W jaki sposób jest konstruowana rama do drzwi ukrytych? 

Standardowo, jest to rama wykonywana z aluminium, która jest w specjalny sposób zaprawiana tak, aby nie ulegała ona korozji. Dodatkowo, na ramę nanosi się farbę podkładową- ostatnią warstwę może natomiast stanowić farba akrylowa w dowolnym kolorze- taka, która pozwoli na uzyskanie najbardziej pożądanego efektu we wnętrzu. Co istotne, rama musi spełniać wysokie standardy wytrzymałościowe. Dzięki jej odpowiedniej konstrukcji będzie w pełni odporna na ewentualne pęknięcia czy załamania jej struktury. Rama stanowi więc bardzo solidną i stabilną konstrukcję, która może być bez przeszkód użytkowana przez lata. Dodatkiem do ramy są dedykowane zaślepki na zawiasy, które je zabezpieczają i pozwalają na bardzo estetyczny efekt wizualny. Zawiasy można regulować tak, aby drzwi zlicowane ze ścianą z ukrytą ościeżnicą mogły być komfortowe w użytkowaniu na co dzień. Efekt wizualny jest zaskakujący, minimalistyczny i bardzo estetyczny. 

Drzwi ukryte- czym są i kiedy warto je zastosować?
Drzwi ukryte- czym są i kiedy warto je zastosować?

http://kluczserwis.com.pl/drzwi/

Drzwi, które są praktycznie niewidoczne 

Tak naprawdę, drzwi ukryte można z powodzeniem zainstalować w każdym budynku. Uda się je zamontować w ścianie murowanej, ale też w ścianie opartej o płyty OSB, gdzie ramę przytwierdza się do metalowych stelaży konstrukcji ścian. Samo skrzydło drzwiowe zostaje w taki sposób przygotowane w procesie produkcji, aby była możliwość jego łatwego pomalowania farbą akrylową lub też lakierem. Istnieje także możliwość zakupu drzwi w dowolnym, wybranym kolorze z dostępnej palety wzorów. To jednak nie wszystko. Warto zauważyć, że drzwi zlicowane ze ścianą z ukrytą ościeżnicą to rozwiązanie, które można w bardzo wielu aspektach dostosować do własnych oczekiwań i można je personalizować na wiele sposobów. Oprócz tego, że można je zamówić w wybranym kolorze, można je też samodzielnie pomalować na dowolny kolor. To jednak nie wszystko. Drzwi te można również pokryć tapetą, a nawet można umieścić na nich lakierowane szkło, fornir, mikrocement czy też panele ścienne w wybranym wzorze. To naprawdę wiele opcji do wykorzystania, które sprawiają, że jest to produkt niemalże idealny, który sprawdzi się w każdym domu. 

Drzwi do zadań specjalnych 

Drzwi ukryte sprawdzą się więc w dwóch sytuacjach- wtedy, kiedy zamiarem inwestora będzie ich maksymalne ukrycie poprzez ich zlicowanie ze ścianą, a także wtedy, kiedy zamiarem projektanta będzie stworzenie ciekawego elementu aranżacyjnego i ich niebagatelne wyeksponowanie. Z jednej strony mogą stać się jednym z najbardziej minimalistycznych elementów wykończenia- mogą być bowiem proste, nie zwracające na siebie uwagi, ale jednocześnie praktyczne i funkcjonalne. Z drugiej strony można je pięknie udekorować i z ich wykorzystaniem zaakcentować daną przestrzeń czyniąc ją wyjątkową. Drzwi można montować samodzielnie lub też skorzystać z usług montażowych wyspecjalizowanych firm. Z pewnością poleca się ich stosowanie w małych mieszkaniach, gdzie poprzez swój minimalistyczny charakter mogą sprawić, że przestrzeń zostanie optycznie powiększona. 

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 20,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny