Kaloryfery elektryczne i ich rodzaje

Konwektorowe kaloryfery elektryczne wyposażone są w płytę lub grzałkę, która się nagrzewa. W tych grzejnikach bardzo często znajduje się zabezpieczenie przed przegrzaniem się. Wykorzystanie grzejników konwektorowych jest bardzo szerokie, a za średniej jakości model będziemy musieli zapłacić ponad 200 zł.

Grzejnik olejowy działa na zasadzie podgrzewania oleju, który jest czynnikiem grzewczym. Tego typu grzejniki elektryczne energooszczędne zaleca się wykorzystać w większych pomieszczeniach. I choć nagrzewają się wolno, to stygną również w takim tempie. Cena grzejnika olejowego wynosi 150-600 zł. Przed zakupem, koniecznie przeczytaj ten artykuł z poradami, które grzejniki warto wybrać.

Energooszczędny grzejnik przenośny w postaci farelki to urządzenie, które zasysa powietrze z jednej strony i oddaje z drugiej. Na korzyść tego grzejnika przemawia szybkie rozprzestrzenianie się ciepła i możliwość zastosowania go w okresie letnim jako wiatraka służącego do chłodzenia.

Grzejniki, które działają na podczerwień, nagrzewają przedmioty znajdujące się w małej odległości od nich, po czym oddają ciepło do pomieszczenia. Niestety zasięg takich grzejników jest niewielki, dlatego też doskonale sprawdzą się w małych pomieszczeniach. W zależności od rozmiaru, koszt grzejnika na podczerwień będzie nas kosztować od 50 do 500 zł.

Wśród szerokiej oferty grzejników elektrycznych znajdziemy także grzejniki ceramiczne, których podstawę stanowi ceramiczny rdzeń, w którym zatopione są elementy grzewcze, i aluminiowa obudowa. Taka konstrukcja sprawia, że mały grzejnik elektryczny bardzo szybko się nagrzewa, oddając bardzo wolno ciepło. Zakup grzejnika ceramicznego to wydatek rzędu 80-300 zł.

Piece centralnego ogrzewania — polecane produkty!

Energooszczędny grzejnik elektryczny to wspaniałe rozwiązanie. Zużycie energii jest o wiele mniejsze, więc kończy się problem z wysokimi rachunkami za prąd.
Energooszczędne grzejniki elektryczne - ceny, koszty eksploatacji, opinie

Grzejniki elektryczne energooszczędne - opinie

Dużą popularnością wśród użytkowników cieszy się grzejnik elektryczny olejowy Ravanson OH-11. Model ten dobrze spełnia swoje funkcje, jako grzejnik podstawowy i dodatkowy. Jego właściciele docenili płynną regulację temperatury i trójpoziomową moc grzania. Mały grzejnik elektryczny ponadto posiada schowek na przewód zasilający, co jest wygodnym rozwiązaniem, szczególnie gdy grzejnik nie pracuje, a chcielibyśmy go przechować.

Wysoką ocenę wśród klientów uzyskał również model Atlantic F117/200 i grzejnik elektryczny konwektorowy polskiego producenta HB. Drugi z nich posiada możliwość regulacji mocy grzania, a to co wyróżnia to elegancki wygląd. Ponadto wyposażony jest w nóżki, dzięki którym możliwe jest jego ustawienie na podłodze. Jeśli rozważasz zakup pieca akumulacyjnego, w tym artykule znajdziesz niezbędne porady dotyczące jego wyboru.

Kaloryfery elektryczne - koszty eksploatacji

Oczywiste jest, że podczas porównania kosztów ogrzewania domu wykorzystując energooszczędne grzejniki elektryczne i kocioł na węgiel, ten drugi wariant przełoży się na mniejsze rachunki co roku. Problem polega na tym, że aby te rachunki były mniejsze, konieczne jest wydanie dużej ilości pieniędzy. Podczas, gdy koszt instalacji elektrycznej w domu o powierzchni 100 m2 wyniesie 1200 zł, system do ogrzewania na węgiel będzie nas kosztował 30000 zł.

Przyjmując, że ogrzewanie prądem będzie kosztowało 0,45 zł/kWh, a ogrzewanie węglem 0,13 zł/kWh, rocznie zapłacimy 4500 zł przy elektrycznych grzejnikach, a przy ogrzewaniu węglem – 1300 zł.

Dopiero po 9 latach eksploatacji wyrównają się łączne koszty ogrzewania. Przez cały wcześniejszy okres będziemy więc płacili mniej, jeśli zdecydujemy się na elektryczne grzejniki.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 86,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny