Drzwi zewnętrzne

Drzwi zewnętrzne to ruchoma przegroda, służąca do zamykania i uszczelniania otworów w ścianach zewnętrznych. Drzwi zewnętrzne pełnią wieloraką funkcję. Tworzą szczelną barierę, która zabezpiecza pomieszczenie przed bezpośrednim wpływem warunków pogodowych, stanowią zabezpieczenie antywłamaniowe i zapewniają prywatność mieszkania lub domu. Drzwi zewnętrzne są na ogół wykonane z metalu, drewna lub elementów drewnopodobnych.

Rodzaje i właściwości drzwi zewnętrznych

Zapoznaj się z informacjami na temat drzwi zewnętrzne. Nasze sprawdzone porady związane z drzwi zewnętrzne pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Drzwi przeciwpożarowe - ceny, porady i co jeszcze warto wiedzieć

Drzwi przeciwpożarowe - ceny, porady i co jeszcze warto wiedzieć

Drzwi przeciwpożarowe charakteryzują się dość wysoką ceną, dlatego w dalszym ciągu wielu inwestorów nie decyduje się na ich zakup i montaż. Jednak ze względów bezpieczeństwa budynku i przebywających w nim osób, drzwi ppoż wydają się bardzo dobrym rozwiązaniem. Wymagania przeciwpożarowe stawiane budynkom przez polskie i unijne prawo to kolejny czynnik, który powinien być brany pod uwagę przy wyborze drzwi. Co warto wiedzieć na temat drzwi przeciwpożarowych? Dlaczego warto zastanowić się nad wyborem właśnie takiego rozwiązania? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej.
, 12 lipca 2017

Drzwi zewnętrzne wejściowe - wszystko co musisz wiedzieć

Drzwi zewnętrzne wejściowe - wszystko co musisz wiedzieć

Drzwi zewnętrzne to inwestycja na lata, która powinna zostać dobrze przemyślana. Drzwi zewnętrzne powinny harmonizować z całą bryłą budynku, ale przede wszystkim powinny być solidne, trwałe oraz stanowić integralną część izolacyjną domu. Ponadto drzwi wejściowe do domu, mieszkania czy firmy powinny być zabezpieczone przed włamaniem i wykonane z dobrych materiałów. Obecnie oferta drzwi na polskim rynku może przytłoczyć swoją różnorodnością. Warto poznać rodzaje drzwi oraz producentów drzwi i dopiero wtedy podjąć ostateczną decyzję. Przedstawiamy wszystkie niezbędne informacje na temat drzwi zewnętrznych.
, 18 czerwca 2017

Drzwi aluminiowe zewnętrzne - co warto o nich wiedzieć, jakie są ceny?

Drzwi aluminiowe zewnętrzne - co warto o nich wiedzieć, jakie są ceny?

Drzwi zewnętrzne powinny być wykonane z wytrzymałych i szczelnych materiałów. Aspekt wizualny czyli to jak drzwi zewnętrzne będą się prezentowały również jest bardzo ważny. Stolarka aluminiowa posiada cechy które sprawiają, że jest chętnie wybierana jako drzwi różnego typu. Poznaj cechy charakterystyczne drzwi aluminiowych i zdecyduj czy odpowiadają na Twoje potrzeby.
, 22 maja 2017

Drzwi antywłamaniowe - porady przy wyborze, ceny

Drzwi antywłamaniowe - porady przy wyborze, ceny

Dom powinien być nie tylko komfortowy, dobrze ocieplony i ładnie utrzymany, lecz również bezpieczny.  W tym celu montuje się drzwi antywłamaniowe, które mają za zadanie ochronę mienia właścicieli budynku. Włamanie do mieszkania czy domu jednorodzinnego to realne zagrożenie. Im trudniejsze będzie to przedsięwzięcie dla włamywacza, tym mniejsza szansa, że do niego dojdzie. Jednak drzwi antywłamaniowe to ogólna nazwa, która określa jedynie pewną grupę drzwi, które mogą się bardzo różnić między sobą odpornością na włamanie. Sprawdzamy, jakie są rodzaje drzwi tego typu oraz, co warto wiedzieć, decydując się na ich zakup i montaż.
, 9 maja 2017

Samodzielny montaż drzwi wewnętrznych i zewnętrznych

Samodzielny montaż drzwi wewnętrznych i zewnętrznych

Drzwi i okna montuje się na podobnych zasadach. Montaż drzwi zewnętrznych i okien jest jednak kluczowy dla zachowania prawidłowej gospodarki cieplnej w budynku. Nieprawidłowo zamontowane drzwi zewnętrzne mogą wpływać bezpośrednio na duże straty ciepła oraz być przyczyną powstawania tak zwanych mostków cieplnych. W jaki sposób przeprowadzić montaż drzwi zewnętrznych? Jak zamontować drzwi wewnętrzne? W jakie narzędzia należy się wyposażyć? O czym należy pamiętać podczas montażu? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej.
, 29 marca 2017

Montaż drzwi - cennik 2017 po województwach

Montaż drzwi - cennik 2017 po województwach

, 2 stycznia 2017

Jakie zewnętrzne drzwi wejściowe wybrać ? Przegląd najlepszych modeli na rynku

Jakie zewnętrzne drzwi wejściowe wybrać ? Przegląd najlepszych modeli na rynku

Drzwi wejściowe powinny być solidne, trwałe, wykonane z wysokojakościowych materiałów a także powinny być estetyczne i stanowić ozdobę budynku. Na rynku istnieje szeroki wybór drzwi wejściowych, wielu różnych producentów tak więc przed zakupem należy sprecyzować swoje preferencje i usystematyzować wiedzę potrzebną do właściwej decyzji zakupowej.
, 22 kwietnia 2016

Daszki nad drzwi wejściowe – radzimy co wybrać?

Daszki nad drzwi wejściowe – radzimy co wybrać?

Daszek nad drzwiami wejściowymi do domu stanowi ozdobę i przyjazny dla oka element dekoracyjny. Spełnia też funkcje ochronne drzwi wejściowych przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych, takich jak opady deszczu czy śniegu.  Możemy wykonać go samodzielnie, zlecić budowę specjaliście lub kupić gotowy daszek nad zewnętrzne drzwi wejściowe do samodzielnego montażu. Nasza rekomendacja? Zrób to sam!
, 29 kwietnia 2016

Cennik usług budowlanych - najpopularniejsze usługi

Cennik usług budowlanych - najpopularniejsze usługi

Cennik usług budowlanych możemy ogólnie podzielić na trzy główne kategorie: roboty dachowe, ciesielskie i dekarskie; roboty murarskie i tynkarskie oraz roboty wykończeniowe. Poniżej przedstawimy orientacyjne ceny tych, z których korzystamy najczęściej w czasie trwania inwestycji.
, 21 grudnia 2016

Ile kosztują okna tarasowe z drzwiami?

Ile kosztują okna tarasowe z drzwiami?

Drzwi oraz okna tarasowe otwierają wnętrza pomieszczeń i efektownie doprowadzają promienie słoneczne. Niegdyś stosowano wyłącznie tradycyjne okna PCV i drzwi jedno, lub dwu skrzydłowe. Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne cenowo, jednak posiada dość duże ograniczenia rozmiarowe. Alternatywą dla tradycyjnych okien i drzwi tarasowych stały się konstrukcje harmonijkowe, przesuwne oraz HS. Wszystkie te typy okien charakteryzują się nieco innymi walorami użytkowymi.
, 5 lutego 2017

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem - systemy alarmowe i nie tylko

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem - systemy alarmowe i nie tylko

Pozbawione zabezpieczeń domy jednorodzinne stanowią bardzo łatwy kąsek dla każdego włamywacza. Tak naprawdę niewielu właścicieli domów myśli o solidnej ochronie domu. Aby uniknąć tej niepożądanej wizyty, poniżej przedstawiamy kilkanaście rozwiązań, które pomogą zabezpieczyć nasz dom, a nawet stworzyć z niego prawdziwą fortecę. Monitoring domu, systemy alarmowe, wynajęcie agencji ochrony czy po prostu solidne drzwi antywłamaniowe to podstawy bezpiecznego domu.
, 25 kwietnia 2016

Najlepsze drzwi antywłamaniowe na rynku

Najlepsze drzwi antywłamaniowe na rynku

Coraz więcej domów posiada zmyślne zabezpieczenia takie jak monitoring, mające na celu chronić nasz dobytek przed niepożądanymi gośćmi. Jednym z najistotniejszych elementów są tutaj drzwi antywłamaniowe, które stanowią podstawę domowego systemu ochrony. Czy wiesz jednak, na co zwrócić uwagę, podczas ich wyboru?
, 28 kwietnia 2016

Rolety zewnętrzne antywłamaniowe – koszty, które wybrać

Rolety zewnętrzne antywłamaniowe – koszty, które wybrać

Wiele osób zastanawia się czy warto inwestować w zewnętrzne rolety antywłamaniowe na okna drewniane. Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na to pytanie, bowiem wszystko zależy od miejsca w którym rolety mają być umieszczone. Tego typu produkty wiążą się z dość dużym wydatkiem, dlatego nie opłaca się umieszczać ich na piętrach bloków czy też na wyżej położonych oknach domów jednorodzinnych. Z kolei w niskim domku, położonym z dala od sąsiadów, zewnętrzna roleta antywłamaniowa może być bardzo przydatnym i funkcjonalnym rozwiązaniem.
, 24 kwietnia 2016

Drzwi zewnętrzne - ceny, cechy antywłamaniowe, porady na temat wyboru

Drzwi zewnętrzne stanowią podstawowy element kubatury budynku. Zarówno skrzydło drzwiowe jak i ościeżnice muszą być odporne na działanie zmiennych warunków pogodowych. Otwory zewnętrzne mogą być stale narażone na działanie silnych promieni słonecznych, ujemnych temperatur oraz wilgoci. Dlatego warto zadbać o to, by drzwi były możliwie jak najlepiej zabezpieczone.

Obecnie dużą popularnością cieszą się drzwi stalowe, które nadają się do mieszkań, domów jednorodzinnych, budynków użyteczności publicznej, a także jako drzwi techniczne. Drzwi stalowe posiadają dodatkową warstwę ocieplenia, dzięki czemu stanowią szczelną przegrodę termoizolacyjną. Na szczególną uwagę zasługuje także ich cena. Za standardowe drzwi stalowe (plus ościeżnice i montaż) zapłacimy od 1 600 zł. Cena może się różnić w zależności od konkretnego producenta.

Niestety drzwi zewnętrzne stalowe nie zapewniają optymalnej izolacji akustycznej. Dlatego niektórzy inwestorzy nadal decydują się na drzwi drewniane. Zarówno ościeżnice, jak i drzwi drewniane stanowią efektywną barierę dla dźwięków i zmiennych temperatur. Dzięki temu mogą być z powodzeniem stosowane w budynkach znajdujących się blisko ulic oraz gwarnych chodników. Jedynym dużym minusem, którym charakteryzują się drzwi drewniane jest wyższa cena zakupu. Za ościeżnice i skrzydło drewniane szerokości 90 cm często trzeba zapłacić ponad 3 000 zł. Cena za owe produkty waha się w zależności od producenta i gatunku drewna (dąb, orzech itp).

Zarówno drzwi drewniane jak i drzwi stalowe powinny być trwałe oraz wykonane z dobrej jakości materiałów. Wszystkie drzwi zewnętrzne (podobnie jak drzwi wewnętrzne) stanowią efektowną ozdobę domu bądź mieszkania. Dlatego przed zakupem konkretnego modelu warto zasięgnąć stosownych informacji. Zapytajmy sprzedawcy jakie produkty wchodzą w skład zestawu, jaka jest paleta barw (orzech, klon, wenge), parametry termoizolacyjne, klasa antywłamaniowa oraz cena. Drzwi zewnętrzne stalowe i drzwi drewniane są tworzone przez wielu producentów. Liderami działającymi na polskim rynku są firmy Porta oraz Gerda.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat drzwi zewnętrznych, zajrzyj do tego działu. Obejrzysz w nim drzwi wewnętrzne i zewnętrzne, zobaczysz jak wybrać idealną ościeżnice oraz skrzydła drzwi. Na dole strony znajdziesz też listę powiązanych tematów.

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij