O czym pamiętać przy zakupie drzwi prysznicowych?

Decydując się na zakup drzwi do kabiny prysznicowej, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka elementów, które zdecydowanie ułatwią nam sam zakup. Jest to niezmiernie ważne, by odpowiednio dobrać rodzaj drzwi kabinowych, ponieważ mają nam one służyć przez długie lata, a nie kupujemy ich jedynie na kilka miesięcy.

W pierwszej kolejności, zanim przejdziemy do wyboru konkretnych drzwi natryskowych, powinniśmy dokładnie określić wymiary, jakie mają mieć drzwi. Pamiętajmy, że drzwi natryskowe sprzedawane są zazwyczaj w trzech standardowych szerokościach. Z reguły drzwi do prysznica możemy kupić w szerokościach 80 cm, 90 cm i 100 cm. Są to typowe wymiary, w których prysznice są zazwyczaj utrzymywane. Jednak istnieją też prysznice, które mają drzwi o dość nietypowych rozmiarach, a w tym przypadku gorzej jest wybrać coś z oferty sklepowej i wiele osób decyduje się na parawany nawannowe lub stworzenie drzwi do prysznica na zamówienie.

Kolejnym elementem jest to, by zdecydować się, jakiego rodzaju i typu chcemy zakupić drzwi natryskowe. Natomiast o rodzajach i typach wypowiemy się już później. Po ustaleniu tych punktów musimy wziąć pod uwagę dodatkowo sposób mocowania, który w przypadku różnego typu drzwi może się różnić, co także jest istotną kwestią. Pamiętajmy, że dobór mocowania powinien być dobrze przemyślany, tak by wchodzenie pod prysznic nie sprawiało nam problemu. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o kabinach prysznicowych.

Już bardziej dekoracyjną i estetyczną kwestią, która dla wielu osób stanowi główny element zaczepienia, jest to, jak nasze drzwi mają wyglądać, jaki ma być ich kolor oraz jakie wypełnienie mają mieć. Otóż producenci w tej kwestii są dla nas niesamowicie hojni i z roku na rok możemy zaobserwować wzrost nowych barw oraz rodzajów wypełnień. Nasze drzwi prysznicowe mogą mieć standardowe kolory, ale możemy je zakupić również w bardzo interesujących barwach. Nie można tu jednak zapomnieć o tym, aby kolor drzwi dobrać odpowiednio do wystroju łazienki. W przeciwnym razie łazienka nie będzie miała swojego uroku, za to pojawi się w niej niepasujący i kłujący w oczy element.

Jakie drzwi prysznicowe są dostępne w sprzedaży?

Producenci drzwi do kabin prysznicowych wykazują się coraz większym rozmachem i co jakiś czas możemy zobaczyć nowe modele drzwi, które są innowacyjnym rozwiązaniem. Wnękowa kabina prysznicowa to miejsce, w którym zalecane są drzwi prysznicowe. Tutaj musimy jednak dokonać wyboru odnośnie do rodzaju i typu drzwi, ich sposobu mocowania, a także wypełnienia. Zobaczmy więc, jakie drzwi nadają się do wnękowej kabiny prysznicowej.

W pierwszej kolejności powinniśmy zacząć od tego, jakie rodzaje drzwi są dostępne w sprzedaży. Otóż zarówno w internecie, jak i stacjonarnie możemy spotkać się z drzwiami do wnęki, czy też do ścianki bocznej. Istnieją także inne rozwiązania, a mianowicie drzwi dwuczęściowe i częściowe, które wielu osobom pozwalają na swobodne i wygodne korzystanie z prysznica. A może zainteresuje cię także ten artykuł o przesuwnych drzwiach do kabiny prysznicowej?

Poza tym warto zwrócić uwagę na typ drzwi. Wyróżniamy trzy typy drzwi do kabiny prysznicowej, a są nimi drzwi uchylne, drzwi przesuwne, znane także jako rozsuwane oraz drzwi składane. Co do typów drzwi, bardzo dużo osób decyduje się na zakup przesuwnych drzwi prysznicowych, które są jedną z najwygodniejszych opcji. Drzwi przesuwne nadają się zarówno do dużych, jak i małych łazienek, w których nie możemy sobie pozwolić na drzwi uchylne.

Kolejną możliwością podczas zakupu jest wybór mocowania. Mocowanie może być różne zarówno w przypadku drzwi uchylnych, jak i składanych, ale dotyczy to także drzwi przesuwnych. Mocowanie może być uniwersalne, co jest najdogodniejszą formą, ale również lewe lub prawe, co w przypadku drzwi do wnęk odgrywa istotną rolę i jest to ściśle połączone z tym, w jakim miejscu znajduje się wnękowa kabina prysznicowa.Drzwi prysznicowe do kabiny w nowoczesnej łazience, a także rodzaje drzwi prysznicowych, ich wymiary i opinie
Drzwi prysznicowe - rodzaje, ceny, opinie, wymiary, najlepsi producenci

Już nie tak ważnym konstrukcyjnym zagadnieniem, ale wizualnym i praktycznym, jest to, by określić rodzaj wypełnienia drzwi do kabiny prysznicowej. Otóż uchylne lub przesuwne drzwi prysznicowe mogą być wypełnione różnymi materiałami, a mianowicie bezpiecznym tworzywem sztucznym lub przezroczystym czy mlecznym szkłem. I tutaj warto zwrócić uwagę na to, by powierzchnia, którą są wypełnione nasze przesuwne drzwi prysznicowe, dała się łatwo wyczyścić z kamienia, który osadza się bardzo podczas brania prysznica. Pamiętajmy więc, że im bardziej chropowate wypełnienie, tym większym problemem stanie się dla nas czyszczenie go. Sprawdź także ten artykuł o kabinach prysznicowych na wymiar.

Drzwi kabinowe - jakie są ich ceny i gdzie warto je kupić

Drzwi prysznicowe dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych i w różnych wzorach. Mają one także różne szerokości, które wahają się od 40 do 200 cm, natomiast standardem są drzwi do kabiny prysznicowej o szerokości 80 cm, 90 cm i 100 cm. Ich wysokość też może być różna i sięga od 98 cm do 210 cm. Pamiętajmy więc, że wszystkie te elementy mają bardzo duży wpływ na koszt, jaki poniesiemy za drzwi natryskowe.

Zacznijmy więc od tego, że cena drzwi do kabiny prysznicowej zależy od tego, jaki rodzaj drzwi wybierzemy. Otóż drzwi do wnęki wahają się w granicach od około 600 do około 5000 zł, natomiast za drzwi do ścianki bocznej będziemy musieli wydać 600-6000 zł, a w przypadku drzwi dwuczęściowych poniesiemy koszt około 1000-2500 zł.

Ważny przy cenie jest również typ drzwi. Drzwi uchylne dostępne są w sprzedaży za około 1000 do 6000 zł. Droższym rozwiązaniem są z pewnością drzwi przesuwne, których cena waha się od około 6000 zł i dochodzi nawet do około 14000 zł. Bardzo praktyczne i popularne drzwi przesuwne możemy zakupić już od około 600 zł, natomiast ich ceny mogą dochodzić również do około 15000 zł.

Musimy pamiętać, że istotną rolę odgrywają tutaj wypełnienia drzwi do kabin prysznicowych. Z pewnością najtańszym rozwiązaniem jest wypełnienie z tworzywa sztucznego, którego cena wynosi około 650-1700 zł. Droższe są jednak drzwi ze szkła. Szkło przezroczyste może kosztować od około 600 zł do około 15000 zł, natomiast inne i bardziej ozdobne szkła to koszt około 1000-6000 zł. Nie możemy tu również zapomnieć o wymiarach drzwi, ponieważ drzwi o szerokości 80 cm, czy 90 cm, będą tańsze od tych, których szerokość wynosi 100 cm. A może zainteresuje cię także ten artykuł o kabinach prysznicowych z brodzikiem?

Cena zależy także od producenta i danego modelu drzwi do kabiny prysznicowej. Warto też zaznaczyć, że koszt drzwi prysznicowych może być inny w różnych miejscach zakupu, a z tego względu przed zakupem drzwi należałoby zapoznać się z różnymi ofertami sklepów. Pamiętajmy, by sprawdzić zarówno oferty sklepów stacjonarnych, jak i internetowych, w których koszt za drzwi wielokrotnie może być mniejszy, a dodatkowo zyskamy możliwość zamówienia drzwi z dowozem do domu.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 89,2% czytelników artykuł okazał się być pomocny