Farby przemysłowe - rodzaje, zastosowanie, opinie, ceny, najlepsi producenci

Na rynku chemii budowlanej dostępne są różne rodzaje farb. Jedne z nich służą do malowania ozdobnego powierzchni. Takie farby nazywamy farbami dekoracyjnymi. Istnieją również takie farby, których zadaniem jest ochrona powierzchni przed różnymi czynnikami. Takie farby nazywamy farbami przemysłowymi. Zapoznajmy się z farbami przemysłowymi, ich rodzajami, zastosowaniem, opiniami na ich temat oraz najlepszymi ich producentami i cenami.

Jeśli planujesz remont lub wykończenie wnętrz, skorzystaj z usługi Szukaj Wykonawcy, dostępnej na stronie Kalkulatory Budowlane. Po wypełnieniu krótkiego formularza zyskasz dostęp do najlepszych ofert.

Farby przemysłowe - rodzaje, zastosowanie, opinie, ceny, najlepsi producenci

Farby przemysłowe - najważniejsze informacje

Farby przemysłowe są takimi farbami, które pełnią przede wszystkim funkcję zabezpieczającą dla pokrywanych nimi powierzchni. Farby przemysłowe zabezpieczać mogą takie powierzchnie, jak metal, beton, posadzki czy drewno, które są narażone na działanie bardzo uciążliwych czynników. Farby te zabezpieczają między innymi przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak nadmierne promieniowanie słoneczne, intensywne opady, wilgoć, czy skrajne temperatury. Farby przemysłowe chronią także przed niebezpiecznymi środkami chemicznymi oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Jedną z podstawowych funkcji ochronnych tych farb jest ochrona przed korozją.

O ile farby dekoracyjne powinny mieć bardzo estetyczną powłokę, która ma przede wszystkim cieszyć oko, o tyle farby przemysłowe mają przede wszystkim zabezpieczać materiał, na który są nanoszone. Nie oznacza to jednak, że farby przemysłowe w niektórych przypadkach nie mogą posłużyć jako farby dekoracyjne. Nie zapominajmy jednak, że nie to jest rolą farb przemysłowych. Jeśli więc chcemy poznać opinie na temat farb przemysłowych, powinniśmy się skupić na ich walorach zabezpieczających, a nie estetycznych. Wśród różnych rodzajów farb zabezpieczających odnajdziemy między innymi takie produkty jak farby epoksydowe, farby poliuretanowe, szczególnie gruntoemalia poliuretanowa, czy antykorozyjne farby przemysłowe. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły na temat farb.

Farby przemysłowe - zastosowanie i rodzaje

Farby przemysłowe do metalu

Jednym z najtrwalszych materiałów budowlanych jest metal, jest on jednak niestety także najbardziej narażony na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Elementy metalowe czy stalowe ulegać mogą korozji i wymagają szczególnej ochrony przed opadami, wilgocią, wodą i niebezpiecznymi środkami chemicznymi. W związku z tym na rynku dostępne są różnego rodzaju antykorozyjne farby przemysłowe do metalu.

Farby alkidowe inaczej nazywane farbami ftalowymi są najczęściej stosowanymi farbami antykorozyjnymi. Są to farby rozpuszczalnikowe na bazie żywic alkidowych. Farby te są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Farby epoksydowe z kolei to farby dwuskładnikowe, wytwarzane z żywicy epoksydowej oraz utwardzacza. Farby te tworzą bardzo twardą i wytrzymałą powłokę odporną zarówno na wilgoć, jak i na środki chemiczne. Farby antykorozyjne to wybór wart rozważenia.

Przemysłowe antykorozyjne farby asfaltowe nazywane są także lakierami asfaltowymi, mają zastosowanie do powierzchni żeliwnych i stalowych. Przed rdzą skutecznie ochronią także farby akrylowe, które zawierają w swoim składzie akrylowe żywice wysokojakościowe. Farby te stosować można do metalowych powierzchni czystych, nowych oraz jako zabezpieczenie do powierzchni już pokrytych rdzą do takich rodzajów metalu jak miedź, mosiądz czy aluminium. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły na temat malowania ścian.

Farby chlorokauczukowe to kolejna farba przemysłowa zabezpieczająca skutecznie powierzchnie metalowe przed korozją. Warto jednak zaznaczyć, że farby te sprawdzają się również jako farby dekoracyjne. Są one odporne na szkodliwe związki chemiczne, zarówno zasadowe, jak i kasowe, a także na wilgoć, wodę i przepuszczają pary wodnej. Kolejnym rodzajem farb przemysłowych do metalu są farby poliuretanowe. Świetnie chronią one przed rdzą stal oraz takie metale lekkie jak aluminium, miedź i mosiądz. Farby te mają zastosowanie jako farby podkładowe oraz nawierzchniowe. Świetnie chronią przed wilgocią oraz środkami chemicznymi, między innymi olejami i smarami. Bardzo dobre opinie wśród tych farb mają emalia i gruntoemalia poliuretanowa.

Farby przemysłowe - rodzaje, zastosowanie, opinie, ceny, najlepsi producenci

Do ochrony metalu stosować możemy także przemysłowe farby poliwinylowe, które posłużyć mogą także jako farby dekoracyjne. Można je stosować do malowania parapetów oraz dachów. Kolejnym rodzajem farb przemysłowych zabezpieczających powierzchnie metalowe przed korozją są farby silikonowe. Można je stosować do każdej powierzchni metalowej niezależnie od rodzaju metalu, dzięki czemu mają bardzo duże zastosowanie zwłaszcza w motoryzacji.

Najlepsze promocje na farby - sprawdź, ile możesz zaoszczędzić!

Farby przemysłowe do drewna

Nie tylko metal narażony jest na korozję. Również powierzchnie drewniane, mające kontakt z elementami metalowych czy stalowymi mogą ulegać zjawisku korozji, ponadto na drewno mogą oddziaływać również inne niekorzystne czynniki atmosferyczne oraz chemiczne i mechaniczne. W związku z tym powierzchnie drewniane również powinniśmy zabezpieczać farbami przemysłowymi. Najlepsza do tego celu będzie farba poliuretanowa. A może zainteresują cię także te artykuły o farbach akrylowych?

Farby przemysłowe do betonu

Warto zaznaczyć, że podobnie jak drewno beton również narażony jest na działanie korozji, zwłaszcza w miejscach, gdzie ma on kontakt z elementami metalowymi czy stalowymi, jak na przykład podmurówki pod metalowe ogrodzenia czy płytki chodnikowe, kostki betonowe, przy których mieszczą się metalowe bramy. W związku z tym powierzchnie betonowe także wymagają ochrony przed wilgocią i środkami chemicznymi.

Do ochrony betonu sprawdzą się takie farby przemysłowe jak farby poliwinylowe. Ich zaletą jest to, że oprócz funkcji ochronnych mogą służyć jako farby dekoracyjne. Do zabezpieczenia powierzchni betonowych stosować można także farby chlorokauczukowe. Taka farba do betonu może również pełnić rolę dekoracyjną. Jest odporna na wodę, wilgoć i substancje chemiczne. Bardzo dobra przemysłowa farba do betonu to także farba poliuretanowe. Beton przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych, chemicznych i mechanicznych zabezpieczy także farba epoksydowa.

Farby przemysłowe do posadzek

Do ochrony posadzek można zastosować te same farby przemysłowe, co do betonu. Posadzki wykonywane są z betonu lub innych substancji, które mają podobne do betonu właściwości. W związku z tym sprawdzą się tu takie produkty jak farby poliwinylowe, farby chlorokauczukowe, farby poliuretanowe czy farby epoksydowe. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o farbach do drewna.

Farby przemysłowe - najlepsi producenci, ceny

Wśród producentów farb przemysłowych warto zwrócić uwagę na takie uznane firmy jak między innymi Hempel, Hamerite, czy Śnieżka. Oprócz takich firm Hempel, Hamerite i Śnieżka, warto również zwrócić uwagę na takich producentów jak Caresit czy Caparol. Pojemnik epoksydowej farby epoksydowej o pojemności 10 l to ceny ok. 490 zł. Pojemnik przemysłowej farby epoksydowej o pojemności 15 l to cena ok. 870 zł. Przemysłowa farba antykorozyjna to cennik od ok. 16 zł za opakowanie 200 ml. Za antykorozyjną farbę w sprayu zapłacimy od ok. 20 zł za opakowanie 400 ml.

Do zabezpieczania powierzchni, narażonych na działanie bardzo uciążliwych czynników najlepsze są farby przemysłowe. Gdy odpowiednio dobierzemy rodzaj farby przemysłowej do powierzchni, będzie ona przez wiele lat pozostawać w świetnym stanie. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także ten artykuł o farbach dekoracyjnych.

Najciekawsze promocje w internecie - sprawdź ceny!

Ocena: 4,8/5 (głosów 16)
, aktualizacja 15 kwietnia 2019
Zobacz więcej artykułów na temat:
farby farby do drewna
Komentarze
Dodaj komentarz
Podpis:
captcha


Powiązane Artykuły
Farba ftalowa - zastosowanie, opinie, ceny, wiodący producenci
Farba ftalowa - zastosowanie, opinie, ceny, wiodący producenci
Farby w Castoramie - popularne rodzaje, opinie, ceny, porady przy wyborze
Farby w Castoramie - popularne rodzaje, opinie, ceny, porady przy wyborze
Farby Tikkurila – kolory, ceny, opinie, popularne rodzaje
Farby Tikkurila – kolory, ceny, opinie, popularne rodzaje
Farba z brokatem – opinie, ceny, porady, porady aranżacyjne
Farba z brokatem – opinie, ceny, porady, porady aranżacyjne
Farba w sprayu – rodzaje, opinie, ceny, kolory, malowanie krok po kroku
Farba w sprayu – rodzaje, opinie, ceny, kolory, malowanie krok po kroku
Farby Beckers – paleta, opinie, ceny, porady przy wyborze
Farby Beckers – paleta, opinie, ceny, porady przy wyborze
Farby Flugger – opinie, ceny, paleta kolorów, popularne typy
Farby Flugger – opinie, ceny, paleta kolorów, popularne typy
Farby Luxens - paleta barw, ceny, opinie, porady przy zakupie
Farby Luxens - paleta barw, ceny, opinie, porady przy zakupie
Jedynka farby - popularne rodzaje, ceny, opinie, popularne barwy
Jedynka farby - popularne rodzaje, ceny, opinie, popularne barwy
Farby w ofercie Leroy Merlin - przegląd, ceny, opinie, porady przy zakupie
Farby w ofercie Leroy Merlin - przegląd, ceny, opinie, porady przy zakupie
Farba alkidowa - zastosowanie, ceny, opinie, najlepsi producenci
Farba alkidowa - zastosowanie, ceny, opinie, najlepsi producenci
Farby ceramiczne - zastosowanie, ceny, opinie, najlepsi producenci
Farby ceramiczne - zastosowanie, ceny, opinie, najlepsi producenci
Farba satynowa - rodzaje, ceny, opinie, zastosowanie, porady
Farba satynowa - rodzaje, ceny, opinie, zastosowanie, porady
Farba antykorozyjna - zastosowanie, rodzaje, opinie, ceny, porady
Farba antykorozyjna - zastosowanie, rodzaje, opinie, ceny, porady
Farby Bondex - paleta kolorów, opinie, ceny, porady przy wyborze
Farby Bondex - paleta kolorów, opinie, ceny, porady przy wyborze
Farba epoksydowa - rodzaje, zastosowanie, ceny, opinie
Farba epoksydowa - rodzaje, zastosowanie, ceny, opinie
Pigmenty do farb - rodzaje, kolory, ceny, zastosowanie, opinie
Pigmenty do farb - rodzaje, kolory, ceny, zastosowanie, opinie
Farba gruntująca do ścian - rodzaje, ceny, opinie, porady
Farba gruntująca do ścian - rodzaje, ceny, opinie, porady
Farba poliuretanowa - zastosowanie, ceny, opinie, popularne rodzaje
Farba poliuretanowa - zastosowanie, ceny, opinie, popularne rodzaje
Farba emulsyjna - popularne marki, rodzaje, opinie, ceny, porady
Farba emulsyjna - popularne marki, rodzaje, opinie, ceny, porady
Farby dekoracyjne - rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci
Farby dekoracyjne - rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci
Farby do szkła - rodzaje, opinie, ceny, porady użytkowe
Farby do szkła - rodzaje, opinie, ceny, porady użytkowe
Farby olejne - rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci
Farby olejne - rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci
Farba do metalu - rodzaje, ceny, opinie, porady przy zakupie
Farba do metalu - rodzaje, ceny, opinie, porady przy zakupie
Farba fluorescencyjna - opis, zastosowanie, ceny, opinie, porady użycia
Farba fluorescencyjna - opis, zastosowanie, ceny, opinie, porady użycia
Farba do płytek – rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci, porady
Farba do płytek – rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci, porady
Farba do glazury – popularni producenci, opinie, ceny, porady
Farba do glazury – popularni producenci, opinie, ceny, porady
Malowanie kafelek krok po kroku – farby, porady, instrukcje
Malowanie kafelek krok po kroku – farby, porady, instrukcje
Farba strukturalna – zastosowanie, ceny, opinie, wiodący producenci
Farba strukturalna – zastosowanie, ceny, opinie, wiodący producenci
Farba krzemianowa – zastosowanie, opinie, ceny, najlepsi producenci
Farba krzemianowa – zastosowanie, opinie, ceny, najlepsi producenci
Farba silikatowa – zastosowanie, opinie, ceny, wiodący producenci
Farba silikatowa – zastosowanie, opinie, ceny, wiodący producenci
Farby podkładowe gruntujące – rodzaje, ceny, opinie, producenci
Farby podkładowe gruntujące – rodzaje, ceny, opinie, producenci
Wydajność farby – sprawdź na ile starczają popularne farby największych producentów
Wydajność farby – sprawdź na ile starczają popularne farby największych producentów
Farba do fug – czego używać do malowania fug? Rodzaje, opinie, ceny
Farba do fug – czego używać do malowania fug? Rodzaje, opinie, ceny
Farba do betonu – rodzaje, ceny, opinie, zastosowanie, właściwości
Farba do betonu – rodzaje, ceny, opinie, zastosowanie, właściwości
Farba chlorokauczukowa do betonu - zastosowanie, opinie, popularni producenci, ceny
Farba chlorokauczukowa do betonu - zastosowanie, opinie, popularni producenci, ceny
Malowanie dachów krok po kroku - wybór farby, różne nawierzchnie, ogólne porady
Malowanie dachów krok po kroku - wybór farby, różne nawierzchnie, ogólne porady
Malowanie elewacji domu - cena, polecane farby, popularne sposoby malowania
Malowanie elewacji domu - cena, polecane farby, popularne sposoby malowania
Czy można pomalować tapetę? Jakie farby do tapet sprawdzą się najlepiej?
Czy można pomalować tapetę? Jakie farby do tapet sprawdzą się najlepiej?
Farby do mebli - matowe czy na połysk? Co wybrać?
Farby do mebli - matowe czy na połysk? Co wybrać?
Farba do metalu i do drewna - co wybrać, na co zwrócić uwagę?
Farba do metalu i do drewna - co wybrać, na co zwrócić uwagę?
Farba wodna do drewna – ceny, opinie, sposób zastosowania na meblach
Farba wodna do drewna – ceny, opinie, sposób zastosowania na meblach
Biała farba do drewna - rodzaje, ceny, opinie, zastosowanie, porady
Biała farba do drewna - rodzaje, ceny, opinie, zastosowanie, porady
Farba tablicowa i tablicowo-magnetyczna – cena, opinie, kolory, porady
Farba tablicowa i tablicowo-magnetyczna – cena, opinie, kolory, porady
Farba magnetyczna – cena, opinie, kolory i możliwe zastosowania
Farba magnetyczna – cena, opinie, kolory i możliwe zastosowania
Jak pomalować meble samodzielnie? Jakie farby wybrać? Sprawdź!
Jak pomalować meble samodzielnie? Jakie farby wybrać? Sprawdź!
Malowanie drewna krok po kroku - wybór farby do drewna, nakładanie farby, porady
Malowanie drewna krok po kroku - wybór farby do drewna, nakładanie farby, porady
Najpopularniejsze kolory farb 2017 - przegląd trendów
Najpopularniejsze kolory farb 2017 - przegląd trendów
Najpopularniejsze kolory farb do mebli drewnianych
Najpopularniejsze kolory farb do mebli drewnianych
Jaki rodzaj farby wybrać do kuchni?
Jaki rodzaj farby wybrać do kuchni?
Farba elewacyjna - co warto wiedzieć przed wyborem?
Farba elewacyjna - co warto wiedzieć przed wyborem?
Farby Dekoral - kolory, ceny i opinie użytkowników
Farby Dekoral - kolory, ceny i opinie użytkowników
Farba do malowania mebli - rodzaje, ceny, opinie - co wybrać?
Farba do malowania mebli - rodzaje, ceny, opinie - co wybrać?
10 rzeczy, które musisz wiedzieć kupując farby kredowe do mebli
10 rzeczy, które musisz wiedzieć kupując farby kredowe do mebli
Biała farba – co zrobić z jej namiarem?
Biała farba – co zrobić z jej namiarem?
Farby Dulux – opinie i test farb znanego producenta
Farby Dulux – opinie i test farb znanego producenta
Jak dobrać farbę do mieszkania? Na co zwrócić uwagę?
Jak dobrać farbę do mieszkania? Na co zwrócić uwagę?
Farba akrylowa do drewna - którą wybrać, jak jej używać?
Farba akrylowa do drewna - którą wybrać, jak jej używać?
Która farba do salonu jest najlepsza?
Która farba do salonu jest najlepsza?
Farba do łazienki - rodzaje, ceny, opinie, porady, najlepsi producenci
Farba do łazienki - rodzaje, ceny, opinie, porady, najlepsi producenci
Malowanie ścian - Biel czy kolor? Jakie farby wybrać?
Malowanie ścian - Biel czy kolor? Jakie farby wybrać?

Wyszukaj na stronie:

Ta strona korzysta z plików cookies.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zbierania danych analitycznych (analizowania ruchu na stronie) oraz profilowania reklam przez naszych partnerów. Szczegóły znajdziesz w naszej polityce prywatności. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, zablokuj pliki cookies w przeglądarce.

Zamknij