Ekspres do kawy Jura – opinie o producencie

Ekspresy Jura nie są zbyt dobrze znane laikom, ale profesjonaliści i prawdziwi miłośnicy najlepszej jakości kawy na pewno dobrze je znają. Są bowiem bardzo dobrej jakości. W ofercie tej marki znajdują się zarówno ekspresy automatyczne do domu, podobne do ekspresów Saeco, jak i profesjonalne, które pojawiają się w kawiarniach i restauracjach.

Express Jura zbiera tak dobre opinie przede wszystkim dlatego, że producent wykorzystuje najnowsze, inteligentne technologie. Intelligent Pre Brew Aroma System to opatentowany przez inżynierów JURA patent przygotowania kawy o optymalnym smaku, lepszym niż lepsza włoska kawiarka. W ten niezwykły system zaopatrzone zostały wszystkie ekspresy z serii Jura Impressa. Automatyczny ekspres do kawy tej marki jest także wyposażony w technologię aksamitnej pianki i filtry Claris, które sprawiają, że woda do przygotowania kawy jest czysta i o wiele smaczniejsza. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o ekspresach do kawy.

Automatyczny ekspres do kawy Jura Impressa

Jura produkuje przede wszystkim ekspresy automatyczne. Z serii przeznaczonej do użytku domowego najbardziej wyróżniają się produkty z linii Jura Impressa. Są niestety nieco droższe niż inne ekspresy, ale jednocześnie są wyposażone w wiele dodatkowych funkcji. Zarówno model Impressa E8 Platin, jak i Impressa E8 Dark Inox pozwalają na zrobienie dwóch filiżanek espresso na raz.

To ekspres do kawy z młynkiem, który każdorazowo mieli dokładanie taką ilość kawy, jaką potrzebujesz. W systemie automatycznym wprowadzonych jest 11 rodzajów napojów, które możesz przygotować naciskając jeden przycisk. Na dodatek możesz regulować objętość kawy, jej moc, temperaturę wody i ilość mleka. Co więcej, ekspresy Jura z tej serii mają wbudowany program czyszczenia, więc nie musisz przejmować się zalegającymi w ekspresie resztkami mleka. Cena obu modeli wynosi około 5800 zł. A może zainteresuje cię także ten artykuł o ekspresie do kawy z młynkiem?

Ciśnieniowy ekspres do kawy Jura – inne modele domowe

Najtańszy i najprostszy model tej marki to Al Piano Black. Ma bardzo oryginalny design, jest czarny i niewielki, świetnie sprawdzi się w minimalistycznych i nowoczesnych kuchniach. Niestety nie ma pojemnika na mleko ani możliwości podłączenia wężyka do mleka, ale przygotowuje przepyszną aromatyczną kawę według jednej z twoich receptur, które możesz zaprogramować. Cena tego najprostszego modelu to około 3000 zł.

Ekspres do kawy Jura oraz polecany ekspres do kawy z młynkiem czy ciśnieniowy ekspres Jura oraz najlepsze modele wraz z cenami i opinie
Ekspres do kawy Jura - opinie, ceny, najlepsze modele, porady

Bardzo ciekawy model, który jest już trochę bardziej zaawansowany to D6 Platinium. Pozwala na przygotowanie dwóch czarnych kaw na raz, ale jest wyposażony w spieniacz automatyczny, więc jest dostosowany do zrobienia cappuchino czy smakowitej, pachnącej late. Możesz regulować moc kawy i temperaturę wody oraz mleka, by zaprogramować optymalną kawę dla siebie. Ciśnieniowy ekspres D6 Platinium to najlepszy model pośredni między tańszym Al Piano Black, a bardziej zaawansowanymi modelami na przykład z serii ENA 8, kosztującymi między 4,5 a 6,5 tysiąca złotych. Koszt tego modelu to 3800 zł. Sprawdź także ten artykuł o automatycznym ekspresie do kawy.

Czas na najlepszą kawę!

Ekspres do kawy Jura Z6 Aluminium to najdroższy i najbardziej zaawansowany sprzęt oferowany do użytku domowego. Jest bardzo kosztowny, jego cena może naprawdę zaskoczyć – kosztuje około 11 tysięcy złotych. To o wiele więcej niż standardowe popularne ekspresy na przykład Saeco, ale ten model cieszy się bardzo dobrymi opiniami. Drobiazgowe wykończenie, najnowsza technologia, kolorowy wyświetlacz i możliwość zaprogramowania 10 różnych receptur – to przekonuje wszystkich największych miłośników kawy. Ekspres ma program automatycznego czyszczenia i przepłukiwania przewodów mlecznych.

Ekspres do kawy z młynkiem dla profesjonalistów

Ekspres do kawy dobrej jakości to najważniejszy element każdej kawiarni i restauracji. Nawet najdoskonalsza kawiarka nie sprawdza się w gastronomii, a ekspres powinien być szybki, trwały, najwyższej jakości. Jura właśnie taki sprzęt oferuje.

Profesjonalne ekspresy do kawy z serii WE 6 i 8 są wyposażone w możliwość przygotowywania dwóch kaw na raz. Mają stalowy, bardzo trwały młynek do kawy, mają opcję regulacji temperatury wody i automatyczne płukanie. Są także dużo większe – pojemnik na fusy zapełnia się po przygotowaniu 25 kaw, a nie 10 czy 16 jak w ekspresach domowych. Te modele marki Jura są nieco tańsze – kosztują od 5,5 do 7,5 tysiąca złotych. A może zainteresuje cię także ten artykuł o ciśnieniowym ekspresie do kawy?

Najbardziej zaawansowany ekspres do kawy to Giga X8 Professional pozwala na przygotowanie jednej z 12 kaw za pomocą jednego przycisku. Można przygotowywać dwie różne kawy na raz, dzięki czemu wspaniale zaoszczędza się czas. W pojemniku na fusy mieści się aż 40 porcji. To sprawia, że możesz obsługiwać gości przez naprawdę długi czas. System automatycznego przepłukiwania także jest bardzo pomocny. Niestety, ekspres tej klasy kosztuje już około 25 tysięcy złotych.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 82,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny