Dulux - przegląd oferty, ceny, opinie, kolory, porady zakupowe

Dulux to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek farb emulsyjnych na świecie. Powstała w Wielkiej Brytanii już w 1932 roku. Dziś w ofercie każdego sklepu czy marketu budowlanego znajdziemy wybór farb tej marki. Dlatego też sprawdzimy najciekawsze propozycje tego popularnego producenta. Podamy również ceny wybranych produktów.

Farby z Duluxa – linia EasyCare

EasyCare to hydrofobowe farby z Duluxa do ścian wewnętrznych. Co kryje się pod hasłem hydrofobowe? Odpowiedź jest bardzo prosta, tego typu farby odpychają płynne zabrudzenia. Do tego są plamoodporne i przepuszczają parę wodną. Dzięki temu pomalowana nimi ściana będzie świetnie wyglądać przez długi czas. Warto też dodać, że farby z linii EasyCare są odporne na szorowanie i zmywanie. Wysoka jakość i dobre opinie użytkowników mają swoje odzwierciedlenie w cenie produktu. Za 2,5 litra opisywanej farby zapłacimy około 55-60 zł. Tymczasem 5 litrowy pojemnik kosztuje już około 100 zł.

Kolejną ciekawą propozycją marki Dulux jest linia Kolory Świata. Są to lateksowe emulsje do ścian i sufitów z matowym wykończeniem. Występują w aż 81 kolorach, dzięki czemu mamy wiele możliwości do wyboru. Trzeba też dodać, że te farby również są odporne na zmywanie. Do tego odznaczają się świetnymi parametrami krycia. Teraz czas na ważną kwestię, jaką są ceny. Kolory Świata zazwyczaj są dostępne w 2,5 lub 5 litrowym pojemniku. Za pierwszy zapłacimy średnio nieco ponad 40 zł. Tymczasem 5 litrowe wiaderko farby kosztuje około 100 zł.

Zewnętrzne farby Dulux

W ofercie marki Dulux znajdziemy też serię produktów do zastosowania na zewnątrz budynku. Jako przykład możemy podać emulsje gruntujące do przygotowywania powierzchni przed malowaniem. Obok nich popularnością cieszą się białe farby podkładowe. Dzielą się na dwie ciekawe odmiany. Pierwsza służy do pokrywania drewna, druga zaś została przygotowana dla powierzchni gładkich i szklistych. Do wyboru mamy też szybkoschnącą farbę do drewna i metalu. Dobrymi opiniami może też pochwalić się wodna emalia do metalu i drewna.