Dywany Agnella – historia i opinie

Agnella to największy producent wykładzin i dywanów w Polsce. Pozycja lidera jest wynikiem zastosowania najnowszych technologii, które pozwalają na uzyskanie trwałych wytworów o bardzo dobrej jakości. Znaczenie mają także użyte materiały – naturalne lub wytwarzane według najnowszych standardów i trwałe.

Obecnie dywany Agnella są bardzo znane w zasadzie nie tylko w Polsce, ale także poza granicami. Znajdują się w sieciach ekskluzywnych hoteli, pojawiają się w biurowcach, często także w polskich domach. Można je kupić w wielu popularnych sklepach typu Dom i Ogród, a ponieważ ceny nie są zbyt wygórowane, wyroby Agnelli zyskują naprawdę duże uznanie. Jeśli szukasz więcej porad i inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o dywanach.

Oferta Agnelli

Dywany Agnella to olbrzymi wybór. Różne kolory, materiały, sposoby wykończenia – łatwo można się w tym pogubić. Warto zwrócić uwagę na niezwykle bogate wzornictwo dywanów tej marki. W Agnelli znajdziesz aż 400 różnych wzorów, więc z pewnością znajdziesz coś, co ci będzie odpowiadało. Klasyczne dywany z ciekawymi wzorami mandali do eleganckich salonów? A może nowoczesne dywany z geometrycznymi wzorami utrzymane w kolorach stylu skandynawskiego? Coś dla dzieci? W Agnelli naprawdę można znaleźć wszystko. A raczej prawie – producent nie oferuje dywanów shaggy.

Dywany Agnella dzielą się na wełniane i syntetyczne. Te pierwsze są w pełni naturalne i ekologiczne. Drugie wykonuje się z wysokiej jakości przędzy, tworzonej według najnowszej technologii. Oferta Agnelli jest także zróżnicowana pod kątem grubości i stopnia miękkości. Sprawdź także ten artykuł z 5 inspiracjami na piękne dywany.

Polskie dywany robione z najlepszych przędz

Dywany Agnelli są wytwarzane na miejscu w Polsce dwoma metodami. Najczęściej spotyka się technologię splotu Wilton, najbardziej rozpowszechnioną na całym świecie. Tą metodą uzyskuje się dywany tańsze, o symetrycznych wzorach, najczęściej z wykorzystaniem różnych przędz. Tym sposobem robi się wyłącznie dywany syntetyczne.

Metoda Axminster jest nieco droższa. Ta technologia jest wykorzystywana wyłącznie do przędzy wełnianej. Niezwykły sposób pozwala na stworzenie maksymalnie odpornych i trwałych dywanów, idealnych do najczęściej użytkowanych pomieszczeń, także biur, gabinetów i restauracji. Niestety, tego rodzaju dywany są w ofercie Agnelli najdroższe, ponieważ ich produkcja zajmuje znacznie więcej czasu, niż w przypadku techniki Wilton. A może zainteresuje cię także ten artykuł o dywanach dostępnych w OBI?

Dywany wełniane w Agnella

Wełna pozyskiwana do tworzenia dywanów pochodzi z owiec nowozelandzkich. Jest miękka i hipoalergiczna, nie ma tendencji do zbierania kurzu, na dodatek ma wszystkie atesty Państwowego Zakładu Higieny. Dywany wełniane są przyjemne w dotyku i miękkie. Świetnie tłumią dźwięki i są odporne na zagniecenia – runo szybko wraca do swojej postaci, nawet jeśli postawisz na nim coś ciężkiego, na przykład stół czy biurko.

Dywany Agnella o różnych wzorach, czyli polskie dywany i fabryki dywanów produkujące dywany wełniane i syntetyczne
Dywany Agnella - opinie, ceny, popularne modele, porady przedzakupowe

Dywany wełniane to przede wszystkim wzory klasyczne, chociaż zdarzają się także bardziej nowoczesne propozycje. Polskie dywany Agnella z wełny są nieco droższe niż te syntetyczne. Poniżej przedstawiamy cennik najbardziej popularnych wzorów dywanów wełnianych (ceny pochodzą ze sklepu swiatdywanow.pl).

Modne dywany w super cenach

Porównanie wełnianych dywanów Agnella

Kolekcja

Nazwa

Skład runa

Wysokość runa

Sposób tkania

Cena za m2

Magic

Wello Alabaster

100% wełna nowozelandzka

7 mm

Maszynowy Willon

113 zł

Isfahan

Munti Morski

100% wełna

8 mm

Maszynowy Willon

131 zł

Alabaster

Kianta

100% wełna

9 mm

Maszynowy Wilton

166 zł

Isfahan

Elish róż

100 % wełna

8 mm

Maszynowy Wilton

179 zł

Folk

Famelio

80% wełna, 20% poliamid

7,5 mm

Maszynowy Axminster

192 zł

Syntetyczne dywany Agnella

Warto zwrócić uwagę na kolekcję syntetycznych dywanów tej marki. Są świetnej jakości i bardzo trwałe. Polskie dywany syntetyczne najczęściej wykonane są z włókien Heat-Set, jednakże można spotkać także takie z poliestru i poliamidu. Mogą to także być włókna mieszane. Są łatwe w utrzymaniu w czystości i dobrze wygłuszają.

Poniżej przedstawiamy porównanie najbardziej popularnych dywanów syntetycznych marki Agnella. Cennik pochodzi ze sklepu swiatdywanow.pl. Sprawdź także ten artykuł o dywanach dostępnych w Castoramie.

Porównanie syntetycznych dywanów Agnella

Kolekcja

Nazwa

Skład runa

Wysokość runa

Sposób tkania

Cena za 1m2

Avanti

Juno

100% Heat-Set Frise

13 mm

Maszynowy Wilton

56 zł

Shine

Teszub

100% poliester

7 mm

Maszynowy Wilton

126 zł

Yoki

Rei

100% poliester

30 mm

Maszynowy Wilton

132 zł

Angela

Melba Kabuni

50% akryl, 50% poliester

gładki

Maszynowy Wilton

154 zł

Standard

Aras krem

100% Heat-Set

8 mm

Maszynowy Wilton

58 zł

Rzadko zdarzają się tutaj klasyczne dywany, częściej są nowoczesne, w geometryczne wzory, utrzymane w bardzo modnych odcieniach szarości. Pojawiają się także wzory z koniczyną marokańską, równie popularne jak dywany shaggy. Możesz także znaleźć syntetyczne dywany dla dzieci o mniejszej wysokości runa i z kolorowymi wzorami, które najbardziej doceniają najmłodsi.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95,6% czytelników artykuł okazał się być pomocny