Farby

Farby to innymi słowy preparaty powłokotwórcze, stosowane w celu zabezpieczenia powierzchni lub zmiany jej koloru. W domach i mieszkaniach przeważnie stosujemy farby akrylowe oraz farby lateksowe. Są to produkty dedykowane do malowania ścian oraz sufitów. W sprzedaży znajdziemy także farby akrylowe oraz olejne, dedykowane do drewna, metalu i tworzyw sztucznych.

Farby do Twojego domu lub mieszkania

Zapoznaj się z informacjami na temat farby. Nasze sprawdzone porady związane z farby pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Jak pomalować pokój na dwa kolory?

Jak pomalować pokój na dwa kolory?

Malowanie pomieszczeń na dwa kolory to dość prosty i skuteczny sposób na podkreślenie walorów dekoracyjnych. Możemy w ten sposób ożywić wnętrze, wizualnie poprawić jego proporcje i odciągnąć uwagę od najmniej estetycznych przestrzeni. Poniżej podpowiemy, jak pomalować pokój na dwa kolory, jaki wybrać kolory wnętrz oraz jak samodzielnie wykonać malowanie ścian.
, 17 września 2017

Najpopularniejsze kolory farb 2017 - przegląd trendów

Najpopularniejsze kolory farb 2017 - przegląd trendów

Jest takie powiedzenie - nie to ładne co ładne ale co się komu podoba. Świetnie pasuje to do aranżacji pomieszczeń w mieszkaniu czy domu. Topowe kolory farb zmieniają się co sezon, jednak nasze preferencje powinny stać na pierwszym miejscu. Mimo wszystko w poszukiwaniu inspiracji sprawdzamy jakie są modne kolory farb w tym roku oraz jakie zestawy kolorystyczne proponują popularni producenci farb. Dowiedzmy się, które kolory na ścianach są już passé, a które zagoszczą w nadchodzących miesiącach we wnętrzach polskich domów i mieszkań.
, 11 kwietnia 2017

Jak pomalować pokój lub całe mieszkanie? Malowanie ścian krok po kroku

Jak pomalować pokój lub całe mieszkanie? Malowanie ścian krok po kroku

Malowanie ścian i sufitu w mieszkaniu to jedna z niewielu czynności, które każdy z nas może samodzielnie wykonać samodzielnie. Wymaga wprawdzie solidnego przygotowania i odpowiednich narzędzi, ale przy odrobinie samozaparcia samodzielne malowanie ścian może nie tylko uratować budżet inwestycji, ale też przynieść dużo radości. Zobaczmy więc, jak pomalować pokój?
, 12 maja 2017

Malowanie sufitu krok po kroku - cena i porady jak malować sufit

Malowanie sufitu krok po kroku - cena i porady jak malować sufit

Malowanie sufitu nie należy do czynności zbyt przyjemnych, dodatkowo nie każdy potrafi przeprowadzić je prawidłowo. Remont często zaczyna się właśnie od tej czynności, a dobrze pomalowany sufit dopełnia całości dobrze wykończonego wnętrza. Jak pomalować sufit aby był estetyczny i nie psuł kompozycji całego wnętrza? Jakie rodzaje i kolory farb użyć? Przedstawiamy praktyczne porady dotyczące prawidłowego malowania sufitu.
, 2 marca 2017

Szkodliwe substancje w budownictwie - które środki chemiczne szkodzą naszemu zdrowiu

Szkodliwe substancje w budownictwie - które środki chemiczne szkodzą naszemu zdrowiu

Mogłoby się wydawać, że szkodliwe materiały budowlane oraz środki chemiczne zagrażające zdrowiu, w związku ze zmianą ustroju, przestały mieć rację bytu. Niestety nic bardziej mylnego. Substancje szkodliwe były i nadal są wykorzystywane w budownictwie oraz szerzej w przemyśle oraz gospodarce. Niejednokrotnie inwestorzy oraz wykonawcy nie zdają sobie sprawy z zagrożeń wynikających ze stosowania niektórych materiałów, farb oraz ingrediencji, które są wykorzystywane do budowy oraz wykończenia budynków. Warto zatem poznać substancje oraz środki chemiczne, które mogą wywołać groźne choroby.
, 16 marca 2017

Cennik malowania ścian 2017

Cennik malowania ścian 2017

Malowanie to jedna z najważniejszych prac, które wykonujemy podczas wykończenia lub remontu budynków mieszkalnych. Koszt tego przedsięwzięcia będzie uzależniony od województwa oraz specyfiki malowania. Poniżej zaprezentujemy przybliżony cennik malowania ścian 2017 w różnych regionach kraju.
, 5 stycznia 2017

Jaki rodzaj farby wybrać do kuchni?

Jaki rodzaj farby wybrać do kuchni?

Kuchnia, to prawdopodobnie najbardziej eksploatowane pomieszczenie w naszym domu. Przede wszystkim codziennie narażone jest na zabrudzenia wynikające z wykonywanych tam czynności, a zatem pryskający tłuszcz, czy olej, to niestety najczęstsza przyczyna zanieczyszczonych ścian naszej kuchni. Tak utrzymujący się brud może z czasem prowadzić do dużo poważniejszych uszkodzeń. Zatem o wygląd naszej kuchni należy dbać szczególnie, a co najważniejsze regularnie. I tu zalecane jest jej gruntowne odmalowanie przynajmniej raz na kilka lat. Wielu jednak zastanawia się jaka farba do kuchni jest najbardziej odpowiednia?
, 16 lutego 2017

Farba elewacyjna - co warto wiedzieć przed wyborem?

Farba elewacyjna - co warto wiedzieć przed wyborem?

Gdyby farba elewacyjna pełniła funkcje tylko dekoracyjną, sprawa przedstawiałaby się niezwykle prosto. Wybór zasadzałby się na wyborze koloru i można byłoby przystąpić do malowania elewacji. Niestety farba elewacyjna powinna mieć szereg parametrów które będą chronić przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Wybór więc nie może być kwestią przypadku, jak również nie do końca sprawą gustu. Dowiedźmy się jak najwięcej o farbach zanim dokonamy właściwego wyboru.
, 21 września 2016

Farby Dekoral - kolory, ceny i opinie użytkowników

Farby Dekoral - kolory, ceny i opinie użytkowników

Dekoral to jeden z najpopularniejszych producentów farb do wnętrz. W jego ofercie znajduje się wiele ciekawych emulsji, które możemy dopasować do specyfiki każdej aranżacji wnętrz. W poniższym artykule opiszemy najpopularniejsze kolory farb, ich ceny, specyfikę, zastosowanie oraz najczęstsze opnie użytkowników.
, 24 kwietnia 2017

Najgorętsze trendy dekoratorskie

Najgorętsze trendy dekoratorskie

Planujesz urządzić mieszkanie, ale nie wiesz który styl wnętrzarski najbardziej Ci odpowiada? Jakie kolory wybrać, meble czy dodatki? Jakie produkty sprawią że osiągniesz pożądany efekt? Dzięki darmowemu e-bookowi Dekoral poznasz najgorętsze trendy dekoratorskie.
, 16 lutego 2017

Farba do malowania mebli - rodzaje, ceny, opinie - co wybrać?

Farba do malowania mebli - rodzaje, ceny, opinie - co wybrać?

Malowanie mebli to doskonały sposób aby nie tylko odświeżyć stare meble, ale również nadać wnętrzu nowy styl. Jednak kwestia priorytetowa to odpowiednia farba do mebli drewnianych. Bez dobrej jakości farby, efekt końcowy będzie niezadowalający, lub nawet okaże się że mebel, który chcieliśmy odnowić został zniszczony. Przedstawiamy farby do mebli których warto użyć. Wybierzmy razem odpowiednią farbę do mebli kuchennych oraz mebli drewnianych do pokojów.
, 10 maja 2017

Biała farba – co zrobić z jej namiarem?

Biała farba – co zrobić z jej namiarem?

Przed zakupem farby staramy się w przybliżeniu określić, jaka jej ilość będzie nam potrzeba. By mieć pewność, że emulsji nie zabraknie do wykonania zaplanowanych prac, zwykle zaopatrujemy się w niewielki jej zapas. Co jednak zrobić z resztką farby, której nie zużyliśmy? Najlepiej ją zachować i sprawdzić, jak możemy ją spożytkować!
, 16 lutego 2017

Farby Dulux – opinie i test farb znanego producenta

Farby Dulux – opinie i test farb znanego producenta

Barwa ścian w naszych domach i mieszkaniach odgrywa duże znaczenie aranżacyjne. To właśnie ona nadaje charakter pomieszczeniom oraz podkreśla ich wiodącą stylistykę. W ofertach handlowych znajdziemy ogromny wybór emulsji akrylowych i lateksowych. W naszych głowach pojawia się wtedy pytanie, którą wybrać? Jednym z najpopularniejszych dystrybutorów farb do wnętrz jest firma Dulux. Poniżej przeanalizujemy jej ofertę, przedstawimy najpopularniejsze barwy, wiodące trendy oraz opinie użytkowników.
, 13 lipca 2016

Dekoral kończy 18 lat!

Dekoral kończy 18 lat!

Marka Dekoral kończy w tym roku 18 lat. Marka istnieje na rynku od 1998 roku, a jej historia rozpoczęła się na początku lat ’90 w siedzibie Polifarbu Wrocław S.A. Z połączenia dwóch słów DEKOracja + RAL (wówczas jedyna na rynku karta kolorów) powstała nazwa nowej marki.
, 16 lutego 2017

Jak dobrać farbę do mieszkania?

Jak dobrać farbę do mieszkania?

Wybór jak najlepszej farby do naszych ścian to nie lada wyzwanie. Zazwyczaj dokonując zakupu kierujemy się przede wszystkim kolorem, zapominając o jej pozostałych, równie ważnych, parametrach. Farba ma jednak nie tylko mieć ładny odcień - ma także podkreślić korzystne cechy pomieszczeń czy zamaskować ich wady. Ponadto, musi być trwała, odporna na zmywanie i wydajna - dlatego warto zastanowić się, czy lepsza będzie farba akrylowa, lateksowa, czy jeszcze inna? Warto więc przyjrzeć się bliżej kryteriom, jakie możemy wyczytać na opakowaniach, by wiedzieć, jak dobrać farbę idealną, która przez kilka lat będzie zachwycać nas pięknym wyglądem.
, 27 marca 2017

Nowoczesne i modne kolory ścian w Twoim mieszkaniu - porady

Nowoczesne i modne kolory ścian w Twoim mieszkaniu - porady

Mieszkanie może zmieniać się razem z nami. Jeśli na co dzień śledzimy najnowsze trendy w modzie to dlaczego nie zastosować ich w przestrzeni, w której spędzamy znaczną część życia? Nasze mieszkanie również może być modne! Kolory ścian w kuchni czy w salonie nie muszą być nudne. Urządzasz mieszkanie? Zobacz jakie są nowoczesne kolory ścian w tym sezonie.
, 20 kwietnia 2016

Farby akrylowe - rodzaje, ceny, opinie, właściwości

Farby akrylowe - rodzaje, ceny, opinie, właściwości

Farby akrylowe są najpopularniejszymi emulsjami o wszechstronnym zastosowaniu. Są też używane (choć w nieco innej wersji) jako farby artystyczne dla plastyków. Nas jednak interesują ściany mieszkania. Różnorodność ofert handlowych sprawia, że tego typu farba może być idealnie dopasowana do potrzeb każdego użytkownika, a malowanie ścian stać się czystą przyjemnością. Poniżej zaprezentujemy podstawowe właściwości emulsji akrylowej, opiszemy jej zastosowanie, a także zakres cenowy.
, 6 maja 2017

Farba lateksowa - czy na pewno tylko do łazienki?

Farba lateksowa - czy na pewno tylko do łazienki?

Przed malowaniem ścian należy zastanowić się nad wyborem odpowiedniej farby. Nie chodzi tu wyłącznie o jej barwę, ale także o rodzaj. W powszechnym przekonaniu przyjęło się, że farby lateksowe wykorzystujemy w łazienkach i pomieszczeniach o podwyższonym poziomie wilgotności powietrza. Warto jednak pamiętać, że zastosowanie takich emulsji jest znacznie większe niż tylko wykończenie łazienki.
, 28 kwietnia 2016

Łączenie kolorów ścian - praktyczne przykłady jakie kolory pasują do siebie!

Łączenie kolorów ścian - praktyczne przykłady jakie kolory pasują do siebie!

Łączenie kolorów ścian może nie być tak proste jak się nam wydaje. Nie wystarczy zestawić ze sobą kilka ulubionych barw, aby uzyskać optymalny efekt w wystroju naszych wnętrz. Czy wiesz, jaki kolor pasuje do zielonego? A jaki do pomarańczowego, czy fioletu? Czy warto łączyć pastelowe ściany z kamieniem dekoracyjnym na ścianie? Tylko doskonale przemyślane połączenia mogą wyglądać naprawdę dobrze. Jak łączyć kolory ścian? Podpowie Wam krótki poradnik.
, 29 kwietnia 2016

Jakie kolory do salonu? Modne kolory ścian od ekspertki

Jakie kolory do salonu? Modne kolory ścian od ekspertki

Chcesz poznać charakter człowieka? Spójrz na jego salon. Wystrój tego pomieszczenia oraz odpowiednio dobrane meble do salonu mogą dużo powiedzieć o domownikach. Ważny jest styl mebli oraz dodatki, które podkreślają indywidualny charakter pokoju dziennego. Jednak główną rolę w aranżacji pełnią modne kolory ścian. Jakie kolory do salonu są obecnie modne? I jak urządzić pod te kolory cały salon? Sprawdzamy!
, 21 kwietnia 2016

Farba akrylowa do drewna - którą wybrać, jak jej używać?

Farba akrylowa do drewna - którą wybrać, jak jej używać?

Drewno jest wszechstronnym materiałem stosowanym w produkcji elementów wykończenia i wyposażenia każdego domu. Możemy je bezpiecznie malować farbami akrylowymi, które nadają się do stosowania w budynkach mieszkalnych. Przed rozpoczęciem prac warto wybrać odpowiednią emulsję, która zabezpieczy drewno na kilka kolejnych lat. Ważne też będą kolory, które zdecydują o wartościach dekoracyjnych drewna. Poniżej zaprezentujemy podstawowe właściwości farb akrylowych oraz przedstawimy aktualne oferty rynkowe.
, 15 maja 2017

Biała sypialnia? A może modne, żywe kolory? Doradzamy kolory do sypialni

Biała sypialnia? A może modne, żywe kolory? Doradzamy kolory do sypialni

Jakie kolory wybierzemy do miejsca naszego odpoczynku? Biała sypialnia? A może żywe, modne kolory ścian? Takie, przy których możemy się wyspać, a także które pozytywnie nastroją na cały dzień. To, w jakim kolorze czujemy się dobrze zależy od indywidualnych preferencji, ale jest również kilka uniwersalnych zasad, które sprawią, że urządzona przez nas sypialnia będzie dobrze wyglądała i a łóżko będzie naszym ulubionym miejscem wypoczynku.
, 29 kwietnia 2016

Malowanie ścian - zrób to sam z naszym poradnikiem!

Malowanie ścian - zrób to sam z naszym poradnikiem!

Ceny usług wykwalifikowanych ekip malarskich są dość wysokie. Dlatego wiele osób decyduje się na samodzielne malowanie ścian i sufitów. Wbrew pozorom nie jest to zbyt skomplikowana czynność. Wystarczy się odpowiednio przygotować, wybrać odpowiednią farbę (może zastąpić farby akrylowe lateksowymi?) i zastosować do podstawowych zasad. 
, 29 kwietnia 2016

Farby olejne - jak usunąć farbę olejną ze ściany? Zrób to sam!

Farby olejne - jak usunąć farbę olejną ze ściany? Zrób to sam!

Malowanie ścian farbami olejnymi było niegdyś bardzo modne i często stosowane w prywatnych domach. Dziś jest to już bardziej symbol starości, którego wielu z nas pragnie się pozbyć. Niestety usuwanie farby olejnej ze ścian nie należy do najprostszych ani najprzyjemniejszych czynności. Warto dowiedzieć się o wszystkich sposobach usuwania lamperii i wybrać ten, który sprawdzi się w naszym pomieszczeniu.
, 21 grudnia 2016

Wystrój salonu za rozsądne pieniądze

Wystrój salonu za rozsądne pieniądze

Wykończenie i wyposażenie salonu może się wiązać z bardzo zróżnicowanymi wydatkami. Poniżej prezentujemy przykładowy kosztorys wykończenia i podstawowego umeblowania niewielkiego salonu o powierzchni 18 m2. Zobacz, jak niewielkim kosztem można urządzić naprawdę atrakcyjny wystój salonu!
, 25 kwietnia 2016

Ile kosztuje wykończenie i umeblowanie salonu?

Ile kosztuje wykończenie i umeblowanie salonu?

Często zastanawiamy się, jaki jest koszt wykończenia mieszkania ze stanu deweloperskiego. Nie ważne, czy chodzi o łazienkę, kuchnię, jadalnię czy salon, podłogę, ściany czy sufit podwieszany - obliczenie kosztów wykończenia i wyposażenia nie jest łatwe. Dlatego właśnie postanowiliśmy obliczyć, ile będzie kosztowało wykończenie i wyposażenie salonu połączonego z jadalnią o powierzchni 25 m2.
, 30 kwietnia 2016

Generalny remont łazienki w bloku – relacja

Generalny remont łazienki w bloku – relacja

Nasza łazienka nie była remontowana od lat i wreszcie, kilka miesięcy temu przyszedł na nią czas… W swoim mieszkaniu wymieniłam już kuchnię, meble w pokoju, odnowiłam i odmalowałam przedpokój, jednak z remontami nigdy nie ma spokoju… Stwierdziłam, że muszę zabrać się tym razem za łazienkę i WC. Nie chciałam jednak wynajmować ekipy remontowej, ale tym razem zleciłam prace… swojemu mężowi. Chciałam, żeby wziął się wreszcie za coś więcej niż oglądanie telewizji! W pracach pomagał mu nasz syn.
, 28 kwietnia 2016

Koszt malowania ścian i sufitu vs. koszty tapetowania - co kosztuje więcej?

Koszt malowania ścian i sufitu vs. koszty tapetowania - co kosztuje więcej?

Wybór pomiędzy tapetami ściennymi, a farbami malarskimi nie jest oczywisty. Najczęściej zakłada się, że malowanie ścian farbami jest tańsze, niż ich wytapetowanie. Jednak ta reguła nie sprawdza się w każdym przypadku. Porównajmy więc koszty tapet ściennych oraz malowania przy założeniu, że powierzchnia naszych ścian wynosi 50 m2.
, 5 lutego 2017

Tapety ścienne czy malowanie? Co lepsze do salonu?

Tapety ścienne czy malowanie? Co lepsze do salonu?

Wykańczając bądź remontując salon stajemy przed dylematem – pomalować, czy wytapetować ściany. Oba te rozwiązania mogą efektownie odświeżyć wnętrze i nadać mu pożądanego charakteru. Aby zadecydować co będzie lepsze w naszym przypadku, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka najważniejszych kwestii stan ścian, trwałość, łatwość demontażu oraz koszty zakupu. Zobacz co będzie lepsze dla Ciebie - tapety ścienne czy ściany pomalowane na atrakcyjny kolor.
, 27 kwietnia 2016

Która farba do salonu jest najlepsza?

Która farba do salonu jest najlepsza?

Kolory mają ogromny wpływ nie tylko na wystrój pomieszczenia, ale również na nasz nastrój. Podczas, gdy odpowiednia kompozycja zapewnia poczucie relaksu i komfortu, zła powoduje, że salon może stać się jednym z najrzadziej odwiedzanych przez nas pomieszczeń. Wybór koloru farby może być stosunkowo trudnym zadaniem, szczególnie biorąc pod uwagę to, że dzisiejszy rynek oferuje nam szeroką gamę dostępnych odcieni.
, 29 kwietnia 2016

Kuchnie prowansalskie - aranżacje w 3 krokach?

Kuchnie prowansalskie - aranżacje w 3 krokach?

Kuchnie prowansalskie wyglądają bardzo naturalnie i elegancko. Głównym założeniem aranżacji prowansalskich jest odniesienie do natury południowo-wschodniej Francji. W pomieszczeniach zainspirowanych tym stylem znajdziemy liczne nawiązania do plaż morza śródziemnego, lazurowego wybrzeża oraz charakterystycznej roślinności. Dzięki zastosowaniu śmiałych barw i efektownych dekoracji, kuchnie prowansalskie stopniowo zyskują popularność w całej Europie.
, 5 lutego 2017

Samodzielne malowanie ścian we własnym mieszkaniu

Samodzielne malowanie ścian we własnym mieszkaniu

Malowanie mieszkania nie jest trudne. Sam się o tym niedawno przekonałem, gdy postawiłem sobie za zadanie pomalowanie niedawno kupionych własnych czterech kątów.
, 25 kwietnia 2016

Biel - projektowanie białych wnętrz w mieszkaniu i domu

Biel - projektowanie białych wnętrz w mieszkaniu i domu

Biel to jeden z kolorów ścian, który w ostatnich latach wraca do łask w naszych domach i staje się coraz bardziej modny. Kilkadziesiąt lat temu wszystkie ściany w naszych domach były białe z prostego powodu – nie było dostępnych innych farb. Na początku lat 90-tych zachłysnęliśmy się wielobarwnością i biel została trochę zapomniana. Dziś wraca do łask jako uniwersalny kolor pasujący do każdego wnętrza. Projektowanie wnętrz w bieli jest naprawdę proste!
, 8 kwietnia 2017

Wybieramy farbę do łazienki

Wybieramy farbę do łazienki

Łazienka jest miejscem, gdzie dziecięca fantazja tworzy z gąbki okręt podwodny, a z wanny – niespokojne morskie głębiny. Miejscem, w którym szukamy ukojenia po ciężkim dniu, zanurzając się w pachnącej olejkami wodzie, relaksując się w blasku świec, niczym w hotelowym spa. Ważne jest zatem zapewnienie w niej higienicznej czystości, praktycznych rozwiązań i niepowtarzalnego klimatu. Nastrój możemy osiągnąć odpowiednim oświetleniem, dekoracjami, ale także kolorem płytek łazienkowych oraz ścian ponad nimi. Zależnie od naszego temperamentu i potrzeb, wybierając ciepłe beże, chłodne błękity, czy energetyzujące żółcie.
, 24 kwietnia 2016

Malowanie ścian - Biel czy kolor? Jakie farby wybrać?

Malowanie ścian - Biel czy kolor? Jakie farby wybrać?

Obecnie w mieszkaniach dominują najróżniejsze kolory. Biały - jeszcze niedawno tak popularny, ustępuje odcieniom czerwieni, niebieskiego, czy brązu. Ludzie zaczynają zdawać sobie sprawę, że kolor ścian może mieć istotny wpływ na ich życie!
, 27 kwietnia 2016

Co trzeba wiedzieć o farbach?

Farby są niezbędnymi produktami, którymi wykańczamy każdy dom i mieszkanie. To właśnie od ich specyfiki i tonacji kolorystycznej zależy stylistyka wnętrza. Wielobarwne ściany czy czysto białe sufity sprawiają, że każda aranżacja zyskuje preferowany design.

Wybierając produkty na sufity i ściany warto rozróżnić farby akrylowe oraz lateksowe. Emulsje z akrylu cieszą się bardzo dużą popularnością ze względu na atrakcyjną cenę zakupu. Ich nieodłączną zaletą jest także wysoki stopień krycia, łatwość malowania oraz trwałość barw (szczególnie w produktach ze średniej i górnej półki cenowej). Farby akrylowe mogą być z powodzeniem wykorzystane na ściany i sufity w pracowniach, salonach, sypialniach, czy na korytarzach. Niestety większość emulsji nie jest zbyt odporna na działanie wilgoci. Dlatego w ofertach sprzedaży znajdują się też wydajne farby lateksowe.

Farba lateksowa przeznaczona do wnętrz może zostać użyta w dowolnie wybranej przestrzeni. Nadaje się na ściany i sufity w kuchniach, łazienkach, pralniach oraz wszystkich innych pomieszczeniach o podwyższonym poziomie wilgotności powietrza. Produkty lateksowe mogą być też odporne na ścieranie. Możemy je czyścić za pomocą wilgotnej szmatki, co jest szczególnie istotne w przypadku domów użytkowanych przez małe dzieci.

Na szczególną uwagę zasługują także produkty akrylowe, które nadają się do malowania drewna, tworzyw sztucznych oraz metalu. Tego rodzaju preparaty stanowią wygodną alternatywę dla substancji olejnych. Są szczególnie polecane do zastosowania we wnętrzach budynków mieszkalnych. Są to produkty wodorozcieńczalne i nie posiadają nieprzyjemnego, intensywnego zapachu (tak jak farby olejne). Mogą być z powodzeniem stosowane na drewniane ściany, sufity, a także jako wykończenie bądź powłoka renowacyjna do mebli.

W ofertach sprzedaży spotkamy się z wieloma producentami farb wewnętrznych. Należą do nich między innymi Tikkurila, Dulux, Śnieżka, Primacol, Guardi oraz Beckers.

Jeśli interesują Cię farby akrylowe, lateksowe bądź olejne, zapraszamy do działu poniżej. Dowiesz się tu, jak wybrać odpowiednie produkty malarskie, w jaki sposób pomalować ściany i sufity, a także jak udekorować własny dom lub mieszkanie. Na dole strony znajdziesz listę powiązanych tematów.

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij