Firanki typu makarony

Firany makarony to nic innego niż firany żakardowe, które zostały zaprojektowane w postaci sznurków. Tego typu firany posiadają naprawdę wiele zalet. Wśród nich wyróżnia się przede wszystkim doskonałą przepuszczalność światła dziennego. Dodatkowo takie makarony dają nieograniczoną liczbę kombinacji, jeżeli chodzi o aranżację okien.

Firany makarony wykonane są z najwyższej jakości tkanin. Dzięki temu nie musimy się martwić o to, że tego typu firany będą się w jakikolwiek sposób plątać. W takim razie zyskujemy naprawdę łatwy dostęp do okna lub drzwi balkonowych. W końcu do wyboru mamy sznurki o różnych długościach oraz kolorach. Jest to bardzo duże ułatwienie, szczególnie w mieszkaniach, w których mamy bardzo duże przeszklenia.

Firany makaronowe - modne wzory

Najczęściej do wyboru mamy białe firanki sznurkowe, które będą pasować do większości aranżacji. Ale oprócz nich, w sprzedaży dostępne są także sznurki w różnych wzorach. Wśród nich wymienić możemy między innymi firany do salonu żakardowe wykończone frędzlami. Nie zawsze sznurki muszą być jednolite, czasami w oryginalnych modelach firan, mamy do czynienia z cieniowanymi frędzlami, co powoduje, że zasłony wyglądają jeszcze bardziej nowocześnie.

Oczywiście tego typu firany do salonu lub do kuchni wyróżniają się bardzo bogatą paletą kolorystyczną. Tutaj warto wspomnieć przede wszystkim o popularnych odcieniach szarości, grafitu, niebieskiego, a nawet pastelowych tonacji. Nie musimy się martwić tym, że nowoczesne firanki typu sznurki nie będą pasować do naszego mieszkania. Ponieważ do wyboru mamy zarówno krótkie, jak i również długie makarony. Dzięki czemu z powodzeniem dopasują się zarówno do małych okien, a także drzwi balkonowych, czy nawet dużych przeszkleń w salonie.

Na pewno bardzo wygodną opcją są firanki makarony na metry. Jest to bardzo dobre rozwiązanie w domach i mieszkaniach, w których mamy do czynienia z niestandardowymi rozmiarami okien i drzwi balkonowych. Dodatkowo odpowiednia długość firanek tego typu pozwoli nam na stworzenie zaplanowanej aranżacji. Nie zawsze musimy je puszczać do samej podłogi. Czasem w zupełności wystarczą zasłony i firanki o długości sięgającej do parapetu lub przykrywające w połowie grzejniki. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o firanach i zasłonach.

Firanki do kuchni i nie tylko - inspiracje

Najczęściej decydując się na firanki typu makarony, mamy do czynienia z gotowymi dekoracjami zawieszanymi na tunelu. Dzięki temu po powieszeniu firanek na karniszu zyskujemy od razu gotową ozdobę na oknach. Ale oczywiście warto pamiętać, iż tego typu firany do salonu lub do kuchni, dają zdecydowanie więcej możliwości. Wystarczy wyposażyć się w odpowiednie rozety lub spinki, dzięki którym fantazyjnie upniemy sznurki. Możemy je upinać nie tylko po skrajnych krawędziach okna, ale również na całej jego szerokości, tworząc eleganckie pasma. W ten sposób nadal przysłaniamy okno, dbając o prywatność w swoim mieszkaniu lub domu.

Firany makarony jako firanki do salonu i sypialni, a także polecane firanki typu makarony
Jak wybrać firany makarony, czyli firanki typu makarony do salonu i nie tylko

Zadbaj o jakość powietrza w swoim domu - sprawdź te produkty!

Ciekawym pomysłem na tworzenie różnych aranżacji z tego typu firan, jest również wiązanie konkretnej ilości sznurków w węzły lub przewiązywanie ich tasiemkami. W ten sposób na pewno aranżacja okna wygląda bardziej naturalnie i zwiewnie. Takie upięcia pasują do wnętrz w stylu rustykalnym, boho lub paryskim.

Jeżeli chcemy zdecydować się na firany makarony do kuchni, to na pewno dobrym pomysłem będą krótkie sznurki. Dobrze jest je zawiesić mniej więcej w połowie okna na specjalnej zazdrostce. W ten sposób przynajmniej nie będziemy ograniczać dostępu do światła dziennego, które w kuchni jest niezwykle ważne. Jednocześnie zadbamy o wspomnianą wcześniej już prywatność. Jest to szczególnie ważne, jeżeli okno kuchenne wychodzi bezpośrednio na posesję sąsiadów lub też na drogę dojazdową.

Bardzo dużą zaletą, jaką posiadają nowoczesne firanki typu sznurki, jest ich uniwersalność. Chociaż przyjęło się, że najczęściej wykorzystuje się je do przysłonięcia okien oraz drzwi balkonowych, to jednak nie powinniśmy zapominać także o możliwości powieszenia ich w postaci parawanów. Jeżeli chcemy w ciekawy sposób podzielić wnętrze na konkretne przestrzenie, to firanki tego typu sprawdzą się idealnie. Nie zajmują one zbyt wiele miejsca jak w przypadku meblościanki lub nawet drzwi przesuwnych. Jednocześnie tworzą eleganckie i estetyczne przejście do wydzielonej przestrzeni, na przykład pokoju dziecięcego lub pracowni.

Firanki typu makarony - ceny

Gdy już wiemy, że nowoczesne firanki w postaci makaronu to jest typ dekoracji okiennej, który rzeczywiście nas interesuje, to warto dowiedzieć się również, jakie są ich ceny. Oczywiście w sprzedaży dostępne są zarówno gotowe firanki sznurkowe, jak i również firanki na metry. To od nas będzie ostatecznie zależeć, jaki typ dekoracji okiennych nas najbardziej interesuje.

Przykładowe ceny na nowoczesne firanki makarony

Nazwa produktu

Cena

Firany makarony na metry, szerokość 255 cm

Cena od 7,30 zł

Firana żakardowa typu makaron na metry

Cena od 24,62 zł

Białe firanki sznurkowe 250x140 cm Perla

Cena od 29,00 zł

Białe firanki sznurkowe 160x300 cm Perla, tanio

39,00 zł

Białe firanki sznurkowe 250x140 cm Glossy, tanio

29,00 zł

Firany do salonu makarony Bling 140x250 cm kolor czarny, tanio

29,90 zł

Zasłony na drzwi makarony, metaliczne srebrne, 2 m, tanio

8,99 zł

Zasłony na okna makarony, Dekor

39,99 zł

Firanki makarony krótkie, motylki, 90x200 cm

29,00 zł

Lena firana typu makaron, lila, krótkie

31,35 zł

Ira, firana typu makaron

21,75 zł

Gazeta, firana typu makaron

58,99 zł

Ara, firana typu makaron

37,10 zł

Nataniel, panel z frędzli

39,99 zł

Firana fantazja, wymiar 250x170 cm, kolor biały

65,25 zł

Firana Greta, wymiar 300x160 cm, kolor biały

60,30 zł

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny