Energooszczędne ocieplenie pianą PUR

Jeden z aspektów, który przemawia za wykonaniem tego rodzaju ocieplenia, jest energooszczędność. Stosując piankę PUR zyskuje się pewność, że poddasze, które ma dużą powierzchnię, zostanie w całości ocieplone. Nikt nie będzie musiał obawiać się tego, że dom trzeba będzie specjalnie ogrzewać. Brak odpowiedniej izolacji sprawić może, że przez górną część domu (nawet jeżeli jest ona niezamieszkana) wydostawać się będzie duża ilość ciepła. Powodować będzie to rosnące rachunki za ogrzewanie. Ocieplenie poddasza pianą PUR pomoże uporać się z tym problemem, zmniejszając koszta związane z ogrzewaniem całej powierzchni domu.

Mówiąc o korzyściach związanych z termomodernizacją pianą PUR, należy pamiętać także o likwidacji mostków termicznych. Możliwe jest to dzięki temu, że pianka wypełnia ocieplaną powierzchnię szczelnie i równomiernie. Nie ma mowy o tym, aby powstały jakiekolwiek przerwy, które mogą doprowadzić do powstania w przyszłości mostków termicznych.

Termoizolacja budynków pianą - jakie korzyści niesie ten proces?

Ocieplenie pianką poliuretanową to jedna z najlepszych możliwości, która możliwa jest do zastosowania tak naprawdę wszędzie. Można na tym bazować przy nowo powstających budynkach. Przede wszystkim można na takim ociepleniu polegać w budynkach należących do starszego budownictwa. Również w przypadku domów, jakie powstały kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu. Wydawać by się mogło, że starsze budynki sprawiać mogą pewne trudności. Tak jednak nie będzie, jeżeli proces ocieplenia zostanie powierzony sprawdzonej ekipie, która ma doświadczenie w tym zakresie.

Efektywność termomodernizacji: Dlaczego warto ocieplać poddasze pianką PUR?
Efektywność termomodernizacji: Dlaczego warto ocieplać poddasze pianką PUR?

Za wykonaniem ocieplenia poddasza pianką PUR przemawia również to, że jest to proces, który wykonuje się bardzo szybko. Wszystko uzależnione jest od tego, z jak dużą powierzchnią ma się do czynienia oraz tym, w jakim jest stanie (w przypadku starego budownictwa). Jednak sprawna ekipa jest w stanie w ciągu ośmiu godzin położyć piankę nawet na 200 m2. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ocieplenie jest procesem, który wymaga starannego zaplanowania. Należy więc spodziewać się przynajmniej kilku wizyt ekipy, która będzie zajmować się wykonaniem tego procesu.

Bezpieczna pianka poliuretanowa

Osoby mające wątpliwość odnośnie bezpieczeństwa tego materiału budowlanego, mogą spać spokojnie. Pianka PUR zaliczana jest bowiem do tych, która jest hipoalergiczna. Jeżeli w domach są alergicy (w szczególności, jeżeli mowa o dzieciach) ich zdrowie oraz bezpieczeństwo nie zostanie zagrożone. Do tego można mieć pewność, że piana jest nietoksyczna i spełnia ona wymagane standardy. Mówiąc o korzyściach płynących z zastosowania pianki, należy wskazać także na to, że jest to materiał ekologiczny. Nie trzeba obawiać się tego, że jej użycie będzie miało negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Mówiąc o tym, dlaczego warto ocieplać poddasze pianką PUR, należy także wspomnieć o tym, że ma się do czynienia z materiałem zapewniającym doskonałą izolację akustyczną. Nie trzeba obawiać się tego, że w domu będzie trzeba przejmować się hałasami z ulicy. Jest to ważne - w szczególności, jeżeli ktoś mieszka w wyjątkowo ruchliwych miejscach. Pianka PUR pochłania dźwięki, dzięki czemu pomaga utrzymać spokój, który pożądany jest po długim i męczącym dniu w pracy i w szkole.

Efektywność termomodernizacji: Dlaczego warto ocieplać poddasze pianką PUR?
Efektywność termomodernizacji: Dlaczego warto ocieplać poddasze pianką PUR?

Natryskowe nakładanie pianki PUR

W coraz większej ilości obiektów stosuje się ocieplenie poddasza pianą PUR. Do pewnego czasu wykorzystywana ona była tylko w budynkach handlowych, przemysłowych, itd. Teraz jednak stosuje się ją w domach jednorodzinnych. Jest to materiał, który występuje w dwóch podstawowych rodzajach:

  • piana otwartokomórkowa;

  • piana zamkniętokomórkowa.

Do ich naniesienia potrzebny jest specjalny agregat. Piana nakładana jest natryskowo. Nie trzeba przejmować się koniecznością docinania poszczególnych elementów. Po nałożeniu piana zwiększa swoją objętość, dopasowując się do powierzchni, gdzie jest nakładana - w szczególności, jeżeli mowa jest o szczelinach. Aby sprawdzić wycenę wykonania piany PUR wejdź na stronę https://cels.pl/

Efektywność termomodernizacji: Dlaczego warto ocieplać poddasze pianką PUR?
Efektywność termomodernizacji: Dlaczego warto ocieplać poddasze pianką PUR?

Izolacja pianą PUR w domach jednorodzinnych

Izolacja w domach jednorodzinnych polecana jest w szczególności wtedy, kiedy ma się do czynienia ze skomplikowaną konstrukcją dachu. Przycinanie wełny może być zbyt czasochłonne w tym przypadku. Warto korzystać z takiego rozwiązania wtedy, kiedy kondygnacje są bardzo wysokie. Jeżeli nad salonem nie ma stropu, lecz jest otwarta przestrzeń aż do szczytu dachu, to można pomyśleć o zastosowaniu elastycznej piany PUR. Jak już było wspomniane, tego typu ocieplenie można wykonać w bardzo szybkim czasie. Jest to więc rozwiązanie, które powinny wykorzystać te osoby, którym zależy na czasie.

ikona podziel się Przekaż dalej