Dywan ścienny – najważniejsze za i przeciw

Ruski dywan z PRL

Dywan ścienny był mocno rozpowszechniony w Rosji, gdzie pełnił funkcję ważnej dekoracji pomieszczeń. Dlatego dywan ścienny często nazywa się mianem ruskiego. Tak zwany dywan ruski przywodzi na myśl czasy PRL i niemodne już dzisiaj stylizacje aranżacyjne.

Dywan na ścianie z pewnością nie sprawdzi się w pomieszczeniach zainspirowanym stylem nowoczesnym ani minimalistycznym. Mimo wszystko dywany klasyczne nadal posiadają szereg możliwości zastosowania. Jeśli szukasz porad i inspiracji, przeczytaj także ten artykuł o dywanach pokojowych.

Ruski dywan może stać się elegancką dekoracją pomieszczeń zainspirowanych stylem rustykalnym. Niektóre modele okazują się całkiem eleganckie, a barwny dywan może efektownie podkreślić charakter pomieszczenia.

Warto także dodać, że zamieszczone na ścianie dywany klasyczne pełnią funkcję dodatkowej izolacji ściany. Dzięki temu mogą zwiększyć komfort użytkowania słabo zaizolowanych domków wczasowych. Jeśli chcesz oszacować wydatki na zakup dywanu, wykorzystaj ten kalkulator kosztów wykończenia lub remontu wnętrz.

Dywany na ścianie to relikat poprzedniej epoki, ale niektóre nowoczesne modele także dobrze prezentują się na ścianie.
Dywan na ścianie - czy taka aranżacja wnętrza ma jeszcze rację bytu?

Dekoracyjny dywan na ścianę nowoczesnego pomieszczenia?

Dekoracyjny dywan na ścianę nie musi wcale wiązać się z wątpliwą elegancją i reliktem przemijających czasów. W ofertach sprzedaży znajdziemy też bardzo eleganckie, a nawet luksusowe modele, które efektownie ozdobią nowoczesne ściany.

Dywan ścienny z naturalnego tworzywa nazywa się kilimem. Jest to popularne określenie, wskazujące na wełniany wątek oraz dwustronną dekoracje. Barwny kilim na ścianie często wiąże się z dekoracjami orientalnymi. Tego typu stylizacja może okazać się niebanalnym sposobem na przełamanie nudy w aranżacji pomieszczeń mieszkalnych.

Wybierając dekoracyjny dywan na ścianę, warto zainteresować się orientalnymi produktami perskimi. Coraz większą popularnością cieszy się także naturalny dywan ścienny z geometrycznymi, intensywnie zabarwionymi wzorami. Jeśli zainteresował cię ten temat, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o dywanach.

Dla kogo dywany klasyczne i nowoczesne na ścianę?

Okazuje się, że dekoracyjny dywan na ścianę nie poszedł jeszcze w zapomnienie. Co prawda starodawne produkty, które nazywa się ruskimi nie są w modzie. Jednak ich miejsce zajęły bardziej eleganckie produkty o orientalnym charakterze.

Barwny kilim na ścianie cieszy się coraz większą popularnością. Tego rodzaju dekoracja sprawdzi się zarówno w salonie wyposażonym w kominek, w pracowni, jak i sypialni. Orientalny wzór podkreśli niecodzienny charakter kompozycji.

Barwny kilim na ścianie może stać się bardzo dobrym sposobem na podkreślenie stylu folkowego czy orientalnego. Niektóre współczesne modele o intensywnych barwach sprawdzą się też w pomieszczeniach zainspirowanych stylem nowoczesnym. A może zainteresuje cię także artykuł o dywanach syntetycznych?

Modne dywany w super cenach

W przestronnym salonie możemy powiesić jeden dywan na ścianie lub zastosować kilka mniejszych, które zwiększą wrażenie geometrii. Wybór wzorów i modeli jest bardzo szeroki. Dzięki temu każdy znajdzie dywan ścienny pasujący do wymogów stylu aranżacyjnego oraz rozmiarów pomieszczenia.

Pamiętajmy jedynie, że modny, barwny dywan powinien być wykonany z tkanin naturalnych. Tanie produkty z tworzywa sztucznego nie są dobrym pomysłem na podkreślenie eleganckiego charakteru naszego salonu. A może zainteresuje cię także artykuł o dywanach turkusowych?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 97,1% czytelników artykuł okazał się być pomocny