Jakie funkcje pełni dywan, dywanik lub chodnik w przedpokoju?

Tkanina podłogowa może wydawać się na pozór zwyczajnym elementem dekoracyjnym, na który mało kto zwraca uwagę. To nie prawda! Okazuje się, że funkcja, jaką pełni dywan w przedpokoju, jest bardzo istotna. Jest to bowiem pomieszczenie, które zdobi i ociepla wnętrze, przyczyniając się do wyrabiania pierwszego wrażenia osoby wchodzącej. Dywany nowoczesne w przedpokoju to bardzo dobry wybór.

W uzyskaniu jak najlepszego wrażenia zdecydowanie pomóc może odpowiednio dopasowana tkanina podłogowa. Dywan, dywanik lub chodnik powinny być dopasowane wielkością i kształtem do geometrii wnętrza. Tkanina podłogowa w przedpokoju stanowi swego rodzaju wizytówkę domu, która już na wstępie powinna zachęcać do wejścia.

Kolejną bardzo ważną funkcją dywanu w przedpokoju jest gwarancja czystości w domu. Znajdujący się w przedpokoju dywan zbiera kurz i brud, który zatrzymywany jest tuż przy drzwiach wejściowych. Dzięki temu dalsze pomieszczenia są mniej narażone na zanieczyszczenia z zewnątrz. Inwestują w dywan do przedpokoju, nasza podłoga z pewnością nam za to podziękuje. Tkanina ochroni posadzkę przed zniszczeniem. Jeśli chcesz oszacować wydatki na zakup dywanu, wykorzystaj ten kalkulator kosztów wykończenia lub remontu wnętrz.

Przedpokój – rodzaje tkanin podłogowych

Dywan i dywaniki do przedpokoju – rodzaje

Możliwości wyboru dywanu lub innych tkanin podłogowych są ogromne. Przeróżne kształty, wzory i kolory sprawiają, że można dopasować tkaninę do każdego stylu wnętrza. Najpopularniejszymi dywanami są te w kształcie kwadratu i prostokąta, występujące w wielu wymiarach. Nawet okrągły dywan do przedpokoju może wyglądać naprawdę dobrze.

Dużym zainteresowaniem cieszą się także wąskie chodniki do przedpokoju. Tego typu dywany często można spotkać w wersji antypoślizgowej. To bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ chodnik kłopotliwie się nie przesuwa. Nowoczesne chodniki do przedpokoju są bardzo trwałe i wytrzymałe, a na dodatek elastyczne i miękkie. W połączeniu z ciekawym wzornictwem stanowią doskonałą dekorację nowoczesnych wnętrz. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o dywanach.

Ciekawą alternatywą dla dywanów podłogowych w przedpokoju, jest wykładzina PCV. Odpowiednio dobrana wykładzina będzie do złudzenia przypominała dywanową tkaninę. Na dodatek, funkcja dekoracyjna wykładziny PCV pod kątem wizualnym, niczym nie będzie odbiegała od dywanu.

Dywan do przedpokoju powinien być trwały, odporny na uszkodzenia i funkcjonalny. Ceny podgumowanych chodników nie są wysokie.
Dywan i dywaniki do przedpokoju - rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci

Ceny wybranych modeli znanych producentów

Dywany przeznaczone do przedpokoju posiadają różną cenę, która podyktowana jest m.in. ich kształtem oraz wielkością. Oczywiste jest, że za dywan zapłacimy znacznie więcej niż za dywaniki czy chodnik. Dla przykładu za dywan belgijskiej firmy Balta zapłacimy ok. 80 zł – 300 zł, natomiast za chodnik ok. 30 zł – 50 zł. Wszystkie rodzaje dywanów podłogowych w przystępnych cenach (już od 14 zł za mb) znajdziemy także w sieci Komfort. A może zainteresuje cię także artykuł z cennikiem prania dywanów?

Modne dywany w super cenach

Wykładzina PCV w przeróżnych wzorach i kolorystyce, dostępna jest np. w sieci sklepów Leroy Merlin w cenie oscylującej w granicach ok. 19 zł – 60 zł za metr kwadratowy. Za chodnik w tym samym sklepie zapłacimy od ok. 30 zł do nawet 300 zł. Najtaniej można nabyć chodnik do przedpokoju na popularnych aukcjach internetowych. Producent dywanów, forma Scandynavia, posiada w swojej ofercie chodniki do przedpokoju w cenach od ok. 5 zł (za 80 cm długości) do ok. 6 zł (za 110 cm).

Ci, którzy poszukują czegoś wyjątkowego i luksusowego, mogą skorzystać z ofert znanych producentów dywanów, takich jak Dywilan, Agnella czy Linie Design. Ceny za dywan do przedpokoju lub nowoczesne chodniki, oscylują tutaj w granicach ok. 300 zł – 20 000 zł. Jeśli szukasz inspiracji, sprawdź także artykuł z poradami, jak urządzić salon z szarą sofą.

Co wybrać i czym się kierować podczas wyboru?

Zastanawiając się nad dywanem do przedpokoju, warto wziąć pod uwagę geometrię pomieszczenia. Nie każdy kształt będzie pasował do każdego przedpokoju. Posiadając dosyć szerokie pomieszczenie, można śmiało zainwestować w kwadratowy lub okrągły dywan do przedpokoju. Natomiast jeśli przedpokój jest nieregularną bryłą, dobrze będą wyglądać małe dywaniki.

Kolejna rzecz to barwa. Warto wybrać ciemniejsze, stonowane kolory, na których zabrudzenia nie będą bardzo widoczne. Pastelowe i jasne kolory zdecydowanie odpadają. Wybierając dywan do przedpokoju, należy kierować się też rodzajem i długością włosia. Najlepiej sprawdzą się dywany płaskie lub z bardzo krótkim włosiem. Najlepsze są dywany i dywaniki, wykonane ze sznurka albo z juty. A może zainteresuje cię także artykuł o dywanach turkusowych?

Dywan podłogowy w przedpokoju narażony jest na zabrudzenia i przetarcia. Z tego względu powinien być bardzo wytrzymały. Ważne jest także, aby nie sprawiał kłopotów w utrzymaniu czystości. Praktyczną opcją są więc wąskie chodniki, ponieważ łatwo można je zwinąć i wynieść do wytrzepania i wyczyszczenia. Dywaniki do przedpokoju również nie sprawiają kłopotów podczas codziennego sprzątania.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 90,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny