Drzwi przesuwne - 4 najważniejsze zalety!

Drzwi przesuwne stanowią dobrą alternatywę dla tradycyjnych drzwi skrzydłowych, dlatego ich popularność w polskich domach stale rośnie. Z reguły nie przykładamy dużej uwagi do drzwi w mieszkaniu czy domu. Jednak to z ich pomocą możemy całkowicie odmienić każde wnętrze, a ich funkcjonalności stoi na równi z ich możliwościami aranżacyjnymi.

Drzwi przesuwne — dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?
Drzwi przesuwne — dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

Idealne dla małych i dużych wnętrz

Główną zaletą, dla której wybieramy drzwi przesuwne do pokoju, jest oczywiście ich funkcjonalność. Drzwi te chowają się w ścianie w specjalnym kasetonie lub przesuwają się wzdłuż ściany, co pozwala zyskać dodatkową przestrzeń. Doskonale sprawdzą się w mieszkaniach, w których każdy dodatkowy metr jest na wagę złota. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musisz martwić się o ustawienie szafy czy łóżka tak, aby nie zawadzało o nie tradycyjne skrzydło drzwiowe. Drzwi przesuwne są także idealnym wyborem dla przestronnych mieszkań i domów. Pozwolą na dowolną i oryginalną aranżację każdego wnętrza, a dodatkowo jeszcze bardziej powiększą je optycznie.

Komfort użytkowania

Drzwi przesuwne naścienne są wyjątkowo wygodne i łatwe do przesuwania, dzięki czemu poradzą sobie z ich obsługą nawet małe dzieci. Podczas ich otwierania i zamykania nie wydają głośnego dźwięku tak, jak tradycyjne drzwi skrzydłowe. Dzięki temu niechcący nie zbudzisz śpiących domowników. Takie rozwiązane sprawdzi się także w trakcie przeciągów. Drzwi przesuwne do pokoju nie zamknął się z hukiem nawet podczas porywistego wiatru i zawsze pozostaną na swoim miejscu.

Drzwi przesuwne — dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?
Drzwi przesuwne — dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

Nowe aranżacje bez przebudowy

Chciałbyś wydzielić cześć sypialni i stworzyć w niej niewielkie biuro czy garderobę bez większej ingerencji w układ ścian? Chcesz ukryć regał z książkami lub część pokoju, która wyraźnie zakłóca jego spójność? A może wolisz mieć odrobinę prywatności podczas przyrządzania posiłku dla gości w swojej kuchni połączonej z jadalnią? Nic prostszego! Drzwi przesuwne dają ogromne możliwości aranżacyjne pomieszczeń według twoich indywidualnych potrzeb i wizji. Wystarczy, że wykorzystasz je jako swoistą ściankę działową. Za ich pomocą oddzielisz te części pomieszczenia, które chciałbyś wykorzystać w całkiem nowy sposób lub zyskać w nich nieco prywatności. Zastosowań drzwi przesuwnych jest doprawdy sporo.

Prosty montaż

Na rynku drzwiowym znajdziesz drzwi przesuwne ścienne, które chowają się w ścianie oraz na drzwi przesuwne naścienne montowane nad otworem drzwiowym lub ościeżnicą i przesuwane są wzdłuż ściany. W pierwszym przypadku będziesz musiał wziąć pod uwagę to rozwiązanie już na etapie projektu mieszkania. Z kolei drugi rodzaj drzwi daje możliwość ich montażu w dowolnym momencie.

Drzwi przesuwne naścienne montuje się do prowadnicy przymocowanej do ściany na wysokości około 15 cm nad wnęką drzwiową. Powinna ona być co najmniej dwa razy dłuższa od skrzydła drzwi tak, aby mogło ono całkowicie odsłaniać wejście do pokoju. Możesz także pokusić się o drzwi naścienne do pokoju dwu lub trzyskrzydłowe, które zwiększą ich funkcjonalność oraz uczynią z nich ciekawy element aranżacyjny.

Drzwi przesuwne — dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?
Drzwi przesuwne — dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

Drzwi przesuwane szklane – postaw na niesamowite efekty aranżacyjne!

Drzwi przesuwne szklane z pewnością pozwolą wyróżnić twoje wnętrza wśród tych z tradycyjnymi drzwiami skrzydłowymi. Nie tylko idealnie nadają się do aranżacji w stylu industrialnym, nowoczesnym czy minimalistycznym, optycznie powiększą je i oddzielą poszczególne wnętrza. Wspaniale i iście bajkowo prezentują się zwłaszcza te modele z mleczną szybą, które gwarantują intymności, a wnętrzom nadadzą niepowtarzalnego charakteru. Drzwi przesuwne szklane mogą być także całkowicie transparentne. Jest to niezwykle stylowe, ale i ekstrawaganckie rozwiązanie. Pozowali wyeksponować i podkreślić smak np. domowego biura, perfekcyjnie wyposażonej garderoby czy doskonałej aranżacji kuchni. Dodatkowo możesz sięgnąć po drzwi przesuwne w metalowej ramie podkreślające nowoczesność wnętrz, w których dominuje elegancki chłód szkła i stali.

Drzwi przesuwne drewniane – połącz tradycję z nowoczesnością!

Na drzwi przesuwne drewniane coraz częściej stawiają posiadacze wnętrz rustykalnych, skandynawskich, wiejskich czy prowansalskich. W ich bogatej ofercie znajdziesz drzwi z białego drewna, te o delikatnym rysie słojów i sęków, a nawet drzwi... rodem do stodoły! Ciekawie będą wyglądały również drzwi przesuwne w metalowej ramie zwłaszcza w pomieszczeniach eklektycznych, glamour, vintage czy w stylu boho. Drzwi przesuwne drewniane można zamontować również w aranżacjach nowoczesnych czy industrialnych. Swoją naturalnością i wyjątkowym ciepłem będą stanowiły element przyciągający uwagę i przełamią surowość tych wnętrz.

Drzwi przesuwne — dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?
Drzwi przesuwne — dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

Ekstrawaganckie drzwi przesuwne loft

Ciekawą propozycją na rynku stolarki drzwiowej są także drzwi przesuwne loft. To, co je wyróżnia do zwykłych drzwi przesuwnych, jest to, że ich skrzydła wykonane ze szkła czy drewna dodatkowo oprawione są w stalową ramę. Takie połączenie różnych materiałów pozwala na niebanalne i zaskakujące aranżacje, będące wyrazem oryginalności i finezyjnego gustu mieszkańców tych wnętrz. Wśród bogatej oferty znajdziesz drzwi przesuwne loft jedno, dwu i trzyskrzydłowe oraz modele z jedną częścią ruchomą a drugą stałą. Możesz także wybrać drzwi przesuwne naścienne lub harmonijkowe rozkładane na boki, które tworzą niesamowity efekt designerski. Drzwi przesuwne loft stanowią centralny punkt każdego wnętrza, a modele harmonijkowe doskonale sprawdzą się, jako drzwi na taras lub do przestronnych nowoczesnych wnętrz.

Drzwi przesuwne naścienne do pokoju, kuchni, salonu czy łazienki to połączenie oryginalności z niezwykłą funkcjonalnością. Koniec z czasami, w których wybierali je jedynie właściciele małych mieszkań. Bogata gama modeli dostępnych na rynku daje możliwość wyboru drzwi przesuwnych, które otwierają nieznane dotąd możliwości aranżacyjne ograniczone jedynie twoją fantazją.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej