Finansowanie budowy

Wszystko o finansowanie budowy - lista artykułów

Zapoznaj się z informacjami na temat finansowanie budowy. Nasze sprawdzone porady związane z finansowanie budowy pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Gdzie szukać przetargów budowlanych?

Gdzie szukać przetargów budowlanych?

Przetargi budowlane są publikowane zarówno w internecie, jak i w prasie zarówno ogólnopolskiej, jak i o charakterze lokalnym. Aby trafić na interesujące zlecenie, należy systematycznie szukać i przeglądać serwisy tematyczne oraz biuletyny publiczne. Na uwagę zasługują szczególnie przetargi na roboty budowlane o charakterze nieograniczonym. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jak wyglądają procedury przetargowe, jak wygląda składanie ofert oraz gdzie najlepiej szukać intratnych zamówień.
, 17 kwietnia 2017

Budowa za gotówkę? To możliwe! Jak oszczędzać na wymarzony dom?

Budowa za gotówkę? To możliwe! Jak oszczędzać na wymarzony dom?

Każdy prywatny inwestor wie, że budowa domu to olbrzymi wysiłek finansowy. Choć nadal zdecydowana większość budujących posiłkuje się kredytem hipotecznym, to powoli przybywa osób, które stać na to, aby postawić wymarzony dom za gotówkę. Wbrew pozorom, aby sobie na to pozwolić, nie trzeba wygrać w grze liczbowej czy liczyć na spadek po „wujku z Ameryki”. Wystarczy rozsądne gospodarowanie pieniędzmi i oszczędzanie. Jak się za to zabrać?
, 16 lutego 2017

Jakie dokumenty są potrzebne do kredytu hipotecznego?

Jakie dokumenty są potrzebne do kredytu hipotecznego?

Zakup własnego mieszkania to wydatek na tyle duży, że niewielu, nawet dobrze zarabiających rodaków może sobie na niego pozwolić. Z pomocą przychodzą nam banki, oferując kredyty hipoteczne na realizację tego właśnie marzenia. Skoro jesteśmy już zdecydowani na ten rodzaj pożyczki, niezbędny będzie całkiem spory stos dokumentów, udowadniających naszą wypłacalność, czyli potwierdzających zdolność kredytową.
, 16 lutego 2017

Kredyt gotówkowy na remont

Kredyt gotówkowy na remont

Remont mieszkania to wydatek, który zazwyczaj znacznie wykracza poza standardowy miesięczny budżet. Niemniej jest to koszt, z którym musi się liczyć każdy, kto posiada własne M4. I to przynajmniej raz na kilka lat.
, 16 lutego 2017

Jak wygląda podział mieszkania po rozwodzie?

Jak wygląda podział mieszkania po rozwodzie?

Podczas rozwodu małżonkowie dzielą swój majątek wspólny, którego dorobili się po zawarciu związku. Jednym z najbardziej kosztownych składowych majątku wspólnego, których dotyczy pozew z reguły jest mieszkanie. Podział mieszkania po rozwodzie może nastąpić na kilka sposobów. Poniżej opiszemy najczęściej występujące sytuacje.
, 11 lipca 2016

Odliczenie od podatku kosztu remontu lokalu użytkowego

Odliczenie od podatku kosztu remontu lokalu użytkowego

Większość polskich przedsiębiorców prowadzi swoją działalność gospodarczą w lokalach użytkowych. Podczas eksploatacji takich nieruchomości konieczne są okresowe prace remontowe oraz modernizacyjne. Poniżej opiszemy czym różni się remont od modernizacji, kto jest odpowiedzialny za pokrycie kosztów, a także jak odliczyć remont od podatku.
, 28 listopada 2016

Sąsiad zalał Ci mieszkanie? Zobacz, do czego masz prawo!

Sąsiad zalał Ci mieszkanie? Zobacz, do czego masz prawo!

Zalanie mieszkania może pociągnąć za sobą duże straty materialne. Koszty odnowienia pomieszczeń, gdy mieszkanie zostanie zalane -  niejednokrotnie przekraczają dziesiątki tysięcy złotych. Tymczasem otrzymanie odszkodowania nie zawsze jest prostym zadaniem. Dlatego warto wiedzieć, do czego mamy prawo i co zrobić, gdy ktoś zaleje nam mieszkanie.
, 24 kwietnia 2016

Wszystko co trzeba wiedzieć biorąc kredyt hipoteczny mieszkaniowy

Wszystko co trzeba wiedzieć biorąc kredyt hipoteczny mieszkaniowy

Przymierzając się do zaciągnięcia kredytu hipotecznego musimy pamiętać, że jest to zobowiązanie na długie lata. Dlatego warto przeanalizować możliwe rozwiązania, zapoznać się ze specyfiką kredytową i dokładnie wszystko zaplanować jeszcze przed wizytą w placówce banku. Poniżej opiszemy najważniejsze aspekty, o których powinna wiedzieć każda osoba planująca kredyt mieszkaniowy, a także przedstawimy ranking kredytów hipotecznych.
, 2 sierpnia 2016

Sposoby na tanią budowę domu

Sposoby na tanią budowę domu

Niepewne czasy zmuszają wielu inwestorów do poszukiwania oszczędności. Przed przystąpieniem do budowy domu coraz częściej pojawiają się pytania - jak ograniczyć koszty? Czy tania budowa domu jest w ogóle możliwa? Czy firma budowlana jest niezbędna? A może lepszy będzie system gospodarczy? Okazuje się, że istnieje kilka prostych sposobów, które pozwolą inwestorowi na poniesienie odczuwalnych oszczędności.
, 25 kwietnia 2016

Prospekt informacyjny inwestycji – sprawdź go przed kupnem mieszkania od dewelopera

Prospekt informacyjny inwestycji – sprawdź go przed kupnem mieszkania od dewelopera

Zakupienie mieszkania od upadającego dewelopera, który nie kończy inwestycji, nie jest nierealne – niejednokrotnie zdarzały się takie właśnie przypadki, które pozostawiały kupujących zarówno bez własnej nieruchomości, jak i bez pieniędzy, za to z ratami kredytowymi. Gdy nie chcesz znaleźć się w podobnej sytuacji, zawsze dokładnie sprawdzaj dewelopera i jego inwestycję, która cię interesuje – pomoże ci w tym prospekt informacyjny inwestycji.
, 16 lutego 2017

Kupujemy nowe mieszkanie na raty – kredyt

Kupujemy nowe mieszkanie na raty – kredyt

Aby uzyskać kredyt na nowe mieszkanie, trzeba spełnić szereg formalności, które są niezwykle czasochłonne. Stan deweloperski wymaga czasu nie tylko na etapie wykończenia, ale również uzyskania kredytu hipotecznego. Jak przebiega proces uzyskania kredytu? 
, 27 marca 2017

Dom w cenie mieszkania - czy to możliwe?

Dom w cenie mieszkania - czy to możliwe?

Własny dom pod miastem jest marzeniem wielu rodzin. Świadczy o tym duża popularność budynków znajdujących się w niewielkiej odległości od większych aglomeracji miejskich. Niektórzy analitycy twierdzą, że dom pod miastem może kosztować tyle samo co mieszkanie w centrum. Czy jest to naprawdę możliwe? Na to pytanie odpowiemy poniżej. Porównamy koszty inwestycji - stan deweloperski w przypadku mieszkania i niewielkiego domu!
, 28 kwietnia 2016

O czym pamiętać przed remontem?

O czym pamiętać przed remontem?

Dobra organizacja prac remontowych jest nie lada sztuką, która wymaga dobrego planu pracy i kosztorysu.  Remont jet jedną z tych czynności, która budzi mieszane uczucia. Z jednej strony mieszkanie w końcu będzie odnowione, budowa wykończona, wreszcie można  „być na swoim”. Z drugiej strony remont wymaga czasu, w którym należy przeorganizować dotychczasowy plan dnia, niejednokrotnie wymaga on wyprowadzki lokatorów na czas odświeżenia czy kompleksowego wyremontowania mieszkania lub wydłuża się w nieskończoność, nim w końcu będzie można wprowadzić się do wymarzonego mieszkania.
, 27 marca 2017

Gdzie pożyczać pieniądze - w banku czy serwisie pożyczkowym

Gdzie pożyczać pieniądze - w banku czy serwisie pożyczkowym

W życiu każdego z nas zdarzają się sytuacje, kiedy potrzebujemy dodatkowej gotówki na najpilniejsze wydatki. Pewnych życiowych wydarzeń nie da się przewidzieć, a nie zawsze masz na koncie oszczędności, dzięki którym możesz uporać się ze swoimi problemami. Skąd wziąć dodatkowe pieniądze? Skorzystać z oferty banku czy serwisu pożyczkowego?
, 27 marca 2017

Budowa i remont z dofinansowaniem – gdzie można otrzymać dotację?

Budowa i remont z dofinansowaniem – gdzie można otrzymać dotację?

Budowa i remont domu to przedsięwzięcie, które wymaga ogromnych nakładów finansowych. Są jednak programy, które umożliwiają otrzymanie dotacji lub dofinansowania inwestycji tego typu. Przyjrzyjmy się zatem z jakich dotacji możemy skorzystać, jakie są ich cele oraz jakie warunki należy spełnić.
, 22 kwietnia 2016

Kredyt na budowę domu – jakie warunki musisz spełnić, jak wygląda procedura?

Kredyt na budowę domu – jakie warunki musisz spełnić, jak wygląda procedura?

Kredyt na budowę domu to innymi słowy kredyt budowlano hipoteczny. Składa się z dwóch etapów. W pierwszym przybiera formę kredytu budowlanego (w czasie trwania prac budowlanych). W drugim zobowiązanie bankowe przekształca się w kredyt hipoteczny (zmiana następuje po przekazaniu domu do użytku). Poniżej podpowiemy jak starać się o otrzymanie takiego kredytu, jakie są jego podstawowe warunki oraz obowiązki kredytobiorcy.
, 31 sierpnia 2016

Domki letniskowe - wybieramy najciekawsze i sprawdzamy ceny

Domki letniskowe - wybieramy najciekawsze i sprawdzamy ceny

Mimo otwartych granic i możliwości podróżowania po całym świecie domy letniskowe nie tracą na popularności. Wiele osób wybiera bowiem wypoczynek w kraju i lubi odpoczywać w znajomym środowisku. Wybór domku letniskowego nie jest jednak prosty. Zobaczmy zatem jak się do tego zabrać.
, 19 kwietnia 2016

Wentylacja mechaniczna i grawitacyjna w domu

Wentylacja mechaniczna i grawitacyjna w domu

Każdy dom powinien być wyposażony w efektywną wentylację. Jej zadaniem jest odprowadzanie wilgoci, zanieczyszczeń i dwutlenku węgla na zewnątrz budynku. Zużyte powietrze zostaje zastąpione świeżym, co zapewnia korzystny mikroklimat we wnętrzu pomieszczeń mieszkalnych. W domach jednorodzinnych najczęściej znajduje się wentylacja mechaniczna bądź wentylacja grawitacyjna. W ostatnich latach coraz częściej spotykana jest także nowoczesna wentylacja hybrydowa. Którą z nich warto wybrać? Jakie są największe wady i zalety powyższych rozwiązań i jak mają się one do tak popularnej ostatnio rekuperacji? Opowiedz na te pytania znajdziemy poniżej.
, 28 kwietnia 2016

Jakie okna do domu energooszczędnego wybrać?

Jakie okna do domu energooszczędnego wybrać?

Okna PCV do domu energooszczędnego przede wszystkim powinny być szczelne i nie dopuszczać do utraty ciepła. Ciężko odnaleźć się w gąszczu propozycji wielu różnych producentów okien do domów energooszczędnych. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie jak wybrać najlepsze okna do domu energooszczędnego i jak wpływają one na kompleksowy koszt budowy domu energooszczędnego.
, 22 kwietnia 2016

Dofinansowanie do kolektorów słonecznych - jak je uzyskać krok po kroku

Dofinansowanie do kolektorów słonecznych - jak je uzyskać krok po kroku

W ostatnich latach coraz częściej mówi się o preferencyjnych dopłatach do kredytów na zakup oraz instalacje kolektorów słonecznych. Tego typu dotacje na odnawialne źródła energii pochodzą ze środków Unijnych, a ich dysponentem stał się Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Maksymalna kwota dopłaty na rok 2015 może wynosić 40 % wartości inwestycji. Zatem warto przedstawić ogólne założenia programu i zapoznać się z warunkami otrzymania dotacji.
, 22 kwietnia 2016

Zakup mieszkania - podatek, notariusz i inne koszty

Zakup mieszkania - podatek, notariusz i inne koszty

Zakup mieszkania związany jest z wieloma kosztami dodatkowymi. Są to tak zwane koszty transakcyjne oraz koszty kredytu hipotecznego. Ich wartość może być różna w zależności od tego, z jakiego rynku pochodzi nasze mieszkanie. Poniżej zaprezentujemy skale wydatków, które obejmują wszystkich inwestorów kupujących mieszkania z rynku pierwotnego oraz rynku wtórnego wraz z ustanowieniem hipoteki pod kredyt.
, 20 grudnia 2016

Domki holenderskie - ceny, porady i analiza zastosowań

Domki holenderskie - ceny, porady i analiza zastosowań

Do tej pory domki holenderskie kojarzyły się większości osób z wakacjami poza granicami kraju. W takich krajach jak Holandia, Francja czy Włochy można je było spotkać niemal na każdym campingu. Moda ta dotarła również do Polski. Czy u nas są również wykorzystywane w taki sposób?
, 21 kwietnia 2016

Wzór kosztorysu budowlanego? Lepiej oblicz online!

Wzór kosztorysu budowlanego? Lepiej oblicz online!

Budowa domu jest wieloetapowym, kosztownym przedsięwzięciem, do którego należy się dobrze przygotować. Odpowiedni projekt, plan prac oraz kosztorys mogą usprawnić roboty budowlane i rozwiązać potencjalne problemy z finansowaniem jeszcze zanim się one pojawią. Pamiętajmy jednak, że kosztorysy dołączane do projektów budowlanych przeważnie nie wskazują realnej skali wydatków. Dlatego warto przygotować własną, indywidualną kalkulację.
, 21 kwietnia 2016

Finansowanie remontu kredytem gotówkowym

Finansowanie remontu kredytem gotówkowym

Remont mieszkania to dla większości osób bardzo duża inwestycja, do której trzeba się odpowiednio przygotować. Jest to nie tylko skomplikowane przedsięwzięcie pod kątem organizacji pracy fachowców, czy doboru materiałów, ale również pod względem kosztów. Większości polskich rodzin nie stać na wyłożenie od ręki kilkudziesięciu tysięcy złotych na remont mieszkania, ale z drugiej strony mało kto chciałby też robić co roku mały remont innego pomieszczenia. W takim przypadku doskonałym rozwiązaniem jest kredyt gotówkowy.
, 15 lutego 2017

Kredyt hipoteczny a koszt wykończenia mieszkania

Kredyt hipoteczny a koszt wykończenia mieszkania

Większość Polaków nie korzysta z opcji zakupu mieszkań pod klucz. Od wielu lat największym zainteresowaniem cieszą się lokale mieszkalne w standardzie deweloperskim oraz mieszkania pochodzące z rynku wtórnego. Ich zakup wiąże się z koniecznością przeprowadzenia kompleksowego wykończenia lub remontu. Tego typu działania mogą być sfinansowane ze środków kredytu hipotecznego. Warto przyjrzeć mu się bliżej, określić podstawowe formalności i ustalić koszty całego przedsięwzięcia.
, 26 marca 2017

Zakupy przez Internet czy zakupy w markecie budowlanym?

Zakupy przez Internet czy zakupy w markecie budowlanym?

Zanim rozpoczniemy wydawanie swoich pieniędzy, warto zastanowić się co przyniesie nam większe korzyści - zakupy w markecie budowlanym, czy w sklepie internetowym. Obie te formy posiadają liczne wady oraz zalety. Niektórym z nas bardziej opłacą się zakupy tradycyjne, z kolei dla innych, kupowanie przez Internet może się okazać sporą oszczędnością czasu oraz pieniędzy.
, 24 kwietnia 2016

Kredyt hipoteczny a koszt prac remontowych lub wykończeniowych

Kredyt hipoteczny a koszt prac remontowych lub wykończeniowych

Remont i wykończenie mieszkania oznaczają zazwyczaj konieczność poniesienia dość dużych wydatków. Nie każdy inwestor dysponuje odpowiednio wysokimi środkami własnymi. Czasem jedynym rozsądnym rozwiązaniem staje się zaciągnięcie kredyt hipoteczny lub pożyczka. Osoby rozważające taką ewentualność powinny zapoznać się ze specyfiką kredytów, a także z kosztami odsetek i prowizji bankowych.
, 21 kwietnia 2016

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij