Drzwi aluminiowe

Przez nieodpowiednie drzwi zewnętrzne również ucieka sporo ciepła, co przekłada się na wyższe rachunki za ogrzewanie. Obecnie panuje tendencja do produkcji materiałów i elementów z naciskiem na ich energooszczędność. To dobry kierunek, ponieważ nie tylko możemy zachować w portfelu dodatkowe pieniądze, ale i przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego.

W sprzedaży znajdziemy wobec tego różnorodne drzwi wejściowe spełniające normy energooszczędności, a także zapewniające właściwe bezpieczeństwo i wyglądające efektownie. Z punktu widzenia ciepłą drzwi są bardzo ważne, dlatego też nie warto oszczędzać na ich zakupie. Przy poszukiwaniu właściwego modelu warto stawiać na funkcjonalność oraz termoizolację, a w tym drzwi aluminiowe (czytaj więcej) sprawdzają się świetnie.

Drzwi wykonane z aluminium pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych parametrów izolacyjnych ze względu na swoją konstrukcję. Aby dowiedzieć się, czy rzeczywiście są one ciepłe, należy sprawdzić wskaźnik U, a dokładnie Ud. Im będzie on niższy, tym drzwi będą cieplejsze, ponieważ określa on przenikanie ciepła. Współczynnik ten według najnowszych norm nie powinien być wyższy od 1,5 W/(m²·K), ale w sprzedaży znajdziemy też energooszczędne drzwi o parametrach poniżej 0,5 W/(m²·K). Tak dobre parametry w przypadku drzwi aluminiowych osiąga się przez zastosowanie specjalnej konstrukcji z ociepleniem. Ocieplana jest też ościeżnica.

Aby właściwości takich drzwi energooszczędnych mogły być wykorzystane w pełni w domu jednorodzinnym, trzeba też pamiętać o tym, aby prawidłowo je zamontować. Montażu nie powinno przeprowadzać się samodzielnie i powinien być on wykonany przez fachowców. Stosuje się wtedy tak zwany ciepły montaż, który zabezpiecza przed nadmiernym uciekaniem ciepła w przestrzeni pomiędzy ościeżnicą a murem. Należy też pamiętać o zaizolowaniu progu drzwi.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 56,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny