczaniu domów jednorodzinnych, ale również dla mieszkań o dosyć dużych powierzchniach bardzo duże znaczenie ma stolarka tarasowa. Panuje moda na ciekawe aranżacje tarasu, werandy lub balkonu oraz na różnego rodzaju okna i drzwi tarasowe, werandowe, balkonowe. Dzisiejsza architektura oraz technologia dają wiele ciekawych rozwiązań i możliwości, również w tym elemencie wykończenia domów i mieszkań. Mamy całą paletę okien i drzwi na taras do wyboru. Możemy się zdecydować na drzwi i okna balkonowe przesuwne czy na klasyczne okna i drzwi tarasowe rozwieralne. Architekci zostawiają często bardzo duże przestrzenie do zaaranżowania jako wyjście na taras, werandę, balkon czy ogród.

Jeśli szukasz firmy, która zamontuje okna w twoim domu, skorzystaj z usługi Szukaj Wykonawcy, dostępnej na stronie Kalkulatory Budowlane. Po wypełnieniu krótkiego formularza zyskasz dostęp do najlepszych ofert.

Pięknie zaaranżowany taras z drzwiami

Drzwi i okna tarasowe - podstawowe informacje

Drzwi i okna tarasowe to rozwiązanie dla osób, które chcą, aby wyjście z domu na taras, werandę czy balkon było dobrze doświetlone i dało możliwość wizualnego połączenia tych miejsc. Drzwi i okna tarasowe to element wyposażenia domu, który ma dużą powierzchnię i dzięki temu mamy możliwość doświetlenia pomieszczenia poprzez to, że powierzchnia przeszklona jest spora. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły na temat okien i drzwi.

Drzwi i okna tarasowe można podzielić ze względu na materiał, z jakiego zostały wykonane. Możemy spotkać drzwi tarasowe z PCV, aluminium, drewniane lub drewniano aluminiowe. Inny podział okien i drzwi tarasowych to ich budowa i system, w jakim pracują, wliczając w to ilość skrzydeł.

Ze względu na budowę i system pracy można wyróżnić okna i drzwi tarasowe rozwieralno uchylne jednoskrzydłowe i dwuskrzydłowe, okna i drzwi tarasowe przesuwne, drzwi i okna tarasowe podnoszono przesuwne oraz drzwi i okna tarasowe uchylno przesuwne. Jeśli interesuje cię ten temat, przeczytaj także artykuł o opłacalności okien energooszczędnych.

Drzwi i okna tarasowe - zastosowanie i rodzaje

Drzwi i okna tarasowe rozwieralno uchylne pojedyncze i podwójne

Okna i drzwi tarasowe rozwieralno uchylne są łatwe w otwieraniu i nie blokują przestrzeni we wnętrzu pomieszczenia. Dają możliwość tworzenia bardzo dużych przeszklonych przestrzeni. Można za ich pomocą ułożyć niemal całe przeszklone ściany. Drzwi tarasowe tego rodzaju można podzielić na dwa podtypy. Dostępne są rozwieralno uchylne okna i drzwi tarasowe jednoskrzydłowe (pojedyncze) oraz rozwieralno uchylne okna i drzwi tarasowe dwuskrzydłowe (podwójne).

Tego typu drzwi i okna tarasowe dostępne są w różnych wymiarach. Należy jednak pamiętać, że poszczególni producenci mają swoje ustandaryzowane wymiary, szerokość pojedynczego skrzydła zawiera się najczęściej do 90 cm, a wysokość nie przekracza 240-250 cm. Drzwi tego typu otwierają się do wewnątrz. Aby wypełnić całą przestrzeń, otwór wyjściowy w ścianie, można ze sobą łączyć poszczególne, pojedyncze lub podwójne skrzydła. Jeśli planujesz wymianę okien, sprawdź także ten artykuł z cennikiem okien PCV.

Drzwi tarasowe rozwieralno uchylne charakteryzują się bardzo wysokim ok. pięciocentymetrowym progiem. W niektórych przypadkach można zamówić drzwi tego typu z nieco niższym progiem o wysokości ok. 2 cm. Drzwi tego rodzaju można uchylić, aby przewietrzyć mieszkanie. W niektórych modelach dostępne jest również rozszczelnianie.

Okna drzwi tarasowe uchylno przesuwne

Innym bardzo popularnym rodzajem drzwi i okien tarasowych są drzwi uchylno przesuwne. Drzwi tarasowe tego typu nie zajmują przestrzeni w pomieszczeniu, w którym się znajdują, gdyż są otwierane przesuwnie. Daje to możliwość większego zagospodarowania przestrzeni.

W momencie, gdy drzwi tego typu są zamknięte, skrzydło stałe oraz przesuwne tworzą linię prostą. Wygląda to estetycznie. Na ościeżnicy montowana jest szyna, która jest widoczna. Jeżdżą po niej wózki zamontowane na wewnętrznej ramie ruchomego skrzydła i ukryte są pod specjalnymi maskownicami.

Próg w drzwiach uchylno przesuwnych może być zarówno wysoki, jak i niski. Pojedyncze skrzydło drzwi uchylno przesuwnych może mieć nawet do 160 cm szerokości i pozwala to utworzyć przejście o świetle do 150 cm. Sprawdź także ten artykuł z poradami na temat okien dwu- i trzyszybowych.

Okna drzwi tarasowe podnoszono przesuwne

Jeżeli chodzi o typ konstrukcji oraz system funkcjonowania, możemy spotkać się także z drzwiami tarasowymi podnoszono przesuwnymi. Drzwi tarasowe podnoszono przesuwne uchodzą za rozwiązanie niezwykle komfortowe.

Drzwi i okna tarasowe tego typu to kolejny przykład zastosowania systemu przesuwnego. Tego rodzaju drzwi tarasowe przesuwne mogą mieć pojedyncze skrzydła drzwiowe osiągające nawet do 250 cm, co pozwala na uzyskanie przejścia o świetle do 240 cm. Całe przeszklenie podnoszono przesuwne drzwi tarasowe z oknem mogą osiągać nawet do 5-6 m. A dzięki zastosowaniu drzwi narożnych, tą długość można nawet podwoić.

Najlepsze promocje na okna w polskich sklepach

Tego rodzaju drzwi tarasowe z oknem mają skrzydło przesuwne oraz stałe przesunięte względem siebie. Drzwi tarasowe przesuwne zachodzą na skrzydło stałe. Natomiast, gdy są to drzwi podnoszono przesuwne podwójne, jedne zachodzą na drugie. Skrzydła tych drzwi przesuwają się równolegle względem siebie lub elementów stałych tych okiem. Jeśli interesuje cię ten temat, sprawdź także cennik rolet i żaluzji w tym artykule.

Rodzaje drzwi i okien tarasowych ze względu na materiał wykonania

Podobnie jak większość elementów stolarki drzwiowej i okiennej, tak samo drzwi i okna tarasowe mogą być wykonane z takich materiałów jak PCV, aluminium oraz drewno. Dostępne są okna i drzwi tarasowe wykonane w drewnie różnych gatunków, różnych kolorów i różnej odporności na czynniki zewnętrzne.

Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się okna i drzwi tarasowe drewniano aluminiowe. Zaletą takiej konstrukcji drzwi tarasowych jest to, że cechują się one bardzo dużą wytrzymałością, którą daje aluminium oraz wysoką estetyką, którą z kolei daje wykończenie tych drzwi drewnem.

Drzwi i okna tarasowe - inne rozwiązania

Oprócz typowych rodzajów drzwi i okien na taras, możemy się również spotkać z innymi ciekawymi propozycjami producentów. Dużą popularnością cieszą się drzwi na taras z klamką zewnętrzną, która ma zapobiec zamknięciu, zatrzaśnięciu się na tarasie lub balkonie. Należy sobie jednak zdać sprawę z tego, że klamka na zewnątrz może nie być idealnym rozwiązaniem, gdyż stwarza zagrożenie, że ktoś może się włamać do naszego domu.

Okna i drzwi tarasowe są także często stosowane jako drzwi wyjściowe do ogrodu. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, zwłaszcza dla osób, które lubią spędzać czas w ogrodzie i poświęcają swój czas na pielęgnację ogrodu. Dzięki temu możemy cieszyć wzrok ładnie urządzonym ogrodem z salonu. Sprawdź także artykuł z poradami, jakie okna dachowe wybrać.

Drzwi i okna tarasowe - ceny, producenci

Ceny okien i drzwi tarasowych zależą od wielu czynników. Na cennik stolarki tarasowej wpływ mają materiały, z jakich wykonane są okna i drzwi, rodzaj budowy tych okien oraz ich rozmiary. Uśredniając te różne czynniki, możemy przyjąć, że cennik zestawu drzwi i okien tarasowych będzie się zawierał od ok. 2 000 zł w przypadku okien i drzwi o małych rozmiarach do nawet ok. 15000 zł w przypadku bardzo skomplikowanych konstrukcji o dużych powierzchniach.

Drzwi i okna tarasowe cieszą się coraz większą popularnością wśród użytkowników domów jednorodzinnych i mieszkań o dużej powierzchni. Do wyboru mamy drzwi i okna balkonowe przesuwne oraz rozwieralne. Drzwi i okna werandowe możemy zaaranżować na wiele sposobów, tworząc za ich pomocą wyjście na taras, balkon, werandę lub ogród.

Ocena: 4,7/5 (głosów 15)
, aktualizacja 7 czerwca 2019
Zobacz więcej artykułów na temat:
taras okna drewniane okna pcv drzwi balkonowe
Komentarze
Dodaj komentarz
Podpis:
captcha


Powiązane Artykuły
Okna tarasowe - rodzaje, ceny, opinie, popularni producenci, porady przy wyborze
Okna tarasowe - rodzaje, ceny, opinie, popularni producenci, porady przy wyborze
Drzwi tarasowe przesuwne – rodzaje, opinie, ceny, porady dla kupujących
Drzwi tarasowe przesuwne – rodzaje, opinie, ceny, porady dla kupujących
Ceny drzwi balkonowych PCV i drewnianych – sprawdzamy
Ceny drzwi balkonowych PCV i drewnianych – sprawdzamy
Tarasy kompozytowe - opinie, ceny, porady przy wyborze
Tarasy kompozytowe - opinie, ceny, porady przy wyborze
Okna skrzynkowe - rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci, porady przy zakupie
Okna skrzynkowe - rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci, porady przy zakupie
Kamienny dywan na taras -  cena, opinie, sposób wykonania, właściwości, porady
Kamienny dywan na taras - cena, opinie, sposób wykonania, właściwości, porady
Drzwi i Okna Urzędowski - ceny, opinie, najciekawsze produkty w ofercie, porady przy zakupie
Drzwi i Okna Urzędowski - ceny, opinie, najciekawsze produkty w ofercie, porady przy zakupie
Drzwi i Okna Petecki - oferta, ceny, opinie, porady przy zakupie
Drzwi i Okna Petecki - oferta, ceny, opinie, porady przy zakupie
Abakus Okna - opinie, ceny, najlepsze produkty w ofercie, porady przy zakupie
Abakus Okna - opinie, ceny, najlepsze produkty w ofercie, porady przy zakupie
Okna pasywne - ceny, opinie, właściwości, najlepsi producenci, porady przy zakupie
Okna pasywne - ceny, opinie, właściwości, najlepsi producenci, porady przy zakupie
Okna Salamander - popularne typy, ceny, opinie użytkowników, porady przy wyborze
Okna Salamander - popularne typy, ceny, opinie użytkowników, porady przy wyborze
Okna Dako - opinie, ceny, przegląd oferty, popularne modele, porady przy zakupie
Okna Dako - opinie, ceny, przegląd oferty, popularne modele, porady przy zakupie
Okna Schuco - opinie, ceny, przegląd oferty, popularne modele, porady przy zakupie
Okna Schuco - opinie, ceny, przegląd oferty, popularne modele, porady przy zakupie
Okna balkonowe - ceny, najlepsi producenci, opinie, porady, właściwości
Okna balkonowe - ceny, najlepsi producenci, opinie, porady, właściwości
Okna Sokółka - opinie, popularne rodzaje okien, ceny, porady przy zakupie
Okna Sokółka - opinie, popularne rodzaje okien, ceny, porady przy zakupie
Czy okna VEKA to dobry wybór? Sprawdzamy ceny i opinie użytkowników
Czy okna VEKA to dobry wybór? Sprawdzamy ceny i opinie użytkowników
Eko Okna - opinie, ceny, popularne produkty producenta okien
Eko Okna - opinie, ceny, popularne produkty producenta okien
Okna ze szprosami - opis, zalety, wady, opinie, ceny okien, porady przy wyborze
Okna ze szprosami - opis, zalety, wady, opinie, ceny okien, porady przy wyborze
Ciepły montaż okien krok po kroku - porady, koszty, instrukcja samodzielnego wykonania
Ciepły montaż okien krok po kroku - porady, koszty, instrukcja samodzielnego wykonania
Okna Oknoplast - ceny, opinie użytkowników, ciekawe rozwiązania
Okna Oknoplast - ceny, opinie użytkowników, ciekawe rozwiązania
Okna PCV - przewodnik dla wybierających okna plastikowe
Okna PCV - przewodnik dla wybierających okna plastikowe
Czy okna plastikowe to dobry wybór do domu? Sprawdzamy!
Czy okna plastikowe to dobry wybór do domu? Sprawdzamy!
Cennik okien drewnianych - zobacz, ile kosztują okna drewniane
Cennik okien drewnianych - zobacz, ile kosztują okna drewniane
Cennik okien PCV 2019 - sprawdź ceny okien plastikowych
Cennik okien PCV 2019 - sprawdź ceny okien plastikowych
Cennik tarasów drewnianych i desek tarasowych
Cennik tarasów drewnianych i desek tarasowych
Cennik markiz i zadaszenia tarasu 2019 - sprawdź ceny markiz tarasowych i balkonowych
Cennik markiz i zadaszenia tarasu 2019 - sprawdź ceny markiz tarasowych i balkonowych
Cennik zabudowy balkonu i tarasu 2019 w różnych regionach Polski
Cennik zabudowy balkonu i tarasu 2019 w różnych regionach Polski
Duże okna - plusy i minusy
Duże okna - plusy i minusy
Markizy tarasowe i balkonowa - na co zwrócić uwagę przy zakupie, jakie są ceny?
Markizy tarasowe i balkonowa - na co zwrócić uwagę przy zakupie, jakie są ceny?
Taras drewniany krok po kroku - cena, projekt, wybór desek, samodzielna budowa
Taras drewniany krok po kroku - cena, projekt, wybór desek, samodzielna budowa
Koszt budowy tarasu z betonu - sprawdź dokładne ceny
Koszt budowy tarasu z betonu - sprawdź dokładne ceny
Co na taras? Płytki na taras, kostka brukowa, a może deski?
Co na taras? Płytki na taras, kostka brukowa, a może deski?
Okna tarasowe z drzwiami - rodzaje, ceny, opinie, porady
Okna tarasowe z drzwiami - rodzaje, ceny, opinie, porady

Wyszukaj na stronie:

Ta strona korzysta z plików cookies.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zbierania danych analitycznych (analizowania ruchu na stronie) oraz profilowania reklam przez naszych partnerów. Szczegóły znajdziesz w naszej polityce prywatności. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, zablokuj pliki cookies w przeglądarce.

Zamknij