Farby akrylowe

Farby akrylowe to emulsje bądź emalie, których spoiwem są wodorozcieńczalne żywice poliakrylowe. Kolor farby akrylowej zależy od obecności i barwy pigmentu. W ofertach handlowych znajdziemy zarówno farby białe jak i kolorowe. Obecne w ofertach handlowych farby akrylowe nadają się do malowania ścian oraz powierzchni z tworzyw sztucznych, drewna, płótna bądź metalu.

Farby akrylowe, czyli najpopularniejsze emulsje o wszechstronnym zastosowaniu

Zapoznaj się z informacjami na temat farby akrylowe. Nasze sprawdzone porady związane z farby akrylowe pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Malowanie sufitu krok po kroku - cena i porady jak malować sufit

Malowanie sufitu krok po kroku - cena i porady jak malować sufit

Malowanie sufitu nie należy do czynności zbyt przyjemnych, dodatkowo nie każdy potrafi przeprowadzić je prawidłowo. Remont często zaczyna się właśnie od tej czynności, a dobrze pomalowany sufit dopełnia całości dobrze wykończonego wnętrza. Jak pomalować sufit aby był estetyczny i nie psuł kompozycji całego wnętrza? Jakie rodzaje i kolory farb użyć? Przedstawiamy praktyczne porady dotyczące prawidłowego malowania sufitu.
, 2 marca 2017

Szkodliwe substancje w budownictwie - które środki chemiczne szkodzą naszemu zdrowiu

Szkodliwe substancje w budownictwie - które środki chemiczne szkodzą naszemu zdrowiu

Mogłoby się wydawać, że szkodliwe materiały budowlane oraz środki chemiczne zagrażające zdrowiu, w związku ze zmianą ustroju, przestały mieć rację bytu. Niestety nic bardziej mylnego. Substancje szkodliwe były i nadal są wykorzystywane w budownictwie oraz szerzej w przemyśle oraz gospodarce. Niejednokrotnie inwestorzy oraz wykonawcy nie zdają sobie sprawy z zagrożeń wynikających ze stosowania niektórych materiałów, farb oraz ingrediencji, które są wykorzystywane do budowy oraz wykończenia budynków. Warto zatem poznać substancje oraz środki chemiczne, które mogą wywołać groźne choroby.
, 16 marca 2017

Cennik budowlany 2017 - sprawdź cennik robót budowlanych w Polsce

Cennik budowlany 2017 - sprawdź cennik robót budowlanych w Polsce

Budowa domu czy innego budynku to kosztowne przedsięwzięcie. Duży wpływ na jego ostateczną cenę ma stawka robocizny. Dlatego poniżej przedstawimy orientacyjny cennik budowlany w różnych regionach Polski aktualny na rok 2017. Cennik robót budowlanych podzieliliśmy według województw oraz największych miast w tych województwach.
, 25 kwietnia 2017

Farba elewacyjna - co warto wiedzieć przed wyborem?

Farba elewacyjna - co warto wiedzieć przed wyborem?

Gdyby farba elewacyjna pełniła funkcje tylko dekoracyjną, sprawa przedstawiałaby się niezwykle prosto. Wybór zasadzałby się na wyborze koloru i można byłoby przystąpić do malowania elewacji. Niestety farba elewacyjna powinna mieć szereg parametrów które będą chronić przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Wybór więc nie może być kwestią przypadku, jak również nie do końca sprawą gustu. Dowiedźmy się jak najwięcej o farbach zanim dokonamy właściwego wyboru.
, 21 września 2016

Farby Dekoral - kolory, ceny i opinie użytkowników

Farby Dekoral - kolory, ceny i opinie użytkowników

Dekoral to jeden z najpopularniejszych producentów farb do wnętrz. W jego ofercie znajduje się wiele ciekawych emulsji, które możemy dopasować do specyfiki każdej aranżacji wnętrz. W poniższym artykule opiszemy najpopularniejsze kolory farb, ich ceny, specyfikę, zastosowanie oraz najczęstsze opnie użytkowników.
, 24 kwietnia 2017

Najgorętsze trendy dekoratorskie

Najgorętsze trendy dekoratorskie

Planujesz urządzić mieszkanie, ale nie wiesz który styl wnętrzarski najbardziej Ci odpowiada? Jakie kolory wybrać, meble czy dodatki? Jakie produkty sprawią że osiągniesz pożądany efekt? Dzięki darmowemu e-bookowi Dekoral poznasz najgorętsze trendy dekoratorskie.
, 16 lutego 2017

Farba do malowania mebli - rodzaje, ceny, opinie - co wybrać?

Farba do malowania mebli - rodzaje, ceny, opinie - co wybrać?

Malowanie mebli to doskonały sposób aby nie tylko odświeżyć stare meble, ale również nadać wnętrzu nowy styl. Jednak kwestia priorytetowa to odpowiednia farba do mebli drewnianych. Bez dobrej jakości farby, efekt końcowy będzie niezadowalający, lub nawet okaże się że mebel, który chcieliśmy odnowić został zniszczony. Przedstawiamy farby do mebli których warto użyć. Wybierzmy razem odpowiednią farbę do mebli kuchennych oraz mebli drewnianych do pokojów.
, 10 maja 2017

Farby Dulux – opinie i test farb znanego producenta

Farby Dulux – opinie i test farb znanego producenta

Barwa ścian w naszych domach i mieszkaniach odgrywa duże znaczenie aranżacyjne. To właśnie ona nadaje charakter pomieszczeniom oraz podkreśla ich wiodącą stylistykę. W ofertach handlowych znajdziemy ogromny wybór emulsji akrylowych i lateksowych. W naszych głowach pojawia się wtedy pytanie, którą wybrać? Jednym z najpopularniejszych dystrybutorów farb do wnętrz jest firma Dulux. Poniżej przeanalizujemy jej ofertę, przedstawimy najpopularniejsze barwy, wiodące trendy oraz opinie użytkowników.
, 13 lipca 2016

Jak dobrać farbę do mieszkania?

Jak dobrać farbę do mieszkania?

Wybór jak najlepszej farby do naszych ścian to nie lada wyzwanie. Zazwyczaj dokonując zakupu kierujemy się przede wszystkim kolorem, zapominając o jej pozostałych, równie ważnych, parametrach. Farba ma jednak nie tylko mieć ładny odcień - ma także podkreślić korzystne cechy pomieszczeń czy zamaskować ich wady. Ponadto, musi być trwała, odporna na zmywanie i wydajna - dlatego warto zastanowić się, czy lepsza będzie farba akrylowa, lateksowa, czy jeszcze inna? Warto więc przyjrzeć się bliżej kryteriom, jakie możemy wyczytać na opakowaniach, by wiedzieć, jak dobrać farbę idealną, która przez kilka lat będzie zachwycać nas pięknym wyglądem.
, 27 marca 2017

Farby akrylowe - rodzaje, ceny, opinie, właściwości

Farby akrylowe - rodzaje, ceny, opinie, właściwości

Farby akrylowe są najpopularniejszymi emulsjami o wszechstronnym zastosowaniu. Są też używane (choć w nieco innej wersji) jako farby artystyczne dla plastyków. Nas jednak interesują ściany mieszkania. Różnorodność ofert handlowych sprawia, że tego typu farba może być idealnie dopasowana do potrzeb każdego użytkownika, a malowanie ścian stać się czystą przyjemnością. Poniżej zaprezentujemy podstawowe właściwości emulsji akrylowej, opiszemy jej zastosowanie, a także zakres cenowy.
, 6 maja 2017

Farba lateksowa - czy na pewno tylko do łazienki?

Farba lateksowa - czy na pewno tylko do łazienki?

Przed malowaniem ścian należy zastanowić się nad wyborem odpowiedniej farby. Nie chodzi tu wyłącznie o jej barwę, ale także o rodzaj. W powszechnym przekonaniu przyjęło się, że farby lateksowe wykorzystujemy w łazienkach i pomieszczeniach o podwyższonym poziomie wilgotności powietrza. Warto jednak pamiętać, że zastosowanie takich emulsji jest znacznie większe niż tylko wykończenie łazienki.
, 28 kwietnia 2016

Farba akrylowa do drewna - którą wybrać, jak jej używać?

Farba akrylowa do drewna - którą wybrać, jak jej używać?

Drewno jest wszechstronnym materiałem stosowanym w produkcji elementów wykończenia i wyposażenia każdego domu. Możemy je bezpiecznie malować farbami akrylowymi, które nadają się do stosowania w budynkach mieszkalnych. Przed rozpoczęciem prac warto wybrać odpowiednią emulsję, która zabezpieczy drewno na kilka kolejnych lat. Ważne też będą kolory, które zdecydują o wartościach dekoracyjnych drewna. Poniżej zaprezentujemy podstawowe właściwości farb akrylowych oraz przedstawimy aktualne oferty rynkowe.
, 15 maja 2017

Malowanie boazerii w przedpokoju - jak ją skutecznie i łatwo odświeżyć

Malowanie boazerii w przedpokoju - jak ją skutecznie i łatwo odświeżyć

Niegdyś boazeria była bardzo popularną okładziną ścienną, zwłaszcza w przedpokoju. W dzisiejszych czasach kojarzy się już ze świetnością PRL, a jej walory dekoracyjne odbiegają od współczesnych wymogów mody. Okazuje się jednak, że boazerie można w prosty sposób odświeżyć i nadać jej nowych walorów dekoracyjnych. Renowacja owej okładziny jest dość prosta i z możemy ją wykonać samodzielnie.
, 29 kwietnia 2016

Malowanie ścian - zrób to sam z naszym poradnikiem!

Malowanie ścian - zrób to sam z naszym poradnikiem!

Ceny usług wykwalifikowanych ekip malarskich są dość wysokie. Dlatego wiele osób decyduje się na samodzielne malowanie ścian i sufitów. Wbrew pozorom nie jest to zbyt skomplikowana czynność. Wystarczy się odpowiednio przygotować, wybrać odpowiednią farbę (może zastąpić farby akrylowe lateksowymi?) i zastosować do podstawowych zasad. 
, 29 kwietnia 2016

Koszt malowania ścian i sufitu vs. koszty tapetowania - co kosztuje więcej?

Koszt malowania ścian i sufitu vs. koszty tapetowania - co kosztuje więcej?

Wybór pomiędzy tapetami ściennymi, a farbami malarskimi nie jest oczywisty. Najczęściej zakłada się, że malowanie ścian farbami jest tańsze, niż ich wytapetowanie. Jednak ta reguła nie sprawdza się w każdym przypadku. Porównajmy więc koszty tapet ściennych oraz malowania przy założeniu, że powierzchnia naszych ścian wynosi 50 m2.
, 5 lutego 2017

Malowanie ścian - Biel czy kolor? Jakie farby wybrać?

Malowanie ścian - Biel czy kolor? Jakie farby wybrać?

Obecnie w mieszkaniach dominują najróżniejsze kolory. Biały - jeszcze niedawno tak popularny, ustępuje odcieniom czerwieni, niebieskiego, czy brązu. Ludzie zaczynają zdawać sobie sprawę, że kolor ścian może mieć istotny wpływ na ich życie!
, 27 kwietnia 2016

Farby akrylowe - kompendium wiedzy, ceny, wydajność i cenne porady użytkowe

Farby akrylowe są popularnymi emulsjami o bardzo szerokich możliwościach zastosowania. Nadają się zarówno do malowania powierzchni ściennych i podłogowych, jak i do malarstwa artystycznego na płótnach (emulsje typu acrylic). Farby akrylowe można rozcieńczać z wodą. Dzięki temu ich aplikacja na nawierzchnię staje się bardzo prosta. Świeżo pomalowana nawierzchnia wysycha w kilka godzin, co jest dość dobrym wynikiem.

Docenianą zaletą farb akrylowych są właściwości kryjące. Preparaty na bazie akrylu (podobnie jak farby olejne) dobrze kryją oczyszczone powierzchnie i tworzą jednolitą powłokę malarską. Niektóre emulsje (typu acrylic) nadają się do malowania dekoracyjnego typu decoupage. Można je stosować na płótnie, kartonie, drewnie oraz na płytach kartonowo gipsowych. Warto także dodać, że dekoracyjne farby akrylowe (acrylic) i pastele (farby olejne) są jednymi z najchętniej wybieranych emulsji dedykowanych dla malarzy artystów.

Omawiając akrylowe artykuły malarskie nie sposób nie wspomnieć o ich odporności na promienie UV. Powłoki malarskie nie ulegają odbarwieniu ani nie żółkną pod wpływem czasu. Pigment zawarty w żywicach jest bardzo trwały, a co za tym idzie, pomalowana powierzchnia nie zmienia zbyt szybko swoich walorów dekoracyjnych.

Największa wada farb akrylowych to brak odporności na wilgoć pochodzącą z powietrza. Zawilgocone emulsje acrylic, pastele i akrylowe artykuły malarskie stają się bardzo nietrwałe i tracą swoje właściwości. Dlatego farby akrylowe do wnętrz nie nadają się do wykorzystania w łazienkach oraz pomieszczeniach kuchennych.

Wśród firm oferujących farby akrylowe i artykuły malarskie na szczególną uwagę zasługuje Flugger, Becker, Śnieżka, De koral, Dulu, Nobil es oraz Phoenix Artist (farby dekoracyjne acrylic). Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o farbach akrylowych, zapraszamy do działu poniżej. Znajdziesz w nim porady dotyczące wyboru farb, kolorów, a także technik malowania różnego rodzaju nawierzchni. Na dole strony odnajdziesz też listę powiązanych tematów.

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij