Domy szkieletowe wznoszone są w wielu krajach, ciesząc się uznaniem praktycznie pod każdą szerokością geograficzną, także w Polsce. W przeszłości pokutowało przekonanie, że takie budynki nie są zbyt trwałe i warte uwagi, co oczywiście wynikało z tego, że za ich postawienie odpowiadały ekipy niemające odpowiedniej wiedzy i doświadczenia w tym obszarze. 

Dzisiaj już zdarza się to rzadziej, głównie z tego powodu, że na rynku pozostały sprawdzone marki, dysponujące wyszkolonym zespołem pracowników i realizacją niezliczonej ilości projektów tego rodzaju. Jeśli więc przymierzamy się do budowy domu szkieletowego, warto wybrać sprawdzoną firmę z ponad 20-letnim doświadczeniem - https://www.nardoshouse.com/, by mieć pewność, że postawiony budynek będzie świetnie wykonany, trwały, ciepły, bez wad konstrukcyjnych. 

Chcemy szybko, ale i dobrze? Idealnie trafiliśmy!

Domy szkieletowe powstają bardzo szybko - w góra trzy, cztery miesiące, a co równie istotne - można się do nich wprowadzać od razu po zakończeniu prac wykończeniowych. Nie ma potrzeby, by sezonować bądź osuszać budynek. Tak krótki czas budowy to oczywiście inne zalety, między innymi oszczędności wynikające z mniejszego zużycia wody i prądu niezbędnych do prac budowlanych. Oczywiście, żeby szybko oznaczało dobrze, trzeba zatrudnić do budowy sprawdzonego partnera. Co ważne, na tak błyskawiczną realizację wpływa też to, że dom można stawiać przez cały rok, bez względu na aurę. Nie ma więc ryzyka, że budowa potrwa dłużej, niż zakładaliśmy, na przykład przez falę siarczystych mrozów. 

Podłoże to żaden problem

Podłoże, na którym ma powstać dom, ma ogromne znaczenie dla jego kondycji. Jeśli jest niedopasowane, o złych parametrach może powodować problemy, co uwidoczni się w konstrukcyjnych mankamentach, np. przez popękane ściany. Zresztą, problemem nie jest tylko grunt, ale też zbyt ciężka waga budynku. W przypadku domów szkieletowych nie ma tych utrudnień, bo to bardzo lekka konstrukcja, można więc ją stawiać praktycznie wszędzie, także tam, gdzie panują trudne warunki gruntowe. Duży spadek terenu, słaba nośność gruntu, a może szkody górnicze? Żaden problem - na takim terenie można spokojnie wybudować dom szkieletowy.

Inne parametry warte uwagi

  • Trwałość i stabilność

Dzięki temu, że dom szkieletowy stawia się na płycie fundamentowej zbrojonej stalą, mamy pewność, że cała konstrukcja zostanie obciążona, co jednocześnie minimalizuje ryzyko pęknięcia ścian.

  • Niskie koszty eksploatacji

W ścianach budynku znajduje się gruba warstwa ocieplenia - wypełnienie to aż 80%, co gwarantuje doskonałe parametry termoizolacyjne, co jednocześnie zapewnia duże oszczędności na ogrzewaniu.

  • Świetna akustyka

Obecna w ścianach wełna mineralna działa nie tylko termoizolacyjnie, ale też chroni przed hałasami z zewnątrz.

  • Ogień niestraszny

Poszycie wykonane jest z materiałów trudnopalnych, na przykład płyty gipsowo-kartonowej lub OSB, co zapobiega pożarowi.

Zdecydowanie warto postawić na dom szkieletowy z drewna, zwłaszcza jeśli chcemy w dość krótkim czasie i za niską cenę zamieszkać “na swoim”.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej