Duże naklejki na ścianę – wzory, opinie, ceny, przyklejanie krok po kroku

Naklejki ścienne – popularne wzory

Duże naklejki na ścianę tworzą spektakularny efekt. Jednak przy wyborze nalepek nie powinniśmy kierować się wyłącznie rozmiarami, ale przede wszystkim przedstawianym motywem. Dodatkowo warto wyobrazić sobie efekt końcowy, tak aby kalkomania rzeczywiście współgrała z resztą pomieszczenia. Dlatego za chwilę przyjrzymy się najpopularniejszym wzorom.

Nalepki na ścianę w dużych rozmiarach, najlepiej zaprezentują się przestronnych powierzchniach. Najlepiej, aby na ich tle nie znajdowały się żadne masywne meble, które swoją obecnością mocno zakłócałyby cały wystrój. Dobrze jest dopasować także kolorystykę. Nie zawsze modny motyw dekoracyjny dobrze wkomponuje się w obecne kolory. Wtedy należy zadecydować albo o przemalowaniu ściany, albo o wyszukaniu lepiej dopasowanej wyklejanki.

Wśród najpopularniejszych wzorów dużych naklejek ściennych wymienimy m.in.:

  • Folie ozdobne przedstawiające drzewa – drzewo przedstawione na popularnych naklejkach, może mieć wyjątkowo urozmaicony charakter. Wśród motywów znajdziemy tylko kontury przedstawiające drzewa, jak i również kolorowe drzewo. Ciekawym połączeniem są naklejki ścienne przedstawiające rozbudowane korony gałęzi, wśród których możemy wkomponować ramki ze zdjęciami.
  • Naklejki na ścianę dla dzieci – bardzo liczna grupa naklejek, która nie ogranicza się wyłącznie do kolorowych wyklejanek, chociaż te stanowią zdecydowaną większość. Wyszukując naklejki na ścianę dla dzieci, bardzo często natrafimy na czarne obrysy zwierząt, drzew, krajobrazów lub motywów roślinnych. Oczywiście wszystkie wzory są dopasowane do wieku dzieci.
  • Folie ozdobne z motywami roślinnymi – kwiaty, liście, owoce, a także różnego rodzaju roślinne kompozycje, udekorują niemalże każdą przestrzeń. Naklejki ozdobne w rozmiarze XXL, odnajdą się przede wszystkim w takich pomieszczeniach, jak salon lub sypialnia. Jeżeli jednak motywy roślinne przedstawia folia samoprzylepna odporna na wilgoć, to możemy pokusić się o ich usytuowanie również w kuchni, a nawet w łazience.
  • Duże naklejki na ścianę przedstawiające napisy – chociaż pojedyncze napisy na naklejkach nie zajmują zbyt wiele miejsca, to już całe cytaty do efektywnego wyeksponowania, potrzebują sporej powierzchni. Wyklejanki z cytatami idealnie zaprezentują się nad łóżkiem w sypialni lub nad zestawem wypoczynkowym w salonie.
  • Naklejki ścienne z podkładem tablicowym – folie ozdobne umożliwiające pisanie po nich, jak po tablicy, łączą estetykę z pragmatycznym wykorzystaniem naklejek. Co ciekawe, nalepki na ścianę w postaci tablicy, nie ograniczają się wyłącznie do formy prostokąta. Bardzo często przybierają one różne formy, np. banerów, słoików lub ramek do zdjęć. A może zainteresuje cię także ten artykuł o naklejkach polecanych na szyby?

Zobacz polecane naklejki i ozdoby

Jak przykleić duże naklejki na ścianę?

Jeżeli martwisz się, że naklejki ścienne o dużych rozmiarach sprawiają spore trudności przy wyklejaniu, to niepotrzebnie. Folia samoprzylepna dostępna w sprzedaży najczęściej składa się z trzech warstw: warstwy podkładowej, transparentnej oraz właściwego wzoru. Kalkomania w tak dużych rozmiarach wymaga od nas nieco większej ostrożności, aby nie powstały żadne pęcherzyki powietrza. Jednak systematycznie odklejając warstwę podkładową, możemy z dużą precyzją nanieść wybrany wzór.

Zanim przejdziemy do nanoszenia naklejek, nie zapomnijmy o dokonaniu wcześniejszych przymiarek. Dzięki temu unikniemy ryzyka źle rozplanowanego wzoru. Przy mniejszych naklejkach, ewentualne błędy nie są tak widoczne. Natomiast duże nalepki na ścianę, które zostaną naniesione w nieprzemyślany sposób, mogą być w późniejszym czasie przysłonięte meblami lub innymi dekoracjami.

Naklejki dekoracyjne – ceny

Na pewno folia samoprzylepna na ścianę w rozmiarze XXL będzie dużo droższa od niewielkich motywów dekoracyjnych. Warto jednak dowiedzieć się, jaka będzie to różnica i czy zakup dużych naklejek jest rzeczywiście opłacalny. Należy mieć na uwadze, że bardzo dużo producentów nalepek proponuje wykonanie konkretnego wzoru na wymiar. Dzięki temu możemy jeszcze precyzyjniej dopasować naklejki dekoracyjne do planowanej przez nas aranżacji.Przykładowe ceny popularnych wzorów dużych naklejek ściennych

Nazwa produktu

Cena

Naklejki na ścianę dla dzieci, baletnica

19,98 zł

Naklejki dekoracyjne 69x120 cm, dmuchawiec – kolor ciemnobrązowy

69,98 zł

Naklejki ozdobne Historia 100x50 cm, czarne

69,98 zł

Kalkomania drzewo ramki 180x230 cm

71,50 zł

Wyklejanki mapa świata - eco

119,99 zł

Wyklejanki tablica kredowa XXL

99,00 zł

Okleiny meblowe Oak Robust 45 cm

8,38 zł/mb

Okleiny meblowe statyczne Sand 45 cm

37,48 zł/mb

Okleiny meblowe Aida Blue Gold 45x200 cm

17,98 zł/rolka

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny