Drzwi przylgowe - opis, zastosowanie, zalety, wady, producenci

Drzwi przylgowe - krótka charakterystyka i możliwości zastosowania

Zastosowanie drzwi przylgowych jest równie często co stosowanie drzwi bezprzylgowych, znanych też pod nazwą drzwi bezfelcowych. Pamiętajmy jednak, że skrzydła bezprzylgowe z ościeżnicami różnią się od ościeżnic przylgowych, a także i zawiasów przylgowych. Z tego też względu powinniśmy wiedzieć, który konkretnie typ drzwi nas interesuje.

W pierwszej kolejności zacznijmy od tego, że drzwi przylgowe charakteryzują się typowym wykończeniem krawędzi skrzydła ze wcięciem. Wcięcie to nazywane jest przylgą, dlatego, że w pewnym sensie łączy się z ościeżnicą, a dokładniej zachodzi na nią. W przypadku drzwi przylgowych mamy widoczne zawiasy przylgowe, co jest typowym elementem charakterystycznym, natomiast drzwi bezfelcowe zbudowane są w inny sposób, bo skrzydło bezprzylgowe łączy się z ościeżnicą w jedną całość, sprawiając wrażenie jednej płaszczyzny.

Zastosowanie tego rodzaju drzwi wewnętrznych jest częściej spotykane, ponieważ są one powszechnie spotykane i klasyczne. W ich przypadku nie musimy obawiać się wystającego zamka, ponieważ przylga bardzo dobrze go ukrywa. Ponadto drzwi przylgowe sprawiają wrażenie lekkich, ze względu na krawędzie, które są wyraźnie zaznaczone. Jeśli jednak komuś będą przeszkadzały widoczne zawiasy przylgowe, lepszym rozwiązaniem będą dla niego drzwi bezfelcowe. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o drzwiach wewnętrznych.

Popularne modele i producenci drzwi przylgowych

Drzwi przylgowe są powszechne na rynku budowlanym. Jednym z najbardziej cieszących się uznaniem są drzwi Porta. Drzwi Porta dostępne są w wielu modelach, dzięki czemu zyskujemy szerokie możliwości wyboru. Producent Porta gwarantuje nam wysoką jakość użytą do produkcji drzwi, a także atrakcyjne ceny. To właśnie z tego powodu wybór nad drzwiami Porta i pozytywne opinie na ich temat są tak częste.

Pamiętajmy jednak, że podczas wyboru odpowiednich drzwi przylgowych, powinniśmy znać wymiary i wiedzieć, jaka ościeżnica przylgowa będzie najbardziej się nadawała. Ościeżnica przylgowa, czy też bezprzylgowa, tak samo, jak i skrzydło bezprzylgowe i przylgowe, dostępna jest w wielu wymiarach, które powinno się znać, jeśli nie zamawiamy drzwi na wymiar.

Drzwi przylgowe - opis, zastosowanie, zalety, wady, producenci

Stylowe drzwi wejściowe - zobacz ceny!

Przy wyborze drzwi musimy pamiętać o tym, by określić wzór, kolor i styl, w jakim mają być utrzymane nasze drzwi. Drzwi przylgowe charakteryzują się tym, że dostępne są w tylu stylach, abyśmy z powodzeniem mogli znaleźć idealny wzór dla siebie. Świetnie odnajdą się one praktycznie we wszystkich pomieszczeniach, natomiast jeśli szukamy czegoś bardziej nowoczesnego i minimalistycznego, to warto zdecydować się na zakup drzwi bezfelcowych, które przeznaczone są do nowoczesnych, prostych i minimalistycznych pomieszczeń. Sprawdź także ten artykuł o standardowych wymiarach drzwi.

Gdzie kupić te drzwi wewnętrzne i jakie są ich ceny

Decydując się na montaż drzwi, powinniśmy ustalić, jakich drzwi potrzebujemy i jaki mamy na nie budżet. Dlatego też powinniśmy poznać wady i zalety poszczególnych rodzajów drzwi. Drzwi przylgowe cieszą się dobrą opinią wśród klientów, głównie przez wzgląd na ilość zalet, które posiadają.

Pierwszą z nich jest to, że montowanie drzwi tego typu jest bardzo proste. Poza tym są one dostępne w niższych cenach niż bezprzylgowe rozwiązania. Dodatkowo regulacja zawiasów jest również prostsza. Jak możemy zauważyć, drzwi przylgowe nie mają praktycznie wad, w przeciwieństwie do droższych i bardziej skomplikowanych w montażu drzwi bezprzylgowych.Jeśli chodzi natomiast o same ceny za drzwi bezprzylgowe, są one zróżnicowane. Przede wszystkim różnią się one pod względem producenta i modelu. Kolejnym aspektem jest materiał, z którego są wykonane oraz wielkość drzwi, bo nie zapominajmy, że im większe drzwi, tym cena za nie też jest większa. Cena może zależeć również od miejsca zakupu, ponieważ wielokrotnie taniej możemy zakupić drzwi przylgowe przez internet niż w sklepie stacjonarnym. A może zainteresuje cię także ten artykuł o wyborze drzwi pokojowych?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny