Zalety zewnętrznych drzwi z drewna - klasyka? A może połączenie z modernistycznym designem?

Naturalne drewno, z którego już od wielu lat wykonywane są drzwi zewnętrzne do domów i mieszkań, posiada cały szereg zalet. Po pierwsze, jest naprawdę świetnym termoizolatorem. Drzwi wejściowe wykonane z drewna, tworzą wytrzymałą barierę przeciwko zmianom temperatur. Ponadto, dzięki właściwościom akustycznym drewna tłumią również dźwięki dochodzące z zewnątrz, co ma znaczenie szczególnie w przypadku domów jednorodzinnych, znajdujących się przy drodze. Naturalne drewno prezentuje się bardzo elegancko i klimatyczne. Niezależnie od wybranego rodzaju i odcienia drewna, drzwi takie będą zdecydowanie ponadczasowe i stylowe. Decydując się na drzwi zewnętrzne drewniane, będziemy mieć pewność, że przez wiele kolejnych lat będą chronić mieszkańców, a także po prostu cieszyć oko. Drewno nigdy nie wychodzi z mody. Pasuje też praktycznie do każdego budownictwa. Jeśli stawiasz na styl modernistyczny to drewniane drzwi zewnętrzne wcale nie muszą nie pasować! Wręcz przeciwnie! Obecnie takie połączenie jest na topie, a projektanci potrafią tak łączyć materiały i style, że zachwycisz swoich gości.

A może drzwi zewnętrzne aluminiowe?

Słysząc frazę drzwi zewnętrzne aluminiowe, na pewno w naszej głowie pojawia się skojarzenie jakim jest nowoczesność i wytrzymałość. Nic dziwnego, drzwi wykonane z aluminium są niesamowicie solidne, trwałe i innowacyjne. Solidna budowa i wykorzystanie wysokiej jakości materiałów gwarantują, że w trakcie użytkowania drzwi nie krzywią się, ani nie odkształcają. Sprawia to, że przez naprawdę długi okres czasu zachowują wszystkie swoje najważniejsze zalety. Co ważne, mimo iż są lżejsze od drzwi ze stali, wykazują porównywalną do nich wytrzymałość. Nowoczesne technologie, które stosowane są w tym przypadku, pozwalają uzyskać stosunkowo niski współczynnik przenikania ciepła. Drzwi aluminiowe będą więc zapobiegać utracie ciepła czy nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń. Ponadto, tak jak w przypadku drzwi z drewna, cechuje je wysoka dźwiękoszczelność. Nakładkowe drzwi aluminiowe sprawdzą się szczególnie w przypadku osób, którym zależy na minimalistycznym i bardzo stylowym  wyglądzie wnętrz i elewacji. Bardzo często stosowane są więc w projektach nowoczesnych willi i rezydencji. 

Drzwi wykonane z drewna mogą być lepszym wyborem dla osób ceniących sobie, także w elementach użytkowych, tradycję i naturalność. Drzwi zewnętrzne aluminiowe natomiast, doskonale wpasują się do nowoczesnych, a nawet futurystycznych projektów. Spełniają także walory bezpieczeństwa. Są również bardziej odporne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Cechuje je prostota w utrzymaniu, Jeśli w dalszym ciągu nie wiesz jakie drzwi wejściowe wybrać poszukaj po prostu modelu którego wygląd spodoba Ci się bardziej i lepiej dopasuje się do aranżacji wnętrz Twojego domu, a w kwestiach dotyczących parametrów użytkowych skorzystaj z porady specjalisty czy doradcy w salonie sprzedaży. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem producenta stolarki zachęcamy do zapoznania się z ofertą DAKO. To zaawansowane technologicznie rozwiązania, które łączą w sobie funkcjonalność z bezpieczeństwem i nietuzinkowym designem. Rozwiązania skrojone na miarę Twoich potrzeb? Sprawdź!

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej