Drzwi przesuwne

Drzwi przesuwne to nie tylko praktyczne, ale także bardzo modne rozwiązanie do wnętrz. Znajdują zastosowanie jako drzwi wewnętrzne go poszczególnych pomieszczeń oraz jako drzwi od szafy czy garderoby. Dobrze jest je zamontować wszędzie tam, gdzie brakuje miejsca na otwieranie standardowych drzwi skrzydłowych. Ich użytkowanie jest bardzo komfortowe, a liczne materiały, z których są wykonane, sprawiają, że doskonale wpisują się w praktycznie każdy styl aranżacyjny i w każde wnętrze w domu.
Standardowe wymiary drzwi wewnętrznych i zewnętrznych (wejściowych) - sprawdzamy
Standardowe wymiary drzwi wewnętrznych i zewnętrznych (wejściowych) - sprawdzamy
Renowacja drzwi i ich odnowienie - zobacz, jak odnowić stare drzwi
Renowacja drzwi i ich odnowienie - zobacz, jak odnowić stare drzwi
Cennik renowacji okien drewnianych i drzwi 2018 w różnych regionach Polski
Cennik renowacji okien drewnianych i drzwi 2018 w różnych regionach Polski
Więcej światła i przestrzeni – drzwi przesuwne HS
Więcej światła i przestrzeni – drzwi przesuwne HS

Drzwi przesuwne – jakie wybrać do różnych wnętrz?

Drzwi rozsuwane są w zasadzie dedykowane do małych pomieszczeń, wspaniale prezentują się także w tych większych. Najbardziej kojarzą nam się z nowoczesnymi, minimalistycznymi wnętrzami, jednak nic bardziej mylnego. Wewnętrzne drzwi suwane pasują w zasadzie wszędzie. Należy tylko wybrać odpowiedni kolor, materiał i styl.

Systemy drzwi przesuwnych, zwłaszcza naściennych, montuje się najczęściej do kuchni. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ w razie potrzeby można je rozsunąć, tym samym otwierając kuchnię na salon lub jadalnię. Drzwi suwane zakłada się także do łazienki. Jest to najczęściej niewielkie pomieszczenie, a standardowe skrzydło drzwi zajmuje mnóstwo miejsca potrzebnego miejsca. Oczywiście nie można zapomnieć o tym, że systemy drzwi przesuwnych wykorzystuje się do szaf i garderoby. Dzięki temu korzystanie z nich jest o wiele bardziej komfortowe. To jednak nie koniec. Drzwi przesuwne tak naprawdę pasują do wielu innych miejsc.

Wewnętrzne drzwi na szynach mogą być montowane nie tylko do szaf. Można je zamontować także w szafkach kuchennych, zwłaszcza tych, do których jest utrudniony dostęp. Zazwyczaj pasują także do pokoju, który służy za gabinet lub do salonu, jednak o tym decyduje już konkretny styl i materiał, z którego zostały zrobione.

Drzwi rozsuwane – style i rodzaje

Drzwi przesuwne dzieli się na dwie kategorie: chowane w ścianie i naścienne. Te pierwsze są bardzo ciekawe – dyskretne, błyskawicznie się otwierają, nie zaburzają harmonii między pomieszczeniami. Nadają się do salonu i do kuchni, dobrze sprawdzają się także w przypadku małych powierzchni. Ich cena jest jednak wyższa niż tych naściennych. W zasadzie same drzwi nie kosztują dużo, to system montowany wewnątrz ściany decyduje o tym, że koszty są wysokie.

Drzwi naścienne są widoczne po rozsunięciu, poruszają się wzdłuż ściany na szynach. Najczęściej stosuje się je w szafach, jednak nadają się także do łazienki, a nawet do pokoju, zwłaszcza, jeśli są modne, eleganckie i nowoczesne. Możesz zdecydować się także na drzwi harmonijkowe. To wyjątkowa podkategoria drzwi naściennych. Umieszcza się je we framudze, a ich rozsuniecie polega na złożeniu w harmonijkę poszczególnych klepek, które przylegają do jednej ścianki. Ceny drzwi naściennych są z reguły bardziej atrakcyjne niż chowanych, jednak zależy od materiału, z którego zostały wykonane.

Na uwagę zasługują zwłaszcza przesuwne drzwi szklane. Są bardzo wytworne, minimalistyczne i surowe, co każdemu pomieszczeniu dodaje elegancji. Najczęściej są naścienne, wykorzystuje się je zwłaszcza w salonach. Można je także zamontować zamiast drzwi balkonowych lub na taras. Idealnie wpisują się w nowoczesny styl, w przeciwieństwie do drzwi z naturalnego drewna.

Te mogą wystąpić w kilku wariantach. W bardziej stylowym, standardowym stylu wspaniale będą się prezentować między kuchnią a salonem i są niezwykle wytworne. Drzwi przesuwne drewniane są często chowane, ale nie zawsze – czasami pozostają na ścianie i tworzą dodatkową ozdobę pokoju. Mogą także być w lżejszej wersji, na przykład zrobione z deszczułek i pomalowane na biało. Białe drzwi przesuwne świetnie pasują do mieszkań w stylu skandynawskim. Nadają się do każdego pomieszczenia, zarówno do sypialni, jak i do pokoju dziecięcego czy salonu.

CZYTAJ WIECEJ
Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij