Dywany i dywaniki do sypialni - od czego zacząć?

Jak wspomniano, od podłogi najczęściej rozpoczynamy kompozycję wnętrz. W pierwszej kolejności dobiera się płytki kamienne, glazurę, parkiet lub panele podłogowe. I w tym przypadku wychodzi już pierwszy problem. Wybraliśmy bowiem piękne płytki kamienne lub panele na podłogi i chcemy je eksponować, jednak gdy po przebudzeniu, szczególnie w zimie wychodzimy spod ciepłej kołdry i stawiamy nogę na podłodze, taka naga podłoga jest jednak zimna i stanięcie na niej wczesnym rankiem nie należy do przyjemnych. Dlatego powinniśmy w naszej sypialni zastosować odpowiedni dywan, wykładzinę lub chodnik.

Inną rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę przy aranżacji wnętrza sypialni, jest to, że naga podłoga bez względu na to, czy jest wykonana z płytek czy drewna, sprawia, że sypialnia taka jest bardzo surowa. A nie o to chodzi w urządzaniu tego pomieszczenia. Dywany i chodniki nie tylko fizycznie ocieplają przestrzeń, sprawiają także, że pomieszczenia są bardziej przytulne i przyjazne dla ich użytkowników. To natomiast sprawia, że takie pomieszczenia sprzyjają relaksowi oraz wyciszeniu. Nie jest tajemnicą, że sterylne i surowe wnętrza nie ułatwiają wypoczynku. Jeśli szukasz więcej porad i inspiracji, sprawdź zebrane w tym miejscu artykuły o dywanach.

Zastosowanie przytulnych dywanów, wykładzin czy chodników nie oznacza jednak, że musimy rezygnować z minimalistycznego stylu nowoczesnego. Wręcz przeciwnie, dobrze dobrane dywany znakomicie wpiszą się w taką aranżację wnętrza, mało tego mogą stać się jednym z jego głównych punktów odniesienia. Również w stylu tradycyjnym znajdzie się miejsce na ciekawe  dywany do sypialni. Warto zwrócić uwagę na to, że najczęściej sypialnia jest małą przestrzenią, w której dominującą rolę oraz funkcję odgrywa łóżko. Należy więc pamiętać o tym, aby łóżko oraz dywan w sypialni dobrze się ze sobą komponowały. Innym aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest fakt, iż sypialnia jest swego rodzaju miejscem intymnym. W przeciwieństwie do salonu, w sypialni nie przyjmujemy gości, jest to nasza własna przestrzeń. Powinniśmy więc zagospodarować to miejsce tak, abyśmy to my się tu czuli jak najlepiej.

W sypialni zastosować możemy zarówno małe dywaniki lub chodniczki po obydwu stronach łóżka, nieco większy dywan, który rozłożymy na przeważającej części powierzchni podłogi, pomocne okazać się także wykładziny, które zajmą całą przestrzeń podłogi. To różne sposoby na to, jak skutecznie sprawić, aby nasza sypialnia miała fajny, ciepły i przytulny charakter. Wykładzina powoduje jednak to, że zajęta będzie cała powierzchnia podłogi, skoncentrujmy się zatem na różnego rodzaju dywanach i chodnikach, które ciekawie mogą współgrać z płytkami podłogowymi, parkietem oraz panelami podłogowymi. Do takiej aranżacji wykorzystać można różnego rodzaju chodniki i chodniczki sypialniane, dywany i dywaniki do sypialni, ciekawym rozwiązaniem będzie na pewno puchaty dywan w stylu shaggy, miękki dywan do sypialni. Rozwiązań jest wiele, wszystko zależy od stylu, w jakim chcemy urządzić sypialnię. A może zainteresuje cię także artykuł o dywanach wełnianych Kowary?

Jak dobrać dywany do sypialni?

Dywany sypialniane w tradycyjnej aranżacji wnętrz

W urządzaniu sypialni w stylu tradycyjnym powinniśmy zwrócić uwagę szczególnie na duże dywany zajmujące większą część podłogi. Jak już wcześniej wspomniano, łóżko jest z oczywistych powodów elementem dominującym w każdej sypialni. Ze względu na to, że sypialnia jest miejscem, które z natury swojej przez większość czasu jest zaciemniona lub przynajmniej zaciemniona. W związku z tym warto zadbać o żywą kolorystykę, która nadaje przytulności oraz radości, szczególnie w sezonie jesienno zimowym, gdy jest dużo ciemnych dni.

Wspaniale sprawdzi się w takim przypadku miękki dywan do sypialni o żywych, jasnych kolorach, najlepiej, gdyby był on także dobrze skomponowany kolorystycznie z łóżkiem oraz zasłonami lub roletami w pomieszczeniu, gdzie spędzamy noce, ale także oddajemy się wypoczynkowi. Taki puchaty dywan w tradycyjnej sypialni może mieć proste wzory geometryczne, jak na przykład dywany marokańskie. Może to być także dywan w jednym żywym kolorze lub miękki przytulny dywan z tradycyjnymi wzorami. W tradycyjnym urządzaniu wnętrza, w tym przypadku sypialni, możemy pozwolić sobie na zastosowanie różnych rozwiązań, zarówno kolorystycznych, jak również wzornictwa. A może zainteresuje cię także ten artykuł o dywanach IKEA?

Dywany do sypialni to dobre rozwiązanie - ocieplają pomieszczenie. Ich ceny nie muszą być wysokie, warto wybrać model zbierający dobre opinie.
Dywany i dywaniki do sypialni - wybrane propozycje, ceny, opinie, porady

W przypadku, gdy nasza sypialnia ma wyglądać bardzo tradycyjnie i chcemy mieć tam na przykład łóżko z baldachimem również miękki, przytulny dywan sypialniany zda świetnie egzamin. W takiej sytuacji powinniśmy dopasować kolorystycznie dywan do baldachimu, a o tym dopasowaniu należy pamiętać na samym początku aranżacji takiego wnętrza. W stylistyce tradycyjnej, zwłaszcza staropolskiej, dobre wrażenie robią zasłony, dlatego dywan powinien dobrze z nimi współgrać, aby tworzył jednolitą całość. Wśród kolorów w stylu klasycznym, na jakie możemy się zdecydować, to różne odcienie beżu, brązu, czerwieni, bordo, a także zieleni. Warto zastosować dywany z różnymi ciekawymi i pełnymi kolorów wzorami.

Dywaniki do sypialni w stylu nowoczesnym

Jeżeli sypialnię chcemy urządzić w stylu nowoczesnym, także mamy wiele ciekawych możliwości zastosowania dywanów, chodników oraz dywaników. Z pomocą przyjść tutaj mogą ciekawe sypialniane dywany shaggy, które popularnie nazywamy także włochaczami. Znakomicie będą one współgrały z podłogą wykończoną panelami. Znacznie ocieplą przestrzeń sypialni a także sprawią, że można będzie po niej chodzić na bosaka. Warto zastosować dywany shaggy w jednolitym kolorze lub z prostymi dużymi wzorami geometrycznymi. Do podłogi, łóżka oraz mebli w jasnych kolorach dobrze sprawdzą się dywany niebieskie, dobre wrażenie sprawi także ciemny granat. Dywan włochacz powinien być jak największy, aby można było bez problemu spacerować boso po jak największej powierzchni sypialni.

W przypadku aranżacji sypialni przy użyciu nowoczesnych dywanów powinniśmy zwrócić uwagę na ciekawe kształty geometryczne oraz kolorystykę. Możemy zastosować tutaj całą paletę kolorów, pamiętając jednak o tym, aby zachować umiar i nie przesadzić z kolorystyką. W nowoczesnej sypialni dużą rolę odgrywać powinno dopasowanie kolorystyczne nowoczesnych dywanów do zasłon lub rolet. Kolorystyka ta powinna kontrastować z kolorami łóżka oraz mebli, sprawdzić się tutaj mogą żywe, jaskrawe kolory. W tym przypadku mamy bardzo dużo możliwości na przeprowadzenie ciekawej i nowoczesnej aranżacji sypialni.

W sypialni nowoczesnej dobrze wyglądać będą także małe chodniki umieszczone po obydwu stronach łóżka oraz prowadzące od wejścia do łóżka. Tutaj kolorystyka oraz wzorzystość również ma duże znaczenie i możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa, zachowując jednak zdrowy rozsądek, gdyż zawsze co za dużo to niezdrowo, również w przypadku aranżacji sypialni. Dobrze sprawdzą się tutaj trójkąty, kwadraty oraz inne proste wzory geometryczne, jak również jednolite chodniki w żywych kolorach doświetlających i ocieplających miejsce relaksu. A może zainteresuje cię także artykuł o wykładzinach dywanowych do sypialni?

Gdzie kupić dywan do sypialni? Ceny, producenci, wymiary

Różne rodzaje tradycyjnych oraz nowoczesnych dywanów i chodników, które mogą być użyte w sypialni produkują między innymi takie firmy jak Komfort, Chemex, Agnella, Obsession, czy Carpet Decor. Dywany do sypialni tych producentów mają najlepsze opinie. Możemy zakupić dywany w Castoramie, w innych sklepach wielko powierzchniowych, w sklepach specjalistycznych oraz w internecie. Przy zakupie dywanów do sypialni powinniśmy także pamiętać o tym, iż najczęściej będą miały one mniejsze wymiary niż dywany do salonu. Dzięki temu ich ceny będą niższe niż znacznie większych dywanów do salonu.

Modne dywany w super cenach

Na ceny dywanów do sypialni wpływ mają między innymi takie czynniki, jak materiał, z jakiego zostały wykonane, kolory, skomplikowanie wzorów oraz wymiary. Chodniki do sypialni o wymiarach 80 cm x 200 zakupić możemy w cenie ok. 377 zł. Dywany shaggy o wymiarach 140 cm x 200 cm to wydatek ok. 530 zł. Prosty dywan do sypialni o wymiarach 140 cm x 200 cm to koszt ok. 427 zł. Dywany do sypialni zakupić można w Internecie, ale dywany w Castoramie, innych sklepach wielko powierzchniowych oraz sklepach specjalizujących się w sprzedaży dywanów dają nam możliwość zobaczenie dywanu z bliska. W przypadku dywanów i chodników możliwość zobaczenia ich z bliska, dotknięcia, zapoznania się z ich właściwościami ma bardzo duże znaczenie, gdyż zdjęcia w internecie nie dają takich możliwości i możemy zobaczyć jedynie kolory oraz wymiary.

Sypialnia jest miejscem, w którym spędzamy bardzo dużą część życia, śpiąc, wypoczywając, relaksując się. Aby miejsce to spełniało dobrze swoją rolę wypoczynkową, oprócz wygodnego łóżka, powinniśmy także zwrócić uwagę na wybór dobrego dywanu lub chodnika do sypialni, gdyż naga podłoga czy też wykończona płytkami albo panelami, sprawia, że w pomieszczeniu nie tylko jest surowo, ale również zimno. Powinniśmy wybrać dywan lub chodnik do sypialni, aby pomieszczenie to było przytulne i komfortowe. W sypialni szczególnie dobre opinie mają ciepłe, włochate dywany typu shaggy, ale również małe chodniczki zdadzą egzamin. Przy aranżacji miejsca wypoczynku powinniśmy pamiętać również o tym, że dywany do sypialni powinny mieć nieco inne właściwości i zastosowanie niż dywany do salonu.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 88,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny