Czym jest kredyt gotówkowy?

Kredyty gotówkowe to sposób na szybkie i elastyczne pozyskanie środków na remont mieszkania. W wielu bankach kredyt gotówkowy można wziąć niemal „od ręki”, wystarczy zgłosić się do banku z kilkoma dokumentami (dowód osobisty, często też zaświadczenie o zarobkach) i pieniądze w ciągu kilku dni (a nieraz nawet godzin) są na naszym koncie.

Co więcej, w przeciwieństwie do pożyczki hipotecznej, bank zwykle nie wnika, na co spożytkujemy środki z kredytu. Procedura przyznawania kredytu gotówkowego są bardzo proste, dzięki czemu nie musimy przeprowadzać skomplikowanych procedur związanych z wpisywaniem banku do ksiąg wieczystych, ubezpieczania nieruchomości czy przedstawiania licznych poręczeń. Oczywiście może się to zmienić przy większych kwotach, ale pożyczkę na 20 czy 30 tysięcy dostaniemy bez problemu o ile udokumentujemy odpowiednie zarobki. Bank nie będzie się w takim wypadku troszczył o dodatkowe zabezpieczenia.

Taka elastyczna i dogodna forma kredytu ma oczywiście swoją cenę. Wiąże się ona z wyższym oprocentowaniem, które oblicza się uwzględniając wysokość miesięcznej raty, długość spłaty zadłużenia oraz całkowitą sumę kredytu. Wprawdzie maksymalne oprocentowanie kredytu jest ograniczone czterokrotnością stopy lombardowej (wynoszącej na początku 2015 3%), ale nadal jest to kilkukrotnie więcej, niż standardowe oprocentowanie kredytu hipotecznego. Do tego często do kosztów kredytu dochodzą dodatkowe prowizje i opłaty, które podnoszą efektywny koszt kredytu o kilka(naście) procent.

Jak znaleźć odpowiedni kredyt gotówkowy na remont mieszkania?

Zapadła już decyzja o remoncie, zdecydowałeś się sfinansować go kredytem gotówkowym. Teraz stajesz przed najważniejszymi pytaniami – w którym banku starać się o pożyczkę i jaką kwotę wziąć?

Zacznijmy od drugiego pytania. Koszt remontu mieszkania szybko i dokładnie obliczysz na Kalkulatorach Budowlanych. W kilkanaście minut wycenisz, ile zapłacisz za wykończenie poszczególnych elementów łazienki, podłóg, ścian czy za nowe wyposażenie kuchni. Możesz też wydrukować kosztorysy, aby dokładnie wiedzieć, ile środków masz przewidziane na poszczególne zadania. Od uzyskanej kwoty odejmij środki własne, którymi ewentualnie dysponujesz i już wiesz, ile dokładnie pieniędzy musisz uzyskać z banku.

Równie proste będzie znalezienie kredytu na najlepszych możliwych warunkach. Dawno temu minęły już czasy, gdy trzeba było się udać do placówek 5 czy 10 banków i sprawdzać poszczególne oferty. Dziś nie trzeba nawet sprawdzać osobno ofert poszczególnych banków, wystarczy skorzystać z porównywarek kredytów gotówkowych, takich jak http://www.direct.money.pl/kredytygotowkowe

Obsługa porównywarek jest bardzo prosta. Wystarczy wybrać potrzebną kwotę kredytu oraz oczekiwany okres spłaty, podać swoje imię, nazwisko, e-mail i numer telefonu, a następnie oczekiwać kontaktu ze strony konsultanta. Konsultant wybierze dla nas bank, którego warunki są dla nas najlepsze i skieruje do odpowiedniej osoby. Po ustaleniu wszystkich warunków i podpisaniu umowy pożyczki w krótkim czasie pieniądze będą na naszym koncie.

We wskazanej porównywarce możemy też przejrzeć oferty poszczególnych banków i zamiast pozostawiać dane kontaktowe, samodzielnie, za pomocą wskazanego na stronie formularza, skontaktować się z wybranym bankiem w celu pozyskania kredytu. Dla wielu osób będzie to bardziej przystępna forma kontaktu.

Warto wspomnieć, że najczęściej kredyt gotówkowy na remont mieszkania nie jest podzielony na transze, tak jak na przykład kredyt na budowę domu. Całość środków otrzymujemy jednorazowo i możemy nimi w dowolny sposób dysponować. Bank nie będzie weryfikował, czy dany etap remontu rzeczywiście kosztował tyle ile wcześniej założyliśmy, dzięki czemu jeszcze w trakcie remontu będziemy mogli przesuwać środki na inne cele.

Kredyt gotówkowy na remont mieszkania rozwiązaniem problemu Twojego remontu

Jak widać, jeżeli tylko dysponujemy środkami na spłatę rat kredytu, będzie on bardzo dobrym i szybkim rozwiązaniem na remont starego mieszkania. Oprocentowanie kredytów gotówkowych jest obecnie tak niskie, że nie opłaca się przez wiele lat odkładać pieniędzy czy w każde wakacje remontować tylko jedno pomieszczenie. Lepiej wykonać wszystkie prace w jednym czasie, a potem cieszyć się przez wiele lat odnowionym mieszkaniem spłacając tylko niewielkie raty kredytu.

Ważne, aby wybrać odpowiedni bank, w którym rata kredytu będzie możliwie najniższa. W tym celu najlepiej skorzystać z porównywarek kredytów gotówkowych. Dzięki nim szybko porównamy ofertę wszystkich banków, zasięgniemy wsparcia eksperta i uzyskamy najbardziej atrakcyjną ofertę na rynku.


Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 50,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny