Jak powstają dziury w basenie? 

Okazuje się, że najczęstszą przyczyną powstawania wszelkiego rodzaju uszkodzeń folii wcale nie jest jej przebicie np. grabiami czy przegryzienie przez psa. Nie da się zaprzeczyć, że to właśnie nieodpowiednio przygotowana powierzchnia pod dnem basenu może przyczynić się do szybszego przetarcia się folii. Z uwagi na to, warto zadbać o odpowiedni podkład pod dnem basenu - powierzchnia powinna być równa, bez żadnych kamieni i dobrze wypoziomowana. 

Inną równie częstą przyczyną bywa nieprawidłowe przechowywanie basenu w trakcie zimy. Pamiętajmy o tym, że nasz basen powinien być wyczyszczony, osuszony, a także prawidłowo złożony po sezonie zimowym. Co istotne - powinniśmy przechowywać go w miejscu, gdzie myszy lub inne gryzonie nie mają wstępu. 

Dziurawy basen ogrodowy - jak naprawić? 

Branża basenów ogrodowych nieustannie się rozwija, nie dziwi więc fakt, że na rynku wciąż pojawiają się coraz to nowsze technologie, dotyczące również samodzielnej reperacji dziur powstających w basenie. Producenci przestrzegają przed stosowaniem wszelkich domowych metod zaklejania dziur, wykorzystując do tego taśmy izolacyjne czy silikon. Taka naprawa na pewno nie będzie skuteczna, a problem nie zostanie rozwiązany. 

Jeśli chcemy skutecznie uporać się z dziurą w folii, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z gotowego zestawu naprawczego do klejenia na sucho. Taki zestaw bez problemu kupimy w każdym specjalistycznym sklepie z basenami, czy w markecie budowlanym. Warto zauważyć, że cena zestawów naprawczych nie jest wysoka, za to efekt z pewnością będzie stuprocentowy i trwały. Dzięki zastosowaniu zestawu naprawczego będziemy w stanie cieszyć się basenem ogrodowym na dłużej. 

Procedura klejenia jest naprawdę prosta i nie wymaga posiadania skomplikowanych narzędzi oraz specjalnych umiejętności. Nie możemy jednak zapominać o przestrzeganiu kolejności poszczególnych kroków. W przypadku gdy miejsce rozdarcia znajduje się ponad lustrem wody, na samym początku należy je dokładnie oczyścić i odtłuścić. Z reguły w dostępnych na rynku zestawach naprawczych znajdziemy niezbędny środek odtłuszczający na bazie alkoholu. Następnie powinniśmy przygotować łatki naprawcze do basenu (https://www.dobrebaseny.pl/Latki-zestawy-naprawcze-c165), tak aby nie były za małe ani za duże. W kolejnym kroku na powierzchnię wokół rozdarcia oraz łatkę nakładamy klej i mocno przyciskamy do siebie oba materiały. Po kilku godzinach nasza prywatna strefa relaksu powinna być gotowa do użytku.

Jeśli jednak dziura znajduje się na dnie basenu, możemy spuścić wodę lub zainwestować w specjalny klej umożliwiający naprawę pod wodą. W sprzedaży znajdziemy także łatki ze specjalnej folii z masą samoprzylepną. Odpowiednie przyklejenie łatki oraz silny docisk sprawia, że łatka przyklei się pod wodą i uszczelni basen. Według deklaracji producenta takie rozwiązanie pozwoli nam cieszyć się kąpielami do końca sezonu. 

Nie da się ukryć, że każdy basen ogrodowy, tak jak inny sprzęt może ulec zniszczeniu podczas eksploatacji lub w sezonie zimowym w trakcie przechowywania. Na szczęście jak widać na powyższych przypadkach, dziura w basenie nie jest usterką, której nie da się naprawić. 

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej