Ekspres do kawy Saeco – popularne rodzaje

Ciśnieniowy ekspres do kawy z młynkiem

W ofertach sprzedaży znajdziemy ekspres do kawy z młynkiem. Jest to jedno z najbardziej zaawansowanych rozwiązań, dających ciekawe efekty smakowe. Tego rodzaju expres do kawy Saeco posiada specjalny pojemnik na ziarna. Kawa zostaje zmielona tuż przed rozpoczęciem procesu parzenia. Pozwala to na wydobycie pełni aromatu oraz smaku ziaren.

Ciśnieniowy ekspres do kawy z młynkiem jest zazwyczaj wyposażony w szereg funkcji dodatkowych. W wyposażeniu znajduje się przeważnie wbudowany pojemnik na mleko (nieco rzadziej pojemnik zewnętrzny) oraz urządzenie do spieniania mleka.

Ekspres do kawy z młynkiem może posiadać stalowe lub ceramiczne ostrza. Wybór zależy od naszych indywidualnych preferencji. Ostrza stalowe wyróżniają się dużą trwałością, ich atutem będzie również atrakcyjna cena zakupu. Z kolei modele ceramiczne odznaczają się cichą, komfortową pracą, przez co zdobywają bardzo dobre opinie. Niestety cena ich zakupu może być nieco wyższa. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o ekspresach do kawy.

Ekspresy do kawy na kapsułki

Modele ekspresów na kapsułki cieszą się coraz większą popularnością. Wszystko za sprawą łatwości obsługi. Ekspresy do kawy na kapsułki nie wymagają tak długich przygotowań jak urządzenia z młynkiem. Okazują się także łatwiejsze do utrzymania w czystości.

Ekspresy do kawy na kapsułki, czyli wygodny ekspres ciśnieniowy Saeco oraz polecane modele wraz z cenami i opinie
Ekspres do kawy Saeco - rodzaje i modele, opinie, ceny

Wybierając ekspres ciśnieniowy Saeco, warto zwrócić uwagę na funkcję dodatkowe. Modele na kapsułki mogą posiadać możliwość samoczyszczenia czy regulacji temperatury kawy. Ostateczny smak i aromat napoju zależy od rodzaju użytej kapsułki. W niektórych z nich odnajdziemy wymyślne aromaty i dodatki smakowe, w tym cukier, który sprawia, że kawa z ekspresu jest natychmiast gotowa do spożycia. Sprawdź także ten artykuł o ekspresie do kawy na kapsułki.

Kawiarka ciśnieniowa

Kawiarki niskociśnieniowe to najprostszy typ urządzeń. Znajdziemy je w ofertach wielu producentów (np. marka Philips). Urządzenie składają się z sitka, do którego wkładamy zmieloną kawę, pojemnika na wodę oraz dzbanka.

Kawiarka ciśnieniowa czy innymi słowy ekspres niskociśnieniowy służą do przygotowania mocnej i aromatycznej kawy włoskiej. Urządzenia nie posiadają tak wielu dodatkowych funkcji jak ekspresy automatyczne (np. brak opcji spieniania mleka). Jednak posiadają niewielką budowę, a cena ich zakupu jest zdecydowanie najniższa.

Ze względu na swój kompaktowy charakter oraz atrakcyjne ceny zakupu kawiarka ciśnieniowa znajduje swoich zwolenników. A może zainteresuje cię także ten artykuł o automatycznym ekspresie do kawy?

Czas na najlepszą kawę!

Wybieramy ekspres do kawy

Popularne modele Saeco

Wybierając ekspres ciśnieniowy Saeco warto przeanalizować poniższe porównanie. Wymienimy w nich popularne modele, przybliżymy ceny zakupu oraz wskażemy opinie użytkowników. Kolejność zaprezentowanych modeli jest przypadkowa.

Ekspres ciśnieniowy Saeco podczas przygotowywania dwóch kaw w dwóch kubkach jednocześnie, a także ceny i modele Saeco
Ekspres do kawy Saeco - rodzaje i modele, opinie, ceny
  • Ekspres ciśnieniowy Saeco PicoBaristo SM5470/10 – seria Saeco PicoBaristo posiada bardzo dobre opinie użytkowników. Model wyróżnia się różnorodnością funkcji, atrakcyjnym wyglądem oraz komfortem obsługi. Ekspres ciśnieniowy Saeco nadaje się do parzenia kawy mielonej oraz ziarnistej. Wbudowany pojemnik na wodę o zasobności 1,8 litra umożliwi wygodną obsługę przez kilka osób. Ciekawostką modelu jest także ceramiczny, cichy młynek i wewnętrzny spieniacz do mleka. Ekspres do kawy Saeco PicoBaristo posiada także regulację mocy kawy, program temperatury wody oraz program automatycznego płukania. Wybierając ekspres do kawy z młynkiem otrzymujemy też niewielki zbiornik na fusy, a także filtr aquaclean. Ceny zakupu opisywanego modelu wynoszą ok. 2500 zł.
  • Ekspres do kawy Saeco PicoBaristo SM5572/10 – model o szerokich możliwościach użytkowych, pozwalający na jednoczesne przygotowanie dwóch kubków kawy. Wyróżnia się atrakcyjnym wyglądem i nadaje się do parzenia kawy mielonej oraz ziarnistej. Expres do kawy Saeco posiada zintegrowany pojemnik na mleko oraz wbudowany pojemnik na wodę o pojemności 0,75 litra. Model wyposażono również w program automatycznego płukania, regulację mocy kawy, a także funkcję automatycznego płukania. Ciśnieniowy ekspres do kawy z młynkiem ceramicznym zapewnia cichą pracę, a kolorowy wyświetlacz umożliwia wygodną obsługę. Cena zakupu za ekspres do kawy z młynkiem Saeco PicoBaristo SM5572/10 to około 3400 zł.
  • Expres do kawy Saeco Incanto HD8919/59 – to kolejny ciekawy ekspres do kawy z młynkiem ceramicznym. Nadaje się do parzenia kawy ziarnistej i posiada wygodny, kolorowy wyświetlacz sterujący. Duża pojemność zbiornika na wodę, wynosząca 2,5 litra sprawdzi się w biurach i większych obiektach. Model posiada też pojemnik na mleko, urządzenie do spieniania mleka, możliwość zaprogramowania do sześciu receptur, programowaną temperaturę wody, program odkamieniania oraz automatyczne płukanie. Expres ciśnieniowy Saeco Incanto HD8919/59 zdobył dość dużą popularność i posiada przychylne opinie. Jedynym mankamentem jest wysoka cena zakupu. Ceny opisywanego modelu wahają się w granicach 2300 – 2500 zł.
  • Ekspres ciśnieniowy Saeco Xlelsis SM7684/40 – jeden z najlepszej jakości ciśnieniowy ekspres do kawy z młynkiem ceramicznym. Model posiada zbiornik na wodę o pojemności 1,7 litra i nadaje się do parzenia kawy ziarnistej. Ciekawostką jest zewnętrzny, automatyczny pojemnik na mleko z wężykiem, dzięki któremu za jednym razem możemy przygotować dwie kawy z mlekiem. Expres do kawy Saeco Xlelsis SM7684/40 ma możliwość regulacji mocy kawy, objętości napoju, temperatury mleka oraz zapamiętywania do sześciu receptur. Model wyróżnia się dużą wydajnością, która umożliwia wykorzystanie w biurach i miejscach o dużym zapotrzebowaniu na gorące napoje. Ekspres do kawy Saeco Xlelsis SM7684/40 zdobył dobre opinie użytkowników. Jedyna niedogodność to dość wysoka cena zakupu. Urządzenie do spieniania mleka, w jaki jest wyposażony ten ekspres ciśnieniowy ułatwia przygotowanie ulubionego napoju. Ceny rynkowe opisywanego modelu dochodzą do 5000 zł.

Ekspresy do kawy innych producentów

W ofercie sprzedaży znajdziemy ciśnieniowe ekspresy automatyczne, wyprodukowane przez innych renomowanych producentów. Na uwagę zasługują modele marki Philips, Delonghi czy Krups.

Dobre opinie użytkowników zdobywają także modele marki Nivona, Siemens, Mellita i Bosch. W ofercie sprzedaży znajdziemy ciekawe modele, dostępne w atrakcyjnych przedziałach cenowych. Dobrym przykładem jest chociażby model Philips HD 8651/09, który nabędziemy za ok. 1300 zł, model Philips EP5360,10 (kosztujący ok. 2100 zł) czy model Krups EA816031 Roma, który kupimy za ok. 1250 zł.

W ofercie sprzedaży znajdziemy także tani, dobrej jakości expres do kawy Saeco, modele wolnostojące czy ekspres do zabudowy. Oferta sprzedaży jest tak bogata, że każdy znajdzie model dopasowany do swoich preferencji użytkowych oraz zasobności portfela.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93,6% czytelników artykuł okazał się być pomocny