Najważniejsze cechy produktu, czyli Śnieżka na dach i jej zalety

Zastosowanie, charakterystyka i zalety wykorzystania

Farba Śnieżka na dach jest farbą poliwinylową posiadającą pozytywne opinie klientów. Jest to farba na ocynk o dużej odporności na wodę i szkodliwe warunki atmosferyczne. Posiada niską wrażliwość na uszkodzenia mechaniczne, bardzo dobrze przyczepia się do malowanego podłoża oraz jest produktem szybkoschnącym. 

Wykorzystywana do malowania dachów, ale również odświeżania rynien, parapetów czy ogrodzeń. Pełni funkcję dekoracyjną przy wszelkiego rodzaju pracach renowacyjnych, ale może także służyć do dachu ocynkowanego świeżo położonego.

Dawniej do malowania dachu używany był chlorokauczuk. W dzisiejszych czasach dużo lepszym wyborem jest farba poliwinylowa, za pomocą której można uzyskać oczekiwany efekt. W przeciwieństwie do malowania innym produktem, jakim jest m.in. wspomniany wyżej chlorokauczuk farba Śnieżka na dach nadaje się do opracowania dużych powierzchni, które łatwo się nagrzewają i są poddane działaniu promieniowania UV. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o dachach.

Śnieżka na dach - informacje

Wielkość opakowania

750 ml, 5 l lub 10 l

Wydajność farby Śnieżka

Do 12 m²/l podczas jednokrotnego malowania

Gęstość

1,18-1,35 g/cm3

Czas schnięcia

24 h przy temperaturze 20 stopni

Sposób malowania

Natrysk, wałek lub miękki pędzel z długim włosiem

Kolory

Biały oraz 16 innych kolorów

Farba na dach - stosunek jakości do ceny to podstawa wyboru

Wysoka wydajność farby Śnieżka przekłada się na ekonomiczne malowanie. Na stronie internetowej producenta farba na ocynk Śnieżka jest dostępna już od 31 zł za najmniejsze opakowanie o pojemności 750 ml.

Natomiast u innych dostawców cena waha się w zależności od wybranego koloru oraz pojemności. Przykładowo farba na dach Śnieżka w kolorze białym o pojemności 5 litrów kosztuje w okolicach 189 zł. Natomiast, jeśli wybór padnie przykładowo na kolor wiśniowy w opakowaniu 10-litrowym, to są to ceny rzędu od 409 zł - 439 zł.

Przy odrobinie zdolności manualnych można pomalować dach ocynkowany samodzielnie. Będzie to zrobione niższym kosztem, ale za to satysfakcja będzie duża, biorąc pod uwagę, że cennik malowania dachów u profesjonalisty nie jest przyjazny dla kieszeni każdego posiadacza własnego domu. A może zainteresuje cię także ten artykuł o izolacji dachu płaskiego?

Farby do domu w najlepszych cenach - sprawdź!

Porady użytkowe, czyli jak efektywnie pomalować dach ocynkowany

Podstawowe informacje przydatne podczas malowania farbą na dach

Farba na dach Śnieżka jest wyjątkowo łatwa w zastosowaniu. Wystarczy rozprowadzić ją na przygotowanej powierzchni wałkiem czy pędzlem z długim włosiem. W razie potrzeby rozcieńczenia farby na ocynk Śnieżka wystarczy wykorzystać dowolny rozpuszczalnik do chlorokauczuku czy farby poliwinylowej w ilości 5 % w przypadku malowania pędzlem oraz 10 % przy użyciu natrysku pneumatycznego.

Wygodne opakowanie farby Śnieżka na dach ułatwia pracę oraz potem dalsze przechowywanie jej. Czas schnięcia to minimum 3 dni w zależności od ilości nałożonych warstw.

Przygotowanie powierzchni do malowania farbą na dach

Farba poliwinylowa Śnieżka może być wykorzystana do malowania dachów zarówno nowych, jak i tych od dłuższego czasu używanych w ramach renowacji. Powierzchnia powinna być odpowiednio przygotowana. Bardzo ważne jest, aby była ona sucha, czysta oraz odpylona.

Mężczyzna podczas malowania dachu na biało oraz farba Śnieżka na dach i jej właściwości, cena oraz zastosowanie
Farba Śnieżka na dach – charakterystyka, opinie, cena, porady użytkowe

Warto przed malowaniem odtłuścić ją wykorzystując do tego inny produkt tej marki, czyli Śnieżka Preparat do Czyszczenia Dachu. Dach ocynkowany można także przemyć wodą z dodaną niewielką ilością środka myjącego np. płynu do mycia naczyń. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o pokryciach dachowych.

W przypadku prac renowacyjnych konieczne jest dokładne usunięcie starych, słabo przylegających resztek poprzedniej farby oraz usunięcie występujących ubytków czy oznak korozji. W tym przypadku warto zeszlifować i zagruntować te miejsca przed malowaniem. Wszelkie zabrudzenia można wyczyścić używając szczotek nylonowych. Dopiero po takim wstępnym oczyszczeniu malowanej powierzchni farba poliwinylowa ma prawo mocno i dokładnie przylegać.

Śnieżka na dach - stosowanie

Zalecane warunki atmosferyczne w trakcie malowania

Słoneczne dni (bez upałów)

Zalecana temperatura powietrza

Od +10 do +25 stopni Celsjusza

Zalecana wilgotność względna powietrza

Poniżej 85 %

Przerwa między malowaniem kolejnych warstw

Minimum 6 godzin

Pozytywne opinie klientów jako idealne podsumowanie farby Śnieżka na dach   

Klienci, którzy do malowania dachów wykorzystali farbę na dach marki Śnieżka bardzo chwalą sobie efekt końcowy. Odświeżone dachy po zimie nabrały nowych kolorów. Użytkownicy głównie korzystali z możliwości dekoracyjnych, jakie daje ta farba na dach, kiedy to był on już lekko zniszczony i wymagał gruntownego przemalowania. Zaletą produktu jest również szeroka gama kolorystyczna, w której każdy klient znajdzie odcień dla siebie.

Dobra cena i opinie klientów oparte na dużej wydajności farby Śnieżka świadczą o tym, że farba ta jest idealnym produktem. Łatwość użycia oraz prostota wykonania dają możliwość samodzielnego pomalowania dachu własnego domu, garażu czy altanki. Sprawdź także ten artykuł na temat malowania dachu krok po kroku.

Z pewnością jest to tańsza opcja niż zagłębianie się w cennik malowania dachów u profesjonalnej firmy i korzystanie z jej usług. Natomiast kierowanie się subiektywnymi opiniami użytkowników zawsze daje podstawy do tego, aby zaufać producentowi w kwestii stosunku jakości do ceny.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny