Dywan rumba - rodzaje wzorów

Cechą charakterystyczną dywanów rumba jest obecność na nich wyrazistych, kontrastujących wzajemne ze sobą kształtów geometrycznych. Mogą to być kwadraty, prostokąty, trójkąty, wielokąty, mogą wzajemnie się przenikać, mogą być proste, a mogą także tworzyć zupełnie futurystyczne kształty. Dywany rumba dostępne są w różnych zestawach kolorystycznych, których najważniejszym aspektem jest kontrast.

Popularnymi zestawami kolorystycznymi takich dywanów są odcienie szarości połączone z takimi kolorami, jak czerwony, niebieski czy fiolet. Popularny jest także szary dywan rumba z turkusem. Istnieje wiele możliwości łączenia kolorów w tego typu dywanach. Dobrze wyglądają również dywany rumba z kolorami jaskrawymi, jak na przykład z jaskrawo-zielonym. Spotkać można dywany tego typu w różnych odcieniach brązu i beżu - to także bardzo ciekawa propozycja. Jeśli szukasz więcej porad i inspiracji, sprawdź zebrane w tym miejscu artykuły o dywanach.

Dywan rumba może występować jako klasyczny dywan z krótkim, jednolitym włosiem. Wśród nowoczesnych dywanów spotkamy jednak także takie dywany rumba, w których występuje fryz. Fryz to przycięcie włosia odrębnych fragmentów dywanu na różną wysokość. Daje to bardzo ciekawy efekt trójwymiarowości. Dywany rumba występować mogą także jako dywany shaggy, których cechą charakterystyczną jest bardzo długie włosie. Przeczytaj także ten artykuł o dywanach shaggy.

Dywan rumba - zastosowanie

Dywany rumba w salonie

Nowoczesne dywany rumba znajdą zastosowanie w wielu miejscach, przede wszystkim w salonie urządzonym w stylu nowoczesnym. Szary dywan rumba z turkusem idealnie pasować będzie do nowoczesnego salonu, w którym zastosowano szare, białe oraz czarne meble, stoły, krzesła i kanapy, a poza tym szereg ozdób i dodatków w kolorze turkusowym. Szczególnie dobrze w takim zestawie kolorystycznym zaprezentuje się dywan rumba z fryzem.

Ciekawie wyglądać będzie także w nowoczesnym salonie dywan rumba, w którym jednym z kolorów jest fiolet. Tego typu dywan, gdzie fiolet współgra z barwami szarymi bardzo dobrze zaprezentuje się w bardzo modernistycznym stylu minimalistycznym, który opiera się na prostych meblach w kolorach jasnoszarych z elementami w kolorach metalowych, srebrzystych. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także ten artykuł o dywanach vintage.

Dywany Rumba są bogato zdobione w geometryczne wzory, które sprawiają, że są nieco psychodeliczne. Idealnie sprawdzają się do nowoczesnych wnętrz.
Dywan rumba - wzory, ceny, opinie, porady dla wybierających

Tego typu dywany do salonu w stylu nowoczesnym to prawdziwe pole do popisu dla designerów, a także dla każdego, kto ma wyczucie smaku, kształtu i koloru. Dywany rumba można bowiem w dowolny sposób łączyć z nowoczesnymi meblami w salonie, wystarczy tylko pamiętać o tym, aby dobrze dopasować kolorystykę i kształty mebli do geometrycznych wzorów na dywanie.

Dywany rumba dla dzieci

Dywany rumba sprawdzą się fantastycznie również jako dywany dla dzieci. Sam wzór będący różnego rodzaju figurami geometrycznymi przywodzi na myśl kształt klocków do zabawy. Proste kształty geometrycznie znakomicie skomponują się z prostymi w swej formie meblami dziecięcymi. Również kolorystyka dywanów rumba w pokoju dziecięcym daje szerokie spektrum manewru dla osób, które w ten sposób chcą zaaranżować pokój dla swojej pociechy.

Jako że w pokojach dziecięcych możemy do woli eksperymentować z kolorem, warto zastanowić się nad wykorzystaniem do tego celu dywanu rumba o bogatej kolorystyce. W pokoju dziecięcym kolorystyka odgrywa bardzo duże znaczenie, dlatego dywany rumba są dobrym rozwiązaniem w tych pomieszczeniach i mają bardzo dobre opinie.

W pokoju dla dzieci znakomicie sprawdzić się mogą także dywany shaggy. Tego typu dywan we wzorze geometrycznym nada pokojowi dziecięcemu przytulność. Warto więc, aby taki włochaty dywan rumba miał ciepłe wyraziste kolory, co doda takiemu pomieszczeniu jeszcze więcej przytulności i ciepłego klimatu. Jeśli szukasz dywanów do domu, sprawdź także ten artykuł o dywanach marki Komfort.

Dywan rumba - producenci, ceny

Wśród producentów dywanów, a między innymi dywanów w stylu rumba są takie renomowane firmy jak Agnella, Komfort, Carpet Decor, Obsession, czy Chemex. Dywany rumba od tych producentów cieszą się najlepszymi opiniami wśród użytkowników. Współcześnie dywany zakupić możemy zarówno w internecie, jak i w różnego rodzaju sklepach stacjonarnych, które specjalizują się w sprzedaży dywanów, a także w popularnych marketach budowlanych. W przypadku zakupu dywanów warto jednak zobaczyć i dotknąć towar, gdyż internet daje tylko możliwość zobaczenia kolorów, wzorów i wymiarów.

Modne dywany w super cenach

Na ceny dywanów rumba, podobnie jak innych dywanów, wpływ mają takie wartości, jak materiał, z którego są wykonane, kolory, jakie zostały użyte długość włosia oraz to, jak skomplikowane są wzory. Mały dywan typu rumba o wymiarach 60 cm x 100 cm to cena ok. 50 zł. Dywan rumba o wymiarach 80 cm x 150 cm koszt ok. 99 zł. Dywan tego typu mający wymiary 133 cm x 90 cm to wydatek rzędu 219 zł. Natomiast za dywan rumba o wymiarach 160 cm x 120 cm zapłacimy ok. 299 zł. Bardzo duży dywan tego typu, mający wymiary 180 cm x 270 cm to wydatek rzędu nawet 389 zł.

Dywan rumba to taki dywan, który oparty jest na wzorach prostych kształtów geometrycznych, takich jak kwadraty, prostokąty, wielokąty czy trójkąty. Formy te przybierają zarówno podstawowe, typowe kształty, jak również nieco rozmyte, futurystyczne. Kolorystyka takich dywanów oparta jest o kontrasty, dzięki czemu pasują one idealnie do nowoczesnego wystroju wnętrz. Dywany rumba sprawdza się zarówno w salonie, jak i w pokoju dziecięcym.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96,4% czytelników artykuł okazał się być pomocny