Ekogroszek Sztygar Ultra – ogólna charakterystyka, możliwości zastosowania i parametry produktu

Ekogroszek powstaje z węgla kamiennego i jest dedykowany do opalania w piecach na paliwo stałe, wyposażonych w specjalne podajniki. Dobry ekogroszek charakteryzuje się większą energetycznością niż nieoczyszczony węgiel kamienny. Dzięki temu ogrzewanie budynku za pomocą nowoczesnych pieców na ogół kosztuje nieco mniej w porównaniu do kosztów eksploatacji kotłów zasypowych na węgiel kamienny.

Na forum tematycznym możemy wyczytać, że węgiel w postaci ekogroszku może posiadać różne wymiary. Najczęściej granulacja opału mieści się w przedziale 5 do 25 mm, jednak najtańsze produkty mogą posiadać bardzo zróżnicowane wymiary. Bardzo ważnym parametrem produktów okazuje się także ich kaloryczność. Dobry węgiel powinien posiadać kaloryczność (czy innymi słowy wartość opałową) powyżej 24 MJ/kg.

Wybierając ekogroszek Sztygar Ultra, zyskujemy węgiel o dużej kaloryczności. Wartość opałowa, jeśli chodzi o ekogroszek Ultra, wynosi 26 do 28 MJ/kg, co okazuje się bardzo dobrym wynikiem. Węgiel klasy Premium wyróżnia się również wyrównaną granulacją, a średnica granulatu utrzymuje się pomiędzy 5 do 31 mm. Warto także zwrócić uwagę na zawartość siarki (0,6%) oraz okres gwarancyjny. Ekogroszek Sztygar zostaje objęty dwuletnią gwarancją na opał.

Węgiel w postaci ekogroszku – możliwości zastosowania opału i ogrzewanie alternatywne

Ekogroszek Ultra czy Premium jest chętnie wybieranym opałem. Dobry stosunek ceny do jakości umożliwia wygodne, a jednocześnie ekonomiczne ogrzewanie pomieszczeń. Możliwości zastosowania opału są bardzo duże. Piec retortowy może być wykorzystany do ogrzewania budynków jednorodzinnych i wielorodzinnych. W ofertach sprzedaży znajdziemy także kotły, których zadaniem będzie podgrzewanie ciepłej wody użytkowej.

Opał w postaci ekogroszku umożliwia ogrzewanie we wszystkich piecach retortowych z podajnikiem. Rozwiązanie może być z powodzeniem wykorzystane przy ogrzewaniu większych obiektów. Nowoczesne rozwiązania technologiczne, wydajny zasobnik oraz systemy sterowania zapewniają łatwą obsługę urządzeń przy jednoczesnej ekonomii ogrzewania.

Pompy ciepła w świetnych cenach - zobacz!

Piece retortowe posiadają dobre opinie na forum tematycznym, jednak istnieje także kilka wygodnych alternatyw (np. piec gazowy jednofunkcyjny i płaszcz wodny do kominka). Piec gazowy jednofunkcyjny umożliwia niemal bezobsługowe ogrzewanie pomieszczeń. Dobry piec gazowy jednofunkcyjny może okazać się wydatkiem rzędu kilku do kilkunastu tysięcy, jednak jest to rozwiązanie na wiele długich lat. Tego typu rozwiązania zdobywają dobre opinie na forum tematycznym, jednak ogrzewanie budynku kosztuje nieco więcej. Dlatego piec gazowy jednofunkcyjny jest szczególnie polecany tylko do dobrze zaizolowanych budynków.

Druga opcja to płaszcz wodny do kominka. Ogrzewanie w kominku zlokalizowanym w salonie może być nie tylko wydajne, ale i przyjemne. Płaszcz wodny do kominka pozwoli na dogrzanie pomieszczeń mieszkalnych. Rozwiązanie może stanowić dodatkowe źródło ogrzewania lub być opcją podstawową. W każdym przypadku warto zainwestować w dobry płaszcz wodny do kominka, który umożliwi wysoką sprawność działania. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o ekogroszku.

Ekogroszek Sztygar Ultra – cena i opinie na temat opału

Dostępny w wielu sklepach ekogroszek Sztygar Ultra jest rozwiązaniem klasy premium. Cena może być uzależniona od konkretnego dostawcy, jednak na ogół utrzymuje się na atrakcyjnym dla klienta poziomie. Węgiel premium jest dostępny w workach po 25 kg.

Palenie w piecu ekogroszkiem Sztygar, a także opis, ceny, opinie, parametry, zastosowanie oraz kaloryczność
Ekogroszek Sztygar krok po kroku, czyli ceny, paramtery, opinie, porady oraz opis i zastosowanie, wady oraz zalety

Cena za ekogroszek Sztygar Premium 26 MJ wynosi około 22 – 25 zł za worek. Nieco większą popularnością cieszy się ekogroszek Sztygar Ultra o większej wartości opałowej, dochodzącej do 28 MJ. Jeden worek ekogroszku Sztygar Ultra 28 MJ kosztuje około 25 – 30 zł. W opakowaniu znajduje się standardowo 25 kg opału.

Omawiając, ile kosztuje ekogroszek, warto zapoznać się także z cenami za tonę produktu. Jest to najczęściej stosowany przelicznik, umożliwiający dokonanie zakupu na cały sezon grzewczy. Cena za tonę ekogroszku Sztygar Premium utrzymuje się w przedziale od niespełna 900 zł do 1100 zł. Na niektórych aukcjach internetowych, produkt Sztygar Ultra 28 MJ kosztuje około 1500 zł.Jak widzimy, cena opału okazuje się mocno zróżnicowana i uzależniona od źródła zakupu. Przed dokonaniem wyboru warto także poznać opinie na temat wybranego ekogroszku. Wyroby marki Sztygar zyskały pozytywne opinie na forum tematycznym. Do najczęściej docenianych atutów należy wysoka wartość opałowa oraz niska zawartość popiołu. To właśnie ten drugi parametr odpowiada za komfort obsługi kotła grzewczego. Ekogroszek Sztygar spala się bardzo efektywnie, a niewielka ilość popiołu ogranicza częstotliwość prac związanych z czyszczeniem kotła. Do docenianych atutów ekogroszku Sztygar zalicza się także brak miału, który można spotkać w gorszej jakości wyrobach.

Jeśli chcesz poznać inne wyroby grzewcze, zapoznaj się z pozostałymi artykułami na naszym portalu. Poznasz w nich alternatywne metody ogrzewania, a także dowiesz się, jak wykonać remont lub jak nawilżyć powietrze w pokoju.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny