Pojawia się więc naturalne pytanie, czy te dwa aspekty da się skutecznie połączyć? Czy możliwe jest, by ogrzewanie naszego domu było z jednej strony przyjazne dla środowiska, a z drugiej nie nadwerężało nadmiernie naszego domowego budżetu? Okazuje się, że jak najbardziej, można sprawnie połączyć te dwa zagadnienia.

Ogrzewanie z natury

W ogrzewaniu domów sukcesywnie odchodzi się od metod, które wykorzystują spalanie paliw i powodują dużą emisję C02 do atmosfery. Nowoczesne ogrzewanie charakteryzuje się nowatorskim podejściem do znanych paliw oraz coraz szerszym wykorzystaniem energii płynącej z natury. To zaowocowało powstaniem wielu urządzeń i systemów grzewczych, które są nie tylko wydajne, ale także pracują praktycznie bezobsługowo.

Gazowe pompy ciepła

Pompy oferowane przez Gazuno charakteryzują się maksymalną wydajnością oraz niskimi kosztami eksploatacji. Z jednej strony wykorzystują gaz jako paliwo, z drugiej zaś dzięki zjawisku absorpcji pozyskują dodatkowe ciepło z całkowicie odnawialnego źródła tj. grunt, woda czy powietrze. Wykorzystanie energii odnawialnej pozwala znacząco zredukować koszty ogrzewania (do 40%). Nie bez znaczenia jest także to, że dzięki gazowym pompom ciepła obniżamy naszą emisję C02 do atmosfery, przyczyniając się tym samym do poprawy jakości powietrza, którym codziennie oddychamy. Ma to szczególne znaczenie, gdy każdego dnia słyszymy w zgubnym wpływie smogu na nasz organizm.

Gazowe kotły ciepła

Idealny duet

Doskonałym uzupełnieniem pomp ciepła są gazowe kotły kondensacyjne Gazuno (czytaj więcej). Są one zasilane gazem ziemnym lub płynnym gazem LPG. Swoją wysoką efektywność uzyskują poprzez odzysk ciepła ze spalin. Zastosowanie pełnych zestawów składających się z pomp ciepła oraz kotłów kondensacyjnych pozwala na znaczące obniżenie kosztów całej inwestycji przy zachowaniu wysokiej efektywności całości zaprojektowanego układu.

Foto2

Dla różnych rodzajów budynków

Rozwiązania oparte o gazowe pompy ciepła od Gazuno możemy wykorzystywać zarówno w budynkach o dużej kubaturze jak hale sportowe czy budynki użyteczności publicznej, jak i w popularnym budownictwie jednorodzinnym. Co ważne, w grę wchodzą nie tylko budynki nowo budowane, ale także starsze, które po termomodernizacji są w stanie podnieść swoją efektywność energetyczną nawet o 40% i znacząco obniżyć bieżące koszty ogrzewania. Urządzenia mogą być montowane na zewnątrz budynków, dzięki czemu pomieszczenie techniczne nie musi być duże.

Istnieje wiele możliwości pozyskania źródeł finansowania dla zakupu lub wymiany ogrzewania na nowe ekologiczne. Tym bardziej warto zastanowić się, czy już dziś nie przejść na EKO drogę ogrzewania własnego domu z Gazuno?

artykuł zewnętrzny

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 78,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny