Drzwi zewnętrzne

Drzwi zewnętrzne to ruchoma przegroda, służąca do zamykania i uszczelniania otworów w ścianach zewnętrznych. Drzwi zewnętrzne pełnią wieloraką funkcję. Tworzą szczelną barierę, która zabezpiecza pomieszczenie przed bezpośrednim wpływem warunków pogodowych, stanowią zabezpieczenie antywłamaniowe i zapewniają prywatność mieszkania lub domu. Drzwi zewnętrzne są na ogół wykonane z metalu, drewna lub elementów drewnopodobnych.
Cennik drzwi i okien antywłamaniowych różnych producentów 2018
Cennik drzwi i okien antywłamaniowych różnych producentów 2018
Jak rozpoznać drzwi prawe i lewe? W którą stronę najwygodniej otwierać drzwi?
Jak rozpoznać drzwi prawe i lewe? W którą stronę najwygodniej otwierać drzwi?
Drzwi przeciwpożarowe - ceny, porady i co jeszcze warto wiedzieć
Drzwi przeciwpożarowe - ceny, porady i co jeszcze warto wiedzieć
Drzwi zewnętrzne wejściowe - wszystko co musisz wiedzieć
Drzwi zewnętrzne wejściowe - wszystko co musisz wiedzieć

Rodzaje i właściwości drzwi zewnętrznych

Drzwi zewnętrzne - ceny, cechy antywłamaniowe, porady na temat wyboru

Drzwi zewnętrzne stanowią podstawowy element kubatury budynku. Zarówno skrzydło drzwiowe jak i ościeżnice muszą być odporne na działanie zmiennych warunków pogodowych. Otwory zewnętrzne mogą być stale narażone na działanie silnych promieni słonecznych, ujemnych temperatur oraz wilgoci. Dlatego warto zadbać o to, by drzwi były możliwie jak najlepiej zabezpieczone.

Obecnie dużą popularnością cieszą się drzwi stalowe, które nadają się do mieszkań, domów jednorodzinnych, budynków użyteczności publicznej, a także jako drzwi techniczne. Drzwi stalowe posiadają dodatkową warstwę ocieplenia, dzięki czemu stanowią szczelną przegrodę termoizolacyjną. Na szczególną uwagę zasługuje także ich cena. Za standardowe drzwi stalowe (plus ościeżnice i montaż) zapłacimy od 1 600 zł. Cena może się różnić w zależności od konkretnego producenta.

Niestety drzwi zewnętrzne stalowe nie zapewniają optymalnej izolacji akustycznej. Dlatego niektórzy inwestorzy nadal decydują się na drzwi drewniane. Zarówno ościeżnice, jak i drzwi drewniane stanowią efektywną barierę dla dźwięków i zmiennych temperatur. Dzięki temu mogą być z powodzeniem stosowane w budynkach znajdujących się blisko ulic oraz gwarnych chodników. Jedynym dużym minusem, którym charakteryzują się drzwi drewniane jest wyższa cena zakupu. Za ościeżnice i skrzydło drewniane szerokości 90 cm często trzeba zapłacić ponad 3 000 zł. Cena za owe produkty waha się w zależności od producenta i gatunku drewna (dąb, orzech itp).

Zarówno drzwi drewniane jak i drzwi stalowe powinny być trwałe oraz wykonane z dobrej jakości materiałów. Wszystkie drzwi zewnętrzne (podobnie jak drzwi wewnętrzne) stanowią efektowną ozdobę domu bądź mieszkania. Dlatego przed zakupem konkretnego modelu warto zasięgnąć stosownych informacji. Zapytajmy sprzedawcy jakie produkty wchodzą w skład zestawu, jaka jest paleta barw (orzech, klon, wenge), parametry termoizolacyjne, klasa antywłamaniowa oraz cena. Drzwi zewnętrzne stalowe i drzwi drewniane są tworzone przez wielu producentów. Liderami działającymi na polskim rynku są firmy Porta oraz Gerda.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat drzwi zewnętrznych, zajrzyj do tego działu. Obejrzysz w nim drzwi wewnętrzne i zewnętrzne, zobaczysz jak wybrać idealną ościeżnice oraz skrzydła drzwi. Na dole strony znajdziesz też listę powiązanych tematów.

CZYTAJ WIECEJ
Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij