Thermoval

Najważniejsze zalety posiadania elektrycznego ogrzewania podłogowego

Wolna przestrzeń do aranżacji wnętrza

Jedną z największych zalet posiadania elektrycznego ogrzewania podłogowego jest jego estetyka. Co to oznacza? Dzięki zamontowaniu ogrzewania podłogowego nie ma konieczności instalowania tradycyjnych grzejników, a więc jednocześnie zwiększają się możliwości aranżacyjne i pojawia szansa na estetyczne zagospodarowanie przestrzeni. Właśnie te wszystkie cechy posiada kompletny zestaw ogrzewania podłogowego Thermoval, którego montaż pozwoli w pełni wykorzystać potencjał każdego pomieszczenia.

Ogrzewanie schowane zostanie pod podłogą, a więc urządzanie kuchni czy łazienki – w których każdy z nas szczególnie lubi mieć ciepło – będzie naprawdę dowolne i swobodne. Z ogrzewaniem podłogowym zniknie problem zajmujących miejsce kaloryferów, które nie zawsze są atrakcyjne wizualnie i nie zawsze też pasują do pomieszczenia. Ogrzewanie ukryte będzie pod podłogą, zatem nie będzie żadnej blokady przy kreatywnym urządzaniu nawet niewielkiej łazienki, sypialni czy kuchni.

Możliwość instalacji w każdym pomieszczeniu

Stosowanie ogrzewania podłogowego jest bardzo komfortowe i tańsze w porównaniu do np. instalacji z ogrzewaniem powietrznym lub wodnym. Elektryczność dostępna jest zawsze, a system elektrycznego ogrzewania podłogowego nie wymaga instalacji np. przyłącza gazowego czy dzierżawy zbiorników na płynny gaz. Właśnie dlatego, niezależnie od okoliczności czy warunków atmosferycznych, z ogrzewania tego typu korzystać można przez całą dobę. Zestaw ogrzewania podłogowego Thermoval pozwala odczuwać komfort cieplny w dosłownie każdym pomieszczeniu.

Bez względu na to, czym ociepla się dom, z ogrzewania podłogowego korzystać można zawsze. Używać można go w dosłownie każdym pomieszczeniu, np. w przedpokoju, gdzie tradycyjne grzejniki z reguły się nie sprawdzają. W kuchni wystarczy zainstalować matę grzewczą  pod płytkami i móc ogrzewać pomieszczenie o każdej porze dnia lub nocy. W łazience z kolei, gdzie po wyjściu spod prysznica zazwyczaj jest chłodno, ogrzewanie podłogowe Thermoval pozwoli szybko się ogrzać, co z pewnością pozytywnie wpłynie na zdrowie i samopoczucie. Warto pamiętać o najlepszych dla ludzkiego ciała warunkach otoczenia, które zapewniają najbardziej komfortowe doznania, określane jako „ciepłe stopy, chłodna głowa!

Oszczędność prądu

System ogrzewania podłogowego nie generuje żadnych kosztów serwisowych, w przeciwieństwie do innych systemów grzewczych. Zakup i zamontowanie elektrycznego ogrzewania podłogowego również nie jest kosztowne, poza tym montaż jest szybki i prosty. Na znajdujące się w systemie elementy gwarancja jest bardzo długa (w Thermoval jest to aż 25 lat na matę grzewczą), a ogrzewanie elektryczne konkuruje z paliwami typu olej opałowy, węgiel albo gaz ziemny.

W okresach poza szczytowych zapotrzebowanie na energię elektryczną jest niewielkie. Energii nie można też gromadzić na zapas. Właśnie dlatego elektrownie sprzedają nadmiar energii w korzystnej cenie, a zakłady energetyczne promują korzystanie z taniej energii osobom ogrzewającym domy prądem. Wystarczy prawidłowo wykonany montaż elektrycznego ogrzewania podłogowego i tania taryfa (np. nocna lub weekendowa), a będzie można nie tylko zapewnić domownikom ciepło, ale też generować naprawdę niskie rachunki za prąd. Jeszcze lepiej będą mieć domy podłączone do systemów fotowoltaicznych – dzięki darmowej energii pozyskiwanej z odnawialnych źródeł będzie można jej część wykorzystać na używanie systemu ogrzewania podłogowego.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe Thermoval – jakie są jego zalety?

Prostota i szybkość inteligentnego sterowania

Thermoval

Ogrzewanie podłogowe sprawdzi się w większości domowych pomieszczeń. Najważniejszymi elementami tego typu ogrzewania jest mata grzewcza oraz elektroniczny regulator, zwany termostatem. Z pomocą jego czujnika, który znajduje się w płaszczyźnie przewodu grzewczego mierzona jest temperatura podłogi z dokładnością do 0,5°C. Prostota i szybkość używania maty grzewczej, którą włącza się i wyłącza poprzez termostat (zgodnie z ustawioną temperaturą), to jedna z głównych zalet stosowania ogrzewania podłogowego Thermoval. Warto wiedzieć, że dzięki regulatorowi temperatury można wykorzystywać energię bardzo oszczędnie – reaguje on bowiem również na zyski ciepła pochodzące od różnych urządzeń w trakcie ich eksploatacji (np. kuchnia, piekarnik, prysznic czy wanna) wykorzystywanych w gospodarstwach domowych.

Warto dodać, że ogrzewanie podłogowe Thermoval posiada w swojej ofercie również sterowniki zintegrowane z siecią WiFi, np. Tuya Smart. Oznacza to, że ogrzewanie współpracuje z systemem domu inteligentnego, a więc można z niego korzystać we współczesny i bardzo komfortowy sposób. Wystarczy pobrać (na smartfonie lub tablecie), zainstalować i sparować aplikację dedykowaną do ogrzewania podłóg z urządzeniem tak, aby móc sterować ogrzewaniem bezprzewodowo. Za pośrednictwem sieci domowej w ogrzewaniu podłogowym Thermoval można m.in. kontrolować regulator, zmniejszać i zwiększać temperaturę, a także dopasowywać ją do wybranych godzin.

Zalety kompletnego zestawu ogrzewania podłogowego Thermoval

Thermoval

Jak ogrzewać mieszkanie w sposób oszczędny i skuteczny? Najlepiej wykorzystać w tym celu kompletny zestaw ogrzewania podłogowego, którym jest Thermoval. Producent zagwarantował w zestawie niezbędne podzespoły, dzięki którym będzie można prawidłowo zamontować ogrzewanie w podłodze. W zestawie znajdują się:

  • Mata grzewcza – jest jednostronnie zasilana, bardzo skuteczna, wykonana z doskonałej jakości materiałów i posiadająca wysoką moc jednostkową 170 W/m².
  • Regulator temperatury – elektroniczny, podtynkowy, wyposażony w oprogramowanie tygodniowe i wiele użytecznych funkcji. Regulator współpracuje z dwoma czujnikami powietrznym i podłogowym.
  • Puszka montażowa – podtynkowa, pozwalająca na wygodny montaż regulatora.
  • Rurka ochronna do czujnika – jest elastyczna, umożliwia bezproblemową instalację czujnika podłogowego.
  • Łuk prowadzący do rurki ochronnej – dzięki niemu można wykonać łagodne przejście między ścianą a podłogą.
  • Rurka typu peszel – służy do ukrycia przewodów zasilających maty grzewczej w ścianie
  • Instrukcja montażu – producent Thermoval zadbał o to, aby przeprowadzić instalatora przez każdy etap montażu ogrzewania podłogowego prosto, przyjemnie i czytelnie
  • Dwie karty gwarancyjne – jedna na matę grzewczą, a druga na regulator temperatury.

Warto pamiętać, że ogrzewanie podłogowe Thermoval może być stosowane jako główne ogrzewanie w domach z dobrą izolacją termiczną. W budynkach słabiej izolowanych może z kolei pełnić funkcję uzupełniającą dla tradycyjnego ogrzewania. Thermoval to prosty montaż, komfort użytkowania, bezpieczeństwo (przewody są ekranowane na całej długości), niskie koszty i estetyka instalacji. W dodatku, jako że energia elektryczna uznawana jest za ekologicznie czystą, z pomocą ogrzewania podłogowego nie powoduje się żadnych zanieczyszczeń w miejscu jego eksploatacji.

Thermoval

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 63,6% czytelników artykuł okazał się być pomocny