Drzwi przesuwne do pokoju - rodzaje, ceny, opinie, najlepsi producenci

Drzwi przesuwne do pokoju to rozwiązanie, które sprawdza się znakomicie w mieszkaniach o małej przestrzeni, gdyż pozwala na zaoszczędzenie miejsca potrzebnego do otwierania drzwi. Pokojowe drzwi rozsuwane to również doskonałe rozwiązanie w przypadku nowoczesnych aranżacji wnętrz. W tym artykule zapoznamy się z właściwościami, jakie mają suwane drzwi pokojowe, poznamy rodzaje takich drzwi i ich zastosowanie, materiały z jakich drzwi są wykonywane, poznamy opinie na ich temat, ceny oraz najlepszych producentów przesuwnych drzwi do pokoju.

Jeśli planujesz remont lub wykończenie wnętrz, skorzystaj z usługi Szukaj Wykonawcy, dostępnej na stronie Kalkulatory Budowlane. Po wypełnieniu krótkiego formularza zyskasz dostęp do najlepszych ofert.

Drzwi przesuwne do pokoju - rodzaje, ceny, opinie, najlepsi producenci

Drzwi przesuwne do pokoju - istotne informacje

Pokojowe drzwi przesuwne - właściwości

Drzwi rozsuwane do pokoju mają wiele zalet, choć mają także wady. Do najważniejszych zalet pokojowych drzwi przesuwnych należy oszczędność miejsca. Drzwi suwane nie zajmują miejsca wewnątrz pokoju nawet w sytuacji, gdy są szerokie. Ta cecha sprawia, że takie drzwi do pokoju mają bardzo dobre opinie wśród użytkowników. Skrzydła typowych drzwi rozwieranych, które mają szerokość 100 cm, zajmują dużo miejsca po otwarciu, natomiast drzwi rozsuwane mające szerokość skrzydeł nawet 150 cm, po otwarciu nie zajmują przestrzeni wewnątrz pokoju.

Drzwi przesuwne do pokoju mogą także pełnić funkcję ścianki działowej, zasłon, paneli lub parawanu. Pokojowe drzwi przesuwane mogą również pełnić rolę elementu dekoracyjnego, a jednocześnie świetnie będą pasować do wnętrza pokoju zaaranżowanego w różnych stylach. Drzwi przesuwane naścienne są łatwe w montażu. Do ich instalacji wystarczy zamontować specjalną prowadnicę na ścianie. Ich montaż nie wymaga kucia ściany i nie powstaje przy tym bałagan ani nie niszczymy ścian. Drzwi przesuwne do pokoju mogą być również produkowane na wymiar. Jeśli szukasz więcej porad i inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o drzwiach przesuwnych.

Wady przesuwanych drzwi do pokoju

Drzwi przesuwne do pokoju nie są jednak w stanie zapewnić skutecznej izolacji akustycznej. Ma na to wpływ przede wszystkim to, że przesuwają się one wzdłuż ściany, odstając od niej. W przypadku drzwi przesuwnych naściennych nie zajmują one miejsca wewnątrz pokoju przy otwieraniu, nie mniej jednak na ścianie, wzdłuż której się one przemieszczają, nie można ułożyć mebli, czy w inny sposób jej zagospodarować. W przypadku drzwi przesuwnych chowanych w ścianie, stosunkowo trudnym przedsięwzięciem jest wymurowanie gipsowo kartonowej podwójnej ściany, w której te drzwi będą się chowały. Szczególnie uciążliwe jest to zadanie, gdy pokój jest już urządzony.

Drzwi przesuwne do pokoju - rodzaje

Pokojowe drzwi przesuwane chowane w ścianie

Pokojowe przesuwne drzwi chowane w ścianie są rozwiązaniem, które cieszy się bardzo dobrymi opiniami ze względu na wysokie walory estetyczne. Jest to także rozwiązanie bardzo funkcjonalne. Tego rodzaju drzwi przesuwne sprawdzą się znakomicie w małych pokojach, a także jako przejście z sypialni do łazienki. Tego typu pokojowe drzwi przesuwne chowają się w ścianie. Gdy są otwarte, całkowicie maskują się w ścianie. Za przesuwanie takich drzwi odpowiada specjalny system, który mieści się w kasecie do drzwi przesuwnych. Kaseta do drzwi przesuwnych jest prosta w montażu i można ją kupić w różnej grubości. Kaseta do drzwi przesuwnych o różnych szerokościach umożliwia dopasowanie drzwi przesuwnych do grubości ściany naszego pokoju. Podczas otwierania nie zajmują one miejsca na ścianie i dzięki temu można tę ścianę w dowolny sposób zagospodarować. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także artykuł z porównaniem drzwi przesuwnych z tradycyjnymi.

Przesuwne drzwi do pokoju chowane w ścianie możemy zakupić w różnych kolorach, dostępne są w różnych materiałach oraz w różnym sposobie wykończenia. Drzwi przesuwane chowane w ścianie powinno się montować na etapie budowy domu lub remontu domu czy mieszkania. Jeżeli jednak chcemy zamontować drzwi przesuwne chowane w ścianie w już wykończonym pokoju, powinniśmy się liczyć się z tym, że przeprowadzić trzeba będzie uciążliwe prace wyburzeniowe. Pewnym rozwiązaniem może być specjalne kaseta na drzwi przesuwne. W dużych domach bardzo ciekawym rozwiązaniem będą podwójne pokojowe drzwi przesuwne chowane w ścianie.

Najlepsze skrzydła drzwiowe w atrakcyjnych cenach - sprawdź je!

Pokojowe drzwi przesuwane naścienne

Pokojowe naścienne drzwi przesuwne, w przeciwieństwie do chowanych w ścianie, przez cały czas znajdują się na zewnątrz ściany. Skrzydła tych drzwi są przez cały czas widoczne z jednego z pomieszczeń, gdyż poruszają się wzdłuż ściany. Naścienne drzwi przesuwne do pokoju można bez problemu zamontować w wyremontowanych pokojach, gdyż nie wymagają wyburzania ścian. Takie drzwi poruszają się po specjalnych naściennych mechanizmach przesuwnych.

Drzwi przesuwne do pokoju - rodzaje, ceny, opinie, najlepsi producenci

Naścienne drzwi przesuwne sprawdzą się zarówno w małych pokojach, jak i w większych pomieszczeniach. Można je z powodzeniem zastosować jako przejście z pokoju sypialnego do łazienki. Dobrym rozwiązaniem są także podwójne drzwi przesuwane naścienne do salonu. Pokojowe przesuwne drzwi naścienne można zakupić w różnych kolorach, mogą być wykonane z różnych materiałów. Jest to tańsza opcja od pokojowych drzwi przesuwnych chowanych w ścianie. A może zainteresuje cię także artykuł o drzwiach przesuwnych do szaf do zabudowy?

Drzwi przesuwne do pokoju - materiały

Drzwi przesuwne do pokoju mogą być wykonane między innymi z drewna lub materiałów drewnopochodnych. Drewno to materiał droższy od materiałów drewnopochodnych, ale również bardziej trwały i dźwiękoszczelny. Najczęściej drzwi takie produkowane są z płyty pilśniowej. Ciekawym rozwiązaniem estetycznym jako rozsuwne drzwi do pokoju z drewna, są takie, które posiadają ozdobne przeszklenia.

Możemy także spotkać się ze szklanymi drzwiami przesuwnymi do pokoju. Tego typu rozwiązanie ma bardzo wysokie walory estetyczne i sprawdzi się przede wszystkim w nowoczesnej aranżacji salonu. Dobrze będą się one komponować z przesuwnymi drzwiami balkonowymi i tarasowymi. Przeszklone drzwi przesuwne do pokoju sprawią, że pomieszczenia te będą dobrze doświetlone. Możemy nabyć tego typu szklane drzwi wykonane ze szkła przezroczystego, barwionego lub matowego.

Możemy również spotkać drzwi przesuwne do pokoju wykonane z tworzyw sztucznych. Są one stosunkowo lekkie i mogą mieć ciekawe wzory, dzięki czemu sprawdzą się w małych pokojach, na przykład w pokojach dziecięcych. Są one stosunkowo tanie, ale niestety mają małą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i słabą izolację akustyczną.

Drzwi przesuwne do pokoju - najlepsi producenci, ceny

Wśród producentów drzwi przesuwnych do pokoju warto zwrócić uwagę na takie firmy, jak Porta i DRE. Oto ceny drzwi przesuwnych do pokoju:

  • Drzwi rozsuwane 90 EKO-5 kasztan wenge to cena od ok. 319 zł
  • Drzwi rozsuwane 90 EKO-1 kasztan wenge to cena od ok. 280 zł
  • Drzwi rozsuwane 86 cm Naścienne Szkło TOP 2 Sonoma to cena od ok. 300 zł
  • Drzwi rozsuwane 96 cm Naścienne Szkło TOP 2 Sonoma to cena od ok. 330 zł
  • Drzwi rozsuwane 96 cm Naścienne Szkło TOP 2 Biel to cena od ok. 330 zł
  • Drzwi rozsuwane Wewnętrzne Windoor Minoris Komplet to cena od ok.  839 zł

Drzwi przesuwne do pokoju to rozwiązanie, które sprawdzi się szczególnie w małych mieszkaniach oraz w nowoczesnej aranżacji wnętrz. Możemy zdecydować się na pokojowe drzwi rozsuwne chowane w ścianie lub naścienne. Przesuwne drzwi do pokoju mogą być wykonane z drewna, materiałów drewnopochodnych, szkła lub tworzyw sztucznych. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także ten artykuł o drzwiach przesuwnych szklanych.

Ocena: 4,7/5 (głosów 22)
, aktualizacja 1 maja 2019
Zobacz więcej artykułów na temat:
drzwi przesuwne drzwi wewnętrzne producenci
Komentarze
Dodaj komentarz
Podpis:
captcha


Powiązane Artykuły
Drzwi w Twoim domu – jakie sprawdzą się najlepiej
Drzwi w Twoim domu – jakie sprawdzą się najlepiej
Drzwi przesuwne Porta – rodzaje, ceny, opinie, porady zakupowe
Drzwi przesuwne Porta – rodzaje, ceny, opinie, porady zakupowe
Drzwi balkonowe przesuwne – rodzaje, opinie, ceny, porady dla kupujących
Drzwi balkonowe przesuwne – rodzaje, opinie, ceny, porady dla kupujących
Drzwi składane wewnętrzne – rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci
Drzwi składane wewnętrzne – rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci
Ceny drzwi tarasowych przesuwnych - sprawdzamy oferty
Ceny drzwi tarasowych przesuwnych - sprawdzamy oferty
Drzwi przesuwne do garderoby - rodzaje, opinie, ceny, porady przed wyborem
Drzwi przesuwne do garderoby - rodzaje, opinie, ceny, porady przed wyborem
Rolki do drzwi przesuwnych - rodzaje, ceny, opinie, porady użytkowe
Rolki do drzwi przesuwnych - rodzaje, ceny, opinie, porady użytkowe
Drzwi przesuwne dwuskrzydłowe - rodzaje, opinie, ceny, porady
Drzwi przesuwne dwuskrzydłowe - rodzaje, opinie, ceny, porady
Drzwi przesuwne do łazienki - rodzaje, opinie, najlepsze modele, ceny
Drzwi przesuwne do łazienki - rodzaje, opinie, najlepsze modele, ceny
Drzwi przesuwne chowane w ścianę - opinie, ceny, montaż, porady
Drzwi przesuwne chowane w ścianę - opinie, ceny, montaż, porady
Przesuwne drzwi do kabiny prysznicowej - opinie, rodzaje, ceny, porady przed zakupem
Przesuwne drzwi do kabiny prysznicowej - opinie, rodzaje, ceny, porady przed zakupem
Kaseta do drzwi przesuwnych - rodzaje, ceny, opinie, co wybrać?
Kaseta do drzwi przesuwnych - rodzaje, ceny, opinie, co wybrać?
Montaż drzwi przesuwnych krok po kroku - poradnik praktyczny
Montaż drzwi przesuwnych krok po kroku - poradnik praktyczny
Drzwi przesuwne naścienne - przykłady, najlepsze systemy, opinie, ceny
Drzwi przesuwne naścienne - przykłady, najlepsze systemy, opinie, ceny
System drzwi przesuwnych - rodzaje, opinie, ceny, montaż, porady
System drzwi przesuwnych - rodzaje, opinie, ceny, montaż, porady
Szyny do drzwi przesuwnych - rodzaje, ceny, opinie, najlepsi producenci
Szyny do drzwi przesuwnych - rodzaje, ceny, opinie, najlepsi producenci
Prowadnice do drzwi przesuwnych - rodzaje, ceny, opinie, polecane marki
Prowadnice do drzwi przesuwnych - rodzaje, ceny, opinie, polecane marki
Systemy drzwi przesuwnych do szaf - rodzaje systemów jezdnych, opinie, porady, ceny
Systemy drzwi przesuwnych do szaf - rodzaje systemów jezdnych, opinie, porady, ceny
Szafy rozsuwane - rodzaje drzwi przesuwnych, ceny produktów na wymiar, porady przy planowaniu
Szafy rozsuwane - rodzaje drzwi przesuwnych, ceny produktów na wymiar, porady przy planowaniu
Szyny i prowadnice do szaf przesuwnych - rodzaje, ceny, opinie, polecani producenci
Szyny i prowadnice do szaf przesuwnych - rodzaje, ceny, opinie, polecani producenci
Jakie drzwi przesuwne do szafy do zabudowy wybrać?
Jakie drzwi przesuwne do szafy do zabudowy wybrać?
Więcej światła i przestrzeni – drzwi przesuwne HS
Więcej światła i przestrzeni – drzwi przesuwne HS
Szafy przesuwne - rodzaje, ceny, producenci, opinie, porady jak zaaranżować
Drzwi przesuwne szklane w domu - rodzaje, ceny, opinie,  porady
Drzwi przesuwne szklane w domu - rodzaje, ceny, opinie, porady
Drzwi tradycyjne czy przesuwne? Co wybrać do domowych pomieszczeń
Drzwi tradycyjne czy przesuwne? Co wybrać do domowych pomieszczeń
Drzwi przesuwne wewnętrzne - ceny, rodzaje, porady
Drzwi przesuwne wewnętrzne - ceny, rodzaje, porady
Jak wybrać bramę przesuwną? Porównaj ceny, modele i opinie
Jak wybrać bramę przesuwną? Porównaj ceny, modele i opinie
Szafy przesuwne na wymiar czy garderoby? Koszty i możliwości aranżacji
Szafy przesuwne na wymiar czy garderoby? Koszty i możliwości aranżacji
Jak zrobić szafę przesuwną wnękową - praktyczny poradnik krok po kroku
Jak zrobić szafę przesuwną wnękową - praktyczny poradnik krok po kroku

Wyszukaj na stronie:

Ta strona korzysta z plików cookies.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zbierania danych analitycznych (analizowania ruchu na stronie) oraz profilowania reklam przez naszych partnerów. Szczegóły znajdziesz w naszej polityce prywatności. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, zablokuj pliki cookies w przeglądarce.

Zamknij