Efektowne powitanie przez drzwi zewnętrzne z dostawką boczną

Zalety drzwi zewnętrznych z dostawkami

Boczna część nowego wejścia do domu może być wyposażona w różne przeszklone wycięcia. Dzięki temu korytarz albo strefa wejściowa domu staje się lepiej oświetlona naturalnym światłem. Przeszklenie bywa przy tym w wariancie matowym ewentualnie w formie ornamentu, przesłaniając wgląd w głąb mieszkania. Dostawka nie musi również koniecznie oznaczać zwiększonego ryzyka włamania, ponieważ nowoczesne drzwi z dostawkami zapewniają obecnie wysokie zabezpieczenie.

Przeszklone drzwi zewnętrzne z dostawką są nie mniej bezpieczne niż na przykład pojedyncze drzwi Dierre. Wymiary wstawek i grube, laminowane szkło zapewniają ochronę i spełniają wysokie wymagania bezpieczeństwa przed włamaniem. Specjalna szyba chroni również przed urazami, ponieważ folia zapobiega odpryskowi szkła, a odłamki po rozbiciu szyby są nadal z nią związane. Ten efekt daje dodatkowy aspekt zabezpieczenia, gdyż otwarcie drzwi jest wciąż utrudnione.

Drzwi z dostawką boczną są przede wszystkim pomyślane jako designerski element domu. Zwłaszcza w przypadku dużych domów standardowe drzwi wejściowe często nie pasują do zaplanowanego wyglądu całości. Na rynku istnieje wiele dobrej jakości drzwi, które wyróżnia wysoka jakość wykonania i przystępne ceny. Nawiasem mówiąc, cena drzwi Gerda bywa zwykle niższa niż drzwi Dierre. Uwzględnienie w projekcie domu dostawek poprawia wyraźnie obraz fasady, a wejście staje się stylowym elementem architektury.

Ceny drzwi do domu z dostawką

Cena drzwi zewnętrznych z dostawką waha się w szerokim zakresie w zależności od wymiarów, jakości wykonania i materiałów. Oto kilka przykładów en drzwi różnych producentów:

  • Drzwi GERDA OPTIMA DUO 60 – są w wersji pełnej i przeszklonej, dostępne w wielu kolorach. Cena drzwi Gerda tego typu wynosi ok. 3900 zł.
  • Drzwi AFB 410,1 – cena drzwi ok. 8600 zł. Do wyboru rozmaite kolory, np. białe, antracyt, dąb, mahoń, orzech.
  • Drzwi AGMAR Dominus – cena od 3700 zł. Mogą być białe, dębowe, antracyt, mahoń i inne.
  • Drzwi HÖRMANN Futura 801AF – ceny od 18200 zł.
  • Drzwi MIKEA – cena od 2800 zł.
  • Drzwi INSPIRO – cena od 4500 zł. Szeroki wybór kolorów, szerokości i rodzaju przeszklenia.

Drzwi zewnętrzne z dostawką z różnych materiałów

Drewniane drzwi do domu

Drewno jako materiał budowlany od wieków nie straciło nic na swojej popularności. W latach 20. ubiegłego wieku drewniane drzwi, okna i inne elementy zaczęto zastępować tworzywami sztucznymi. Rozwijane intensywnie materiały syntetyczne stały się alternatywą dla drewna i metalu. Nic jednak nie jest w stanie zastąpić prawdziwego, naturalnego uroku drewna. Szczególna, przytulna atmosfera może być roztaczana jedynie przez masywne drzwi drewniane. Od zewnątrz drewniane drzwi zdają się gorąco zapraszać gości i domowników, a od wewnątrz prezentują się jako cenny mebel. Są nie tylko mocne i wytrzymałe, ale też zapewniają dobrą izolację cieplną i akustyczną.

Rozmaite gatunki drewna i lazury sprawiają, że drzwi stają się elementem ogólnego wystroju domu, który na dodatek łatwo można zmienić. Czy to z klasycznymi rzeźbami, czy całkiem nowoczesne; ze szklanymi wstawkami albo w litej formie – drzwi drewniane są odpowiednie do każdego stylu i gustu. Trzeba tylko pamiętać, że ten materiał wymaga należytej pielęgnacji i tylko dzięki regularnym zabiegom malowania albo olejowania długo zachowa swój wygląd i właściwości.

Drewno było i jest jednym z najbardziej wartościowych materiałów. Jako naturalny, odnawialny surowiec jest dzisiaj szczególnie przyjazne środowisku. Również przerabianie drewna i produkcja wyrobów z drewna należy do ekologicznie znośnych. Do wyrobu drzwi stosuje się zwykle takie gatunki, jak: sosna, świerk, modrzew, dąb albo meranti. Każde drewno posiada własne, specyficzne własności. Żaden inny materiał nie jest tak wszechstronny, indywidualny, a jednocześnie możliwy do dostosowania. Zachwyca ciepłem, elegancją i nadaje domowi szczególny urok. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o drzwiach zewnętrznych.

Stylowe drzwi do Twojego domu - sprawdź ceny!

Drzwi do domu z tworzyw sztucznych i aluminium

Drzwi z tworzyw sztucznych są w porównaniu z drewnianymi albo aluminiowymi nie tylko tańsze, ale też lżejsze i mniej skomplikowane w montażu. Dobrze wykonane drzwi wejściowe z tworzywa sztucznego tworzą bardzo dobrą barierę izolacyjną i mogą być wyposażone w elementy przeciwwłamaniowe. Są odporne na wpływ warunków atmosferycznych i łatwe w pielęgnacji. Możliwe są rozmaite wersje kolorystyczne, umożliwiające idealne dostosowanie do ogólnego stylu.

Białe drzwi zewnętrzne z dostawką w domu jednorodzinnym, a także rodzaje, producenci oraz opinie i ceny
Drzwi zewnętrzne z dostawką krok po kroku, czyli rodzaje, producenci, materiały, wady i zalety oraz montaż

Drzwi do domu z dostawką wykonane z tworzywa sztucznego zapewniają najwyższą jakość i są dostępne w różnych kolorach, wzorach przy optymalnym zabezpieczeniu. Wielu producentów oferuje nowoczesne drzwi białe albo w innych kolorach jako alternatywę dla drzwi drewnianych albo metalowych za niższą cenę. Drzwi z jedną dostawką boczną albo z dwiema, z przeszkleniem w rozmaitych wersjach, są wizytówką domu, dlatego należy wybrać model zgodny z ogólnym zamysłem architektonicznym budynku. Drzwi z tworzyw sztucznych wykazują liczne zalety, między innymi: dużą trwałość, odporność na włamanie, dobrą izolacyjność cieplną i akustyczną oraz łatwość w pielęgnacji.

Drzwi z aluminium należą do wyrobów budowlanych o wyjątkowo korzystnych cechach. Trwały i mocny materiał jest idealny na duże konstrukcje, które zachowują przy tym lekkość i stabilność. Aluminium jest też szczególnie łatwe do pielęgnacji: powierzchnia nie brudzi się i nie wymaga specjalnych zabiegów. W połączeniu ze sprawdzonym systemem rygli i zamków tworzy estetyczną i stylową ochronę przed włamaniem. Dodatkowego uroku nadają drzwiom stylowe dostawki.

Montaż drzwi - znajdź fachowca w Twoim mieście
Wybierz z ponad 38 000 polecanych specjalistów od montażu drzwi z serwisu Fixly:

Specjalne drzwi zewnętrzne z dostawką – drzwi francuskie

Okazały budynek powinien posiadać imponujące wejście, które już z daleka zwraca uwagę i podziw. Nie tylko historyczne budynki, ale coraz częściej również nowoczesne, bywają wyposażone w jedne z najbardziej eleganckich rodzajów drzwi. Chodzi o tak zwane drzwi francuskie.

Przypominają one drzwi z dostawką, którą można otwierać. Oba skrzydła drzwi są ruchome, przy czym tylko jedno może być wykorzystywane niezależnie. Skrzydło francuskie jest zwalniane specjalnym urządzeniem, kiedy drugie skrzydło drzwi jest już otwarte. Takie drzwi wejściowe z podwójnym skrzydłem są bardzo praktyczne, ponieważ ich wymiary pozwalają na wnoszenie dużych przedmiotów. Podkreślić należy też wygląd drzwi, dający wrażenie przestronności i gościnności.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 90,6% czytelników artykuł okazał się być pomocny